Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Suç Filmleri: Kanunsuzlar ve Onların Harika Planları

Yazar Turflix
10 Ocak, 2022

Suç işlemek çoğu insan için oldukça korkunç bir eylem olsa da suç filmleri izlemek son derece heyecan verici ve merak uyandırıcı bir deneyimdir. Belki de bunun nedeni, tüm bu suçların kurgusal olması ve bizlere güvenli bir alan içerisinde sunulmasıdır. Sebebi her ne olursa olsun, başarılı senaryolara sahip suç filmleri seyirciyi ekran karşısına kilitler ve bazen üç saat bile kalma ihtiyacı duymadan kendini izletir. Biz de bu nedenle en iyi Netlix suç filmleri listesi oluşturmaya karar verdik.

Yazının başında bahsettiğimiz gibi suç konusu ve suç filmleri herkese hitap etmeyebilir. Eğer siz de böyle düşünenlerdenseniz diğer rehberlerimize göz atabilirsiniz.

En İyi Netflix Suç Filmleri

Suç filmleri kimi zaman bir polisiye olarak, kimi zaman bir mafya filmi olarak, kimi zaman ise siyasi bir hikaye olarak karşımıza çıkabiliyor. Üstelik sadece bunlarla da sınırlı kalmayan oldukça geniş bir tür suç filmleri. Bu nedenle listemizi oluştururken bu kadar türün arasında kaybolmamak amacıyla IMDb puanlarından faydalandık. Ancak sıralamanın en yüksekten en düşüğe göre olmadığını belirtelim ve lafı daha da uzatmadan listemize geçelim.

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli - En İyi Netflix Suç Filmleri

IMDb’de en yüksek puana sahip film olma unvanını taşıyan Esaretin Bedeli, Andy ve Red isimli iki mahkumun hapishanede yaşadıkları dünyayı seyirciye sunuyor. Başarılı ve genç bir adam olan Andy Dufresne, karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçuyla hapse atılıyor.

Andy, hapishanede tanıştığı arkadaşı Red ile sağlam bir arkadaşlığın temellerini atarken, hayatta kalmanın ve pozitif bakmanın yollarını arıyor. Pozitif ve umutlu bakış açısıyla çevresindeki kişilere de örnek olan Andy, hapishaneye girmek ile hayatın sona ermediğini gösterir.

Kimilerine göre şimdiye kadar yapılmış en iyi film olan Esaretin Bedeli, en iyi film olmasa bile her insanın izlemesi gereken türde bir eser.

Esaretin Bedeli (1994)
Yönetmen: Frank Darabont
Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown, Gil Bellows, Mark Rolston, James Whitmore

Baba

Baba

Süre olarak uzun, yük olarak ağır, tarih olarak eski sayılabilecek mükemmel bir film var sırada. Baba ya da orijinal adıyla The Godfather, İkinci Dünya Savaşı sırasında ve hemen sonrasında geçiyor. O yıllarda Amerika’da yaşamış bir İtalyan mafya ailesinin sıra dışı öyküsünü anlatıyor.

Ailenin babası Don Corleone, kızının düğününde küs olduğu oğlu Michael Corleone ile barışır. Daha sonra çeşitli nedenlerle aile yönetiminin el değiştirmeye başladığını görürüz.

2021 senesinde bile akıcı bir şekilde kendini izletmeyi beceren 1972 yapımı Baba, inanılmaz oyunculuklar ve mükemmel ötesi bir hikaye ile listemizde yerini alıyor.

Baba (1972)
Yönetmen: Francis Ford Coppola
Oyuncular: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Richard Castellano, Robert Duvall, Sterling Hayden, John Marley, Richard Conte

Köstebek

Köstebek - En İyi Netflix Suç Filmleri

Birbirine iki düşman grup olan mafyalar ve polis teşkilatlarının mücadelesinin anlatıldığı Köstebek, 2006 senesinde izleyiciyle buluşmuş. Filmde, mafya tarafından yetiştirilen kişilerin polis teşkilatlarına yerleştirilmesi ve bilgi akışı sağlamasıyla başlayan bir hikaye yer alıyor.

Bunu yapan tek grup tabii ki mafya değil. Polisler de benzer bir işlem ile mafya içerisine adam sokuyor. Ancak tüm gerçeklerin ve sırların ortaya çıkması çok uzak değilmiş gibi gözüküyor. Yakalananların başına ne geleceği ise henüz bilinmiyor.

