Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Romantik Filmleri: Bırakın Gözyaşlarınız Aksın!

Yazar Turflix
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak, 2022

Bazen bir komedi ile kendini gösteren romantik filmler, bazen hüngür hüngür ağlatan bir drama şeklinde karşımıza çıkarlar. Her ne şekilde çıkarlarsa çıksınlar seyirciye mükemmel bir aşk hikayesi vadederler ve sağlarlar. Biz de bu aşk hikayelerini sinemayla buluşturan en iyi romantik filmleri sizler için listeledik. İster sevgilinizle ister arkadaşlarınızla ister tek başınıza izleyin. Yanınızda her kim olursa olsun bu filmlere hayran kalacağınıza eminiz.

Eğer romantizm bana göre değil diyorsanız diğer rehberlerimize buradan göz atabilirsiniz.

En İyi Netflix Romantik Filmleri

Listemizde on adet romantik aşk filmi yer alıyor. Bunlardan bazıları daha önce de bahsettiğimiz gibi romantik komedi iken bazı filmlerde bizi yoğun bir drama karşılıyor. Biz bu filmleri seçerken olabildiğince farklı kategorilerde ve yüksek IMDb puanlarına sahip filmleri tercih etmeye çabaladık. Lafı daha da uzatmadan listemize geçelim.

Beni Adınla Çağır

Beni Adınla Çağır - En İyi Netflix Romantik Filmler

Beni Adınla Çağır, 1983 yılının yaz aylarında 17 yaşındaki Elio Perlman’ın hikayesini ele alın bir romantik filmdir. Yazlık villada günlerini klasik müzik eserleri, kitaplar ve flört ettiği arkadaşı Marzia ile geçiren Elio, kendisini bekleyen gelecekten habersizdir.

Annesi ve başarılı bir profesör olan babasıyla birlikte kalmaktan mutluluk duyan Elio, babasına yardım amaçlı gelen stajyer Oliver’ın hayatına girmesiyle her şeyin değişeceğinin hiç farkında değildir.

İzleyicinin duygularını yoğun bir şekilde yaşamasına olanak sunan inanılmaz aşk hikayesi Beni Adınla Çağır, çeşitli kategorilerde Oscar adaylığına gösterilmiştir. Büyük sükse yapan film şimdiye kadar görülmüş romantik filmlerden başka bir deneyimi izleyiciye yaşatıyor.

Beni Adınla Çağır (2017)
Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire Du Bois, Vanda Capriolo, Antonio Rimoldi

Not Defteri

Not Defteri

Bu filmi duymamış çok az romantik aşk filmi seven izleyici vardır diye düşünüyoruz. Not Defteri, 2004 yılında seyirciyle buluşmuş ve mükemmel iki başrole sahip sıra dışı bir romantik aşk filmidir. Nicholas Sparks’ın aynı isimli romanından uyarlanmış olan film birbirine kör kütük aşık iki gencin sınıfsal farklılıklar nedeniyle kavuşamamalarını ele alır.

1940 yılında Güney Carolina eyaletine tatil yapmak amaçlı gelen 17 yaşındaki Allie Hamilton, bölgede yaşayan Noah isimli bir gence gönlünü kaptırır. Aralarındaki sınıfsal farklılık başta bir problem teşkil etmese de dünya çapında gerçekleşecek savaştan habersizlerdir. 2. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla birlikte sorunlar gün yüzüne çıkar.

Not Defteri (2004)
Yönetmen: Nick Cassavetes
Oyuncular: Ryan Gosling, Rachel McAdams, James Garner, Gena Rowlands, James Marsden, Kevin Connolly, Sam Shepard, Joan Allen

Geceyarısından Önce

Geceyarısından Önce - En İyi Netflix Romantik Filmler

Sıradaki filmimiz ile ilgili ufak bir uyarı yapmamız gerekiyor. Bir üçlemenin son filmi olan Geceyarısından Önce ile ilgili yazdıklarımız arasında, serinin diğer filmleri Gün Doğmadan Önce ve Gün Batmadan’ı izlemeyen okurlarımızın için sürpriz kaçırıcı ifadeler yer alabilir.

Esasında bir üçlemenin son filmi olan Geceyarısından Önce, tanışmaları bir trende gerçekleşmiş olan Jesse ve Celine’in hikayesini anlatıyor. İlk karşılaşmalarından tam dokuz yıl sonra bir araya gelen çiftin hikayesi gibi, serinin tüm filmleri dokuz yıl arayla yayınlanıyor.

