Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Savaş Filmleri: Yılın En İyi Savaş Filmleri

Yazar Turflix
10 Ocak, 2022

Başarılı savaş filmleri bizlere inanılmaz atmosferler sunar. Savaşın iyi bir şey olmadığını bilmemize rağmen o görüntülerin bizlere sunduğu deneyim ve hikayeler neredeyse her insanın ilgisini çeker. Ayrıca ister kurgu olsun ister tarihi bir olaydan esinlenilmiş, savaş filmlerini çekmek hiç kolay değil.

Bu listemizde en iyi Netflix savaş filmlerini sizler için derledik. Listemizi savaş filmleri ve tarih seven herkese tavsiye ediyoruz. Ayrıca "film maceraları bana yetmiyor, daha uzun soluklu maceralara ihtiyacım var" diyorsanız, sizleri Netflix Aksiyon Dizileri listemize göz atmaya davet ediyoruz.

En İyi Netflix Savaş Filmleri

Netflix’in bünyesinde bulunan savaş filmlerinin diğer kategorilere göre çok daha az olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak altmıştan fazla savaş filmi barındıran Netflix Türkiye’de oldukça kaliteli yapımlar yer alıyor. Unutmadan listemizin her zaman olduğu gibi IMDb puanlarına göre sıralandığını da ekleyelim. Lafı daha da uzatmadan listemize geçelim.

Er Ryan'ı Kurtarmak

Listemizin en üstünde kelimenin tam anlamıyla bir efsane bizleri karşılıyor. Steven Spielberg’in yönetmenliği ile Tom Hanks ve Matt Damon’ın oyunculuğunun birleştiği Er Ryan’ı Kurtarmak için mevcut IMDb puanı az bile kalıyor.

Filmde İkinci Dünya Savaşı sırasında sekiz kişilik Amerikalı bir komando birliğinin üç kardeşi katledilen bir askeri kurtarmak için verdiği mücadele sergileniyor. Almanların kontrol ettiği bir bölgede bulunan askerin hayatını kurtarmak için kelimenin tam anlamıyla savaş ortamına sekiz kişilik bir ekip yollamanın ne kadar doğru olduğu filmde tartışılıyor.

Oldukça etkileyici bir film olan Er Ryan’ı Kurtarmak en iyi Netflix savaş filmleri listemizde ilk sırayı alıyor.

Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Tom Hanks, Tom Sizemore, Edward Burns, Barry Pepper, Adam Goldberg, Vin Diesel, Giovanni Ribisi, Jeremy Davies

Savaş Vadisi

İkinci Dünya Savaşı’nı anlatan birçok savaş filmi vardır. Ancak böylesine bir hikayenin pek sık anlatıldığını görmeyiz. Gerçek bir kişiden esinlenilerek sahnelenen Savaş Vadisi, sıhhiyeci Desmond T. Doss’un silah kullanmadan nasıl bir kahraman olduğunu anlatıyor.

Desmond T. Doss Amerikan tarihinde Onur Madalyası’na layık görülen ilk vicdani retçidir. İnsan öldürmeye reddeden Doss, bir kurşun bile sıkmadan yaklaşık yetmiş beş kişinin hayatını kurtarmıştır. Filmde Andrew Garfield tarafından canlandırılan asker hiç beklenmedik bir şekilde kahraman olur.

Mel Gibson tarafından yönetilen Savaş Vadisi, yüksek IMDb puanı ile listemizde üçüncü sırayı alıyor.

Savaş Vadisi (2016)
Yönetmen: Mel Gibson
Oyuncular: Vince Vaughn, Luke Pegler, Firass Dirani, Richard Pyros, Andrew Garfield, Sam Worthington, Hugo Weaving, Ori Pfeffer

Dunkirk

Bir başka inanılmaz yönetmen de burada karşımıza çıkıyor. Christopher Nolan tarafından yönetilen 2017 yapımı Dunkirk, başarılı oyuncu kadrosu ve harika çekilmiş sahneleriyle listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Filmde Dunkirk kıyılarında sıkışmış Britanya ve Fransa ordusunun kurtarılma çabası konu alınıyor. Filmde denizden, havadan ve karadan çekilmiş farklı sahneler bulunuyor. Ayrıca Fionn Whitehead, Tom Hardy ve Harry Styles’ın başarılı performansları filmin izlenebilirliğini oldukça yükseltiyor. 107 dakika süren Dunkirk’ün tarih seven izleyiciler tarafından oldukça beğenileceğini düşünüyoruz.