Usta isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla Köstebek mükemmel bir suç ve polisiye filmi.

Köstebek (2006)
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Martin Sheen, Ray Winstone, Vera Farmiga, Anthony Anderson

Olağan Şüpheliler

Olağan Şüpheliler

Adını sinema tarihine altın harflerle yazdırmış olan Olağan Şüpheliler, en iyi Netflix suç filmleri listemizin sıradaki önerisi oluyor. Filmde, birbirini tanımayan beş kişinin, teşhis amaçlı karakola getirilmesi ve karakola getirildikten sonra bir soygun planlamaları ele alınır.

San Pedro’da patlayan bir tekne sonucunda ortaya 27 ceset ve 91 milyon dolar para çıkar. Olaydan sadece iki kişi kurtulmuştur. Bunlardan biri olayın altı hafta öncesinden başlayarak polise her şeyi anlatır. Filmin karakterleri arasında Kevin Spacey tarafından canlandırılan bir Türk de bulunmaktadır.

Olağan Şüpheliler (1995)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Stephen Baldwin, Gabriel Byrne, Benicio Del Toro, Kevin Pollak, Kevin Spacey, Chazz Palminteri, Pete Postlethwaite, Suzy Amis

The Irishman

The Irishman - En İyi Netflix Suç Filmleri

Diğer filmlerden daha yakın bir çıkış tarihine sahip olan ve seyircileri büyük bir merakla bekletmiş The Irishman, mafyada bir tetikçi olan Frank Sheeran’ın hayatını anlatıyor. Uzun yıllar boyunca Bufalino isimli bir suç örgütü ile çalışmış olan Sheeran, aynı zamanda 2. Dünya Savaşında’da savaşmıştır.

İşçi sendikasında bir memur da olan ve İrlandalı lakabıyla anılan Frank Sheeran, oldukça ünlü isimler için dolandırıcılık ve tetikçilik yapmıştır. Filmdeyse işçi liderlerinden biri olan Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşu işlenmektedir.

The Irishman (2019)
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel, Ray Romano, Bobby Cannavale, Anna Paquin, Stephen Graham

The Hateful Eight

The Hateful Eight

Listemizin sıradaki ismi Tarantino tarafından yönetilmiş bir film. The Hateful Eight, western türünün en iyi modern örneklerinden biri olarak gösteriliyor. Film temel olarak tek mekanda geçiyor denilebilir. Ancak bu unsur diğer filmlerde iç daraltsa da Tarantino gibi usta bir isim bu sorunun üstesinden geliyor.

İç Savaş gerçekleştikten yıllar sonra, tutsağıyla beraber hareket etmekte olan bir ödül avcısı, Wyoming’de gerçekleşen kar fırtınasının ortasında kalırlar. Fırtınadan korunmak için de altı yabancı ve şüpheli insan ile bir konaklamaya sığınırlar.

The Hateful Eight (2015)
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern

İz Peşinde

İz Peşinde - En İyi Netflix Suç Filmleri

Bir intikam öyküsünün anlatıldığı, Charles Portis tarafından yazılan kitaptan uyarlanan ve aynı ismi taşıyan İz Peşinde, en iyi Netflix suç filmleri listemizde yerini alıyor. 1870’ler Amerika’sında, aynı The Hateful Eight gibi İç Savaş sonrasında, babası öldürülmüş olan 14 yaşındaki Mattie adalet aramaktadır.

Babasını Tom Chancey isimli bir adamın para karşılığında öldürdüğü söylenmektedir. Mattie, Chancey’i yakalaması için Rooster Cogburn isimli acımasız bir adamı kiralar. Fakat Chancey’i yakalamak isteyen tek isim bu ikili değildir. Aynı zamanda LaBoeuf isimli bir polis de Chancey’i Texas’a götürmek istemektedir. Bu üçlü adamın peşine düşer.