Daha önceki filmlerde Viyana ve Paris’te karşılaşmış olan aşıklar, bu sefer soluğu Yunanistan’da alıyor. Bir başka aşk hikayesi olan bu serideki başarılı oyunculuklar ve harika görseller filmi izlemek için yeterli bir sebep sağlıyor. 

Geceyarısından Önce (2013)
Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy, Seamus Davey-Fitzpatrick, Jennifer Prior, Charlotte Prior, Xenia Kalogeropoulou, Walter Lassally, Ariane Labed

Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur - En İyi Netflix Romantik Filmler

Listedeki tüm filmler bir kitap uyarlaması şeklinde ilerlese de emin olun ki hepsi böyle değil. Ancak Aşk ve Gurur için bunu söyleyemeyeceğiz. Tam anlamıyla klasik bir eser olan Aşk ve Gurur, Jane Austen tarafından kaleme alınmış 19. Yüzyıl İngiltere’sinde geçen bir hikayeye sahiptir.

Bennet ailesinin beş kızından biri olan Elizabeth’in duyguları, aileye komşu olarak taşınan zengin Bay Bingley ve en yakın arkadaşı Bay Darcy’nin gelişi ile alt üst olmuştur. Kızlarını zengin ve varlıklı birileriyle evlendirmek isteyen Bayan Bennet için yeni komşuları bulunmaz bir nimettir. Tüm bu olaylar ilginç hikayeleri de peşinde getirecektir.

Aşk ve Gurur (2005)
Yönetmen: Joe Wright, Joe Wright
Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn, Donald Sutherland, Rosamund Pike, Jena Malone, Tom Hollander, Penelope Wilton

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası

En iyi Netflix romantik aşk filmleri listemizde bizleri bir Türk filmi karşılıyor. Kelebeğin Rüyası, Zonguldak’ta yaşamakta olan iki genç şair ve maden işçisinin hikayesini anlatır. Cumhuriyet’in temelleri yeni atılmış ve ayakları üzerinde durmaya başlamışken Avrupa’da bir Dünya Savaşı patlak verir.

Tüm bunlar olurken şairlerimiz Rüştü ve Muzaffer, henüz lise öğrencisi olan Belediye Başkanı’nın kızı Suzan’a aşık olurlar. Aynı kadına aşık olmaları hayatlarını oldukça etkileyecektir. Kendilerini bekleyenlerden habersizce bir hayat sürdüren genç şairler için hem Türkiye’de hem de Dünya’da zorlu anlar yaşanacaktır.

Kelebegin rüyasi (2013)
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin, Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Selman Ünlüsoy

Umut Işığım

Umut Işığım - En İyi Netflix Romantik Filmler

Hayatınızda değer verdiğiniz her şeyin bir günde yok olduğunu düşünebiliyor musunuz? Sıradaki filmimiz olan Umut Işığım bizlere bunun çok açıklayıcı bir örneğini sunuyor. Tam olarak Pat Salitano’nun başına gelen olay sonrasında kendisi aylar boyunca bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görüyor.

Rehabilitasyon merkezinden ayrıldıktan sonra hayatını düzene sokmaya çalışan Pat, ailesinin evinde kalıyor ve eski eşiyle barışabilmek adına çeşitli planlar düzenliyor. Tüm bunlar yaşanıp Pat hayatını düzeltmeye çalışırken karşısına en az kendisi kadar dengesiz bir kadın çıkıyor. Eski eşine dönmeye çabalayan Pat için bu kadın yeni bir umut ışığına dönüşüyor.

Usta oyuncu kadrosuyla gözü kapalı bir şekilde tercih edilebilecek ve izlenebilecek romantik komedi filmi Umut Işığım’ı listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Umut Işığım (2012)
Yönetmen: David O. Russell
Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Anupam Kher, John Ortiz, Shea Whigham

Aşk Tesadüfleri Sever

Aşk Tesadüfleri Sever

Listemizde yer alan ikinci Türk yapımı film Aşk Tesadüfleri Sever, adından da anlaşılacağı gibi aşkın her an her yerden gelebileceğini kanıtlar nitelikte. Hatta yıllar sonra bile peşinizi bırakmayabileceğini de.