Dunkirk (2017)
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Harry Styles, Jack Lowden, Aneurin Barnard, James D'Arcy, Barry Keoghan, Kenneth Branagh

Beasts of No Nation

Savaşın çok yıkıcı etkileri vardır. Beasts of No Nation bunlardan sadece birisini anlatıyor. İç savaş sırasında ailesi darmadağın olan küçük bir çocuğun zorunlu olarak paralı askerler birliğine katılmasını konu alan film savaşın ne kadar kötü bir olay olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Beasts of No Nation’da Abraham Attah tarafından canlandırılan Agu’nun öyküsü anlatılıyor.

Idris Elba gibi usta bir ismi de kadrosunda bulunduran 2015 yapımı film yüksek bir IMDb puanına sahip.

Beasts of No Nation (2015)
Yönetmen: Cary Joji Fukunaga
Oyuncular: Idris Elba, Abraham Attah, Kurt Egyiawan, Jude Akuwudike, Emmanuel "King Kong" Nii Adom Quaye, Ama K. Abebrese, Kobina Amissah Sam, Francis Weddey

Fury

İkinci Dünya Savaşı oldukça fazla hayatı etkilemiş, oldukça fazla insana dokunmuştur. Bu nedenle sık sık filmlere konu olması anlaşılabilir ve makul bir durumdur. Fury’de olduğu gibi.

David Ayet tarafından yönetilmiş 2014 yapımı filmin kadrosunda Brad Pitt ve Shia LaBeouf gibi başarılı isimler bulunuyor. İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerini anlatan Fury, 5 kişilik bir ekibin 300 düşman askeriyle savaşmak zorunda kaldığı 24 saati konu alıyor. Buna ek olarak cephane konusunda da sıkıntı çeken ekibin tek isteği bu arbededen sağ salim çıkmak oluyor.

Başarılı bir IMDb puanına sahip Fury listemize son sıralardan dahil oluyor.

Fury (2014)
Yönetmen: David Ayer
Oyuncular: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal, Jason Isaacs, Brad William Henke, Jim Parrack

The King

Listemizdeki son film The King, bir başka tarihi savaş filmi oluyor. 2019 yılında seyirciyle buluşan film, listemizdeki diğer filmlerden daha yakın bir vizyon tarihine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Shakespeare'in bir oyunundan uyarlanan filmde, İngiltere tahtının varisi Hal sıradan halkın arasında yaşamını sürdüren bir prenstir. Ancak babası öldükten sonra tahta geçmek zorunda kalacak ve uzaklaşmaya çalıştığı hayata zorunlu olarak dönecektir. İstemeyerek de olsa tahta geçme mecburiyetinde olan prens, babasından yarım kalan işleri de halletmeye çalışacaktır.

Timothée Chalamet ve Robert Pattinson gibi genç ve başarılı isimleri kadrosunda barındıran film IMDb’den geçer puan almıştır.

The King (2019)
Yönetmen: David Michôd
Oyuncular: Timothée Chalamet, Joel Edgerton, Robert Pattinson, Ben Mendelsohn, Sean Harris, Tom Glynn-Carney, Lily-Rose Depp, Thomasin McKenzie

Boyun Eğmez

Angelina Jolie’nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu Boyun Eğmez, İkinci Dünya Savaşı döneminde yaşamış Amerikalı koşucu Louis Zamperini’nin hayatını anlatan biyografik bir savaş filmidir.

1936 yılında Berlin’de gerçekleşen olimpiyatlarda ülkesini temsil eden Zamperini başarılı bir performans sergiler. Ancak bundan 4 sene sonra gerçekleşecek olan olimpiyatlar İkinci Dünya Savaşı’nın ortaya çıkmasıyla iptal edilir. Zamperini ülkesi adına savaşa katılmak için gönüllü olur. Geçirdiği bir kaza ile Japon askerlerinin eline düşen Zamperini ve silah arkadaşlarını zorlu zamanlar beklemektedir.