İz Peşinde (2010)
Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen
Oyuncular: Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Hailee Steinfeld, Barry Pepper, Dakin Matthews, Jarlath Conroy, Paul Rae

Av Mevisimi

Av Mevisimi

Bizim topraklarımızdan çıkan bir film ile listemize devam ediyoruz. Av Mevsimi, yıllardır polis olarak çalışmakta olan ve işini layıkıyla gerçekleştiren Ferman’ın, ekibindeki diğer polisleri ile bir cinayeti çözmesini konu alır. Avcı olarak da anılan Ferman’ın oğlu gibi gördüğü Deli İdris, ekibin üyelerindendir. Bu ikiliye yeni katılmış olan çömez Hasan da cinayeti çözmeye ortak olur.

Ferman, cinayeti çözmeye çalışırken bir yandan da amansız bir hastalığı tutulmuş karısıyla ilgilenmektedir. İdris ise boşanmış olmalarına rağmen hala kör kütük aşık olduğu eski eşini aklından bir türlü çıkarmamaktadır.

Av Mevsimi, ülkemizden çıkan en iyi polisiye ve suç filmleri arasında belki de ilk sırada yer almaktadır. Oyuncu kadrosu için bile izlenebilecek oldukça üst düzey bu film ile şimdiye kadar karşılaşmadıysanız listenize ekleminizi tavsiye ederiz.

Av Mevsimi (2010)
Yönetmen: Yavuz Turgul
Oyuncular: Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor, Melisa Sözen, Okan Yalabık, Rıza Kocaoğlu, Nergis Çorakçi, Mustafa Avkıran

Devlet Oyunları

Devlet Oyunları - En İyi Netflix Suç Filmleri

Devlet Oyunları siyasi ve politik ögeler içeren bir suç filmidir. Filmde, yakışıklı ve kendinden emin üyesi Stephen Collins, partisiyle ilgili geleceğe yön veren kişilerdendir. Hatta yaklaşmakta olan başkanlık seçimlerinde tüm gözler onun üzerindedir. Ancak metresinin vahşi bir şekilde öldürülmüş olarak bulunması ortaya çıkan karmaşanın sadece başlangıcını göstermektedir.

Konuyla yakından ilgilenen iki gazeteci, kariyerlerinin kurtulması için bu haberi altın bir yumurta olarak görmektedirler. Belki de tüm bu karmaşayı ve komployu onlar çözecektir.

Devlet Oyunları (2009)
Yönetmen: Kevin Macdonald
Oyuncular: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Helen Mirren, Robin Wright, Jason Bateman, Jeff Daniels, Michael Berresse

The Devil All The Time

The Devil All The Time

Listemizin son filmi olan The Devil All The Time, seyirciyle çok kısa bir süre önce buluşmuş bir film. Eylül 2020 çıkışlı filmde, geçmişleri farklı olan insanların hayatları ve yaşadıkları konu ediliyor. Bu insanlardan biri, karısını kanser sebebiyle kaybetmiş ve daha önceden işkence görmüş eski bir asker olan Willard Russell. Russell, karısının ölümü yüzünden kendini suçlamaktadır. Ettiği dualar ve yaptığı totemlerin işe yaramamış olması eski askeri yasa ve suçluluğa boğmuştur.

Filmde bunun haricinde seri katil olan bir çift, bir din adamı ve engelli yardımcısı da bulunmaktadır. Ayrıca Russell çiftinin oğlu Arvin Eugene Russell’da filmde yer alır. Oldukça ilginç bir topluluğun içinde kendisini bulan genç Arvin, iyi niyetli ancak şiddette meyilli biridir. Bu karakterlerin yolunun birbiriyle kesişmesi şüphesiz hayatlarını değiştirecektir.

The Devil All The Time (2020)
Yönetmen: Antonio Campos
Oyuncular: Tom Holland, Bill Skarsgård, Riley Keough, Robert Pattinson, Mia Wasikowska, Jason Clarke, Sebastian Stan, Haley Bennett

En İyi Netflix Suç Filmleri Bu Kadar mı?

Birbirinden farklı türlerde suç filmleri önerdiğimiz en iyi Netflix suç filmleri listemiz burada sona erse de Netflix Türkiye’de yüzlerce suç filmi yer almaktadır. Üstelik bunların hepsini Netflix Türkiye Rehberi sayesinde kolayca görüntülemek ve tüm bu filmlere basit bir şekilde ulaşmak mümkün. Rehberimizle ilgili yorumda bulunmak ya da listeye film eklemek için bize sosyal medya üzerinde ulaşabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.