Yolları sürekli birbirinden ayrılan aşıklar, bir şekilde tekrar bir araya gelecektir. Ancak o zamana kadar yaşadıkları olaylar onları aynı kişi olarak mı buluşturacak?

Geçmiş zamanlardaki sahneler ile farklı dönemleri ögeleri ve kültürünü seyirciye aktaran Aşk Tesadüfleri Sever, aynı zaman inanılmaz bir aşk filmi. Filmin geçtiğimiz seneye seyirciyle buluşmuş olan devam filmi Aşk Tesadüfleri Sever 2’de de bu ögeler sıklıkla ele alınıyor. Her iki filme de göz atmanızı tavsiye ediyor ve sıradaki filmimize doğru ilerliyoruz.

Aşk Tesadüfleri Sever (2011)
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Oyuncular: Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Ayda Aksel, Altan Erkekli, Şebnem Sönmez, Hüseyin Avni Danyal, Berna Konur, Ümit Bülent Dinçer

Blue Jay

Blue Jay - En İyi Netflix Romantik Filmler

Lise döneminde birbirine aşık olmuş iki insan, aradan geçen yılların sonunda tekrar bir araya gelir. Kavuştukları yer kasabalarıdır ve bir tesadüf eseri tekrar karşılaşmışlardır. Ancak bu karşılaşma tamamıyla iyiye işarettir. Bu sayede aralarındaki sihir dolu ilişki bağını tekrar bulacaklar ve ortak pişmanlıklarını birlikte fark edeceklerdir.

Duygusal açıdan izleyiciyi oldukça etkileyecek bir film olan Blue Jay’de oyuncular mükemmelin bir performans sunuyor. Özellikle samimiyeti seyirciye hissettiren bir film olması açısından büyük beğeni topluyor Blue Jay.

Blue Jay (2016)
Yönetmen: Alex Lehmann
Oyuncular: Sarah Paulson, Mark Duplass, Clu Gulager

Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

Kitaptan uyarlanmış bir başka eser olan Crazy Rich Asians, sevgilisinin maddi durumundan pek haberdar olmayan Rachel Chu, sevgilisiyle birlikte Singapur’a gider. Sevgilisi Singapur’da doğmuş ve büyümüştür bu nedenle yalnız gitmesini istememiş ve ona eşlik etmiştir.

Singapur’a ulaştığınıda anlaycaktır ki sevgilisi Nick ve ailesi aslında akıl almaz bir servete sahiptir. Ancak Rachel’ın karşısına yeni bir sorun çıkmıştır. Nick’in annesi bu ilişkiyi onaylamaz ve Rachel’dan kurtulmaya çalışır.

Crazy Rich Asians (2018)
Yönetmen: Jon M. Chu
Oyuncular: Constance Wu, Henry Golding, Michelle Yeoh, Gemma Chan, Lisa Lu, Awkwafina, Ken Jeong, Sonoya Mizuno

Bay Evet

Bay Evet - En İyi Netflix Romantik Filmler

En iyi Netflix romantik filmleri listemizin son ismi bir romantik komedi. Başrolünde Jim Carrey’nin yer aldığı film, her şeye hayır diyen bir adamın zaman içerisinde geçirdiği büyük değişimi konu alıyor. Bir gün katıldığı bir seminer sayesinde hayatında köklü bir değişiklik yapıyor.

Üzücü bir boşanmayla ilişkisi sona ermiş, bankada kredilerden sorumlu bir memur olarak çalışan Carl Allen, kişisel gelişim semineri sonrasında karşısına çıkacak her soruya evet deme kararı alıyor. Mükemmel bir romantik komedi filmi olan Bay Evet ile listemiz sona eriyor.

Bay Evet (2008)
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, John Michael Higgins, Rhys Darby, Danny Masterson, Fionnula Flanagan, Terence Stamp

En İyi Netflix Romantik Filmleri Bu Kadar mı?

Listemiz sona erse de Netflix’te yer alan romantik filmler burada sona ermiyor. An itibariyle Netflix Türkiye bünyesinde neredeyse 400 romantik temalı film yer alıyor. Üstelik bu sayı her geçen gün yeni filmler ile güncelleniyor. Netflix Türkiye Rehberi olarak sizler için hazırladığımız listeyi beğenmenizi umuyoruz. Eğer listeyle ilgili yorum yapmak isterseniz veya başka bir film eklenmesi gerektiğini düşünürseniz bizlere sosyal medya kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.