IMDb puanı gayet makul olan bu film iyi bir hayat öyküsü izlemek isteyen herkese kucak açmaktadır.

Boyun Eğmez (2014)
Yönetmen: Angelina Jolie
Oyuncular: Jack O'Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Miyavi, Finn Wittrock, Jai Courtney, Maddalena Ischiale, Vincenzo Amato

Jadotville Kuşatması

2016 yılında seyirciyle buluşan Jadotville Kuşatması esasen 1961 yılında geçmektedir. Birleşmiş Milletler tarafından kurulmuş barış gücü askerleri Kongo’da bulunan Jadotville kasabasını korumak için görevlendirilir. Başlarında Pat Quilan’ın bulunduğu birlik kısa süre içerisinde karşıt görüşlere sahip paralı askerler ve Katangalılar ile karşı karşıya kalır. Ellerinden direnmekten başka bir şey gelmeyen ekibin yapabileceğini yapması gerekir.

Ortalama IMDb puanıyla gerçek hayattan alınmış bir hikaye olan Jadotville Kuşatması’nı tüm savaş filmi seven izleyicilere öneriyoruz.

Jadotville Kuşatması (2016)
Yönetmen: Richie Smyth
Oyuncular: Jamie Dornan, Guillaume Canet, Emmanuelle Seigner, Jason O'Mara, Mikael Persbrandt, Mark Strong, Michael McElhatton, Danny Sapani

Yeşil Bölge

The Bourne üçlemesinden tanıdığımız ünlü yönetmen Paul Greengrass’ın yönettiği Yeşil Bölge filminde yönetmenin en beğendiği oyuncu elbette başrolde bulunuyor. Yönetmenin favori oyuncusu elbette Matt Damon’dan başkası değil.

Irak savaşının işlendiği bu macera ve savaş dolu filmde savaşın kaotik ve güvensiz ortamı son derece başarılı bir şekilde izleyicilere aktarılıyor.

2003 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Bağdat’ı işgal edişi sırasında bir imha görevi verilen Roy Miller; hikayesinde bubi tuzakları, gizli istihbarat bilgileri ve yalanlarla baş etmek zorunda kalır. Kendisini oradan çıkartabilecek tek şey ise “gerçek”tir.

Yeşil Bölge (2010)
Yönetmen: Paul Greengrass
Oyuncular: Matt Damon, Greg Kinnear, Brendan Gleeson, Amy Ryan, Khalid Abdalla, Jason Isaacs, Said Faraj, Michael O'Neill

12 Savaşçı

Listemizdeki son öneri olan 12 Savaşçı filminde başarılı Avustralyalı aktör Chris Hemsworth çıkıyor. 12 Savaşçı filminde 11 Eylül terrör saldırısı sonrası Amerika Birleşik Devletlerinin özel harekat ekibinin Afganistan'a gönderilmese şahit oluyor.

Afganistandaki cepheleri birbirlerine karşı savaşması için ikna görevi üstlenen ekip, zaman içerisinde güvenilirliğin azalması ve kaotik sürecin artması ile zor duruma düşmeye başlar. Bu süreçte hesaba katmadıkları bir düşmanla da burun buruna gelirler. Mühimmatlarının darlığı ve sayıca az oluşlarından dolayı hayatta kalmayı başarmak ekip için epeyce zor bir göreve dönüşür.

Gerçek olaylardan esinlenindiği düşünülen filmin IMDb puanı listemizde düşük olan bir film olsa da, savaş atmosferini sevenlere kesinlikle tavsiye ediyoruz.

12 Savaşçı (2018)
Yönetmen: Nicolai Fuglsig
Oyuncular: Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña, Navid Negahban, Trevante Rhodes, Geoff Stults, Thad Luckinbill, Austin Hébert

En İyi Netflix Savaş Filmleri Bu Kadar mı?

En iyi Netflix savaş filmleri listemiz burada son bulsa da Netflix’te daha onlarca savaş filmi yer alıyor. Bizim tavsiye ettiğimiz filmler haricindeki savaş filmlerine Netflix Türkiye Rehberi TURFLIX üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca listeyle ilgili yorumlarınız için bizlere sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.