1. The Two Popes

20 Aralık 2019

Oscar'a aday gösterilen yönetmen Fernando Meirelles'in ("Tanrı Kent") ve üç kez Oscar'a aday gösterilen senarist Anthony McCarten'ın imzasını taşıyan bu samimi film, son 2000 yıl içinde gerçekleşen en dramatik iktidar değişimlerinden birinin öyküsünü aktarıyor. Kilisenin gidişatı nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan Kardinal Bergoglio (Jonathan Pryce), 2012 yılında Papa Benedict'ten (Anthony Hopkins) emekliliğe ayrılmak için izin ister. Skandallar ve öz güven eksikliğiyle boğuşan, içgörü sahibi Papa Benedict, en sert muhalifi olan Kardinal Bergoglio'yu Roma'ya çağırır. Papa, ileride yerine geçecek olan kardinale Katolik Kilisesi'nin temellerini sarsacak bir sırrı açıklar. Birbirlerinden çok farklı olan bu iki adam, ortak bir zemin bulmak ve dünya genelindeki bir milyar Katolik için bir gelecek kurmak amacıyla geçmişlerindeki unsurlarla yüzleşir. Bu yüzleşme, Vatikan'ın duvarlarının ardında hem gelenek ve ilerleme hem de suçluluk duygusu ve bağışlama arasında yaşanan bir mücadeleyi tetikler.

2. To All The Boys: P.S. I Still Love You

12 Şubat 2020

It’s a new year and Lara Jean (Lana Condor) and Peter (Noah Centineo) are no longer pretending to be a couple. They ARE a couple. And, as Lara Jean navigates a trove of official firsts with Peter — her first real kiss, her first real date, her first Valentine’s Day — she finds herself leaning more on Kitty and Margot (Anna Cathcart and Janel Parrish), Chris (Madeleine Arthur), and an unexpected new confidant, Stormy (Holland Taylor), to help her manage the complex emotions that come with this new chapter of balancing a relationship and figuring out her authentic self. But when John Ambrose (Jordan Fisher), another recipient of one of Lara Jean’s old love letters, enters her life again she must rely on herself more than ever as she’s confronted with her first real dilemma: Can she love two boys at the same time?

Turflix'i Takip Et

Turflix'i Twitter ve Instagram'da takip ederek yeni eklenenlerden haberdar olabilir, kararsız kaldığınızda film ve dizi önerilerini dikkate alabilirsiniz.


Bülten

Haberdar kalmak ve ilerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!