Netflix Müzikal Diziler: Müzik ile Sunulan Harika Hikayeler

Müziğe doyacağınız harika Netflix dizilerini sizler için listeledik. Ruhunuzu beslemek için daha fazla beklemeyin.

Image: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 10 Ocak 2022'de

Dünyadaki tüm insanlara sorsak, “ben müzik sevmiyorum” diyecek insan sayısı iki elin parmağını geçmez diye düşünüyoruz. Pop olsun, rock olsun, rap olsun çeşitli türlerin içinden illaki bir tanesini sever tüm insanlar. Peki bunların işlendiği bir diziyi neden sevmesinler? Biz de bu düşünceden yola çıkarak en iyi Netflix müzikal diziler listesi oluşturmaya karar verdik.

Hayır ben müzikal dizileri hiç sevmiyorum bana başka bir içerik lazım diyorsanız diğer rehberlerimize göz atabilirsiniz.

En İyi Netflix Müzikal Diziler

Müzikal dizi çekmek esasında çok kolay bir süreç olmuyor. Her ne kadar izlediğimiz tüm dizilerin içinde müzik kullanılsa da öne çıkan unsur olarak işlenmesi ciddi anlamda zorlayıcı. Oldukça emek isteyen bir tür olduğu için de pek fazla örneğine rastlanmıyor. Ancak biz sizin için en iyilerini listeledik. Lafı daha da uzatmadan IMDb puanlarını kullanarak yaptığımız sıralamaya başlayalım.

Meydan Okuyanlar

Meydan Okuyanlar - En İyi Netflix Müzikal Diziler

Dört bölümden oluşan bir mini dizi ya da belgesel diyebileceğimiz Meydan Okuyanlar, usta yönetmen Allan Hughes tarafından anlatılıyor. Müzik dünyasında efsaneleşmiş isimlerden Dr. Dre ve Jimmy Iovine’in şöhret ve başarı basamaklarını nasıl çıktığının işlendiği bu belgesel sizi oldukça eğlendireceğinden ve bilgilendireceğinden eminiz.

Kendilerinin yaptığı müziğe en uzak kişinin bile bir şekilde onlardın başardıklarından etkilendiğine bir kanıt olan bu belgeseli herkesin izlemesi gerektiği kanaatindeyiz. İlk boş vaktinizde Dr. Dre ve Jimmy Iovine’in sıra dışı hayatlarını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Meydan Okuyanlar (2017)
Oyuncular: Dr. Dre, Jimmy Iovine, Patti Smith, Bruce Springsteen, Bono, Sean "P. Diddy" Combs, Kendrick Lamar, Nasir 'Nas' Jones

The Get Down

The Get Down

Listemizin ikinci sırasında dönemsel bir müzik dizisi bizleri karşılıyor. The Get Down, 1970’li yıllarda New York South Bronx’ta yaşayan gençlerin hikayesini anlatıyor. 1977 yılında yetenekli ve yoğun duygular yaşayan gençler müzik tarihinin değişiminde aktif rol oynamak adına hayallerinin peşinden gidiyor.

Punk, disco ve hip-hop türlerinin müziği değiştirmeye başladığı bu yıllara oldukça başarılı bir bakış atmamızı sağlayan The Get Down hem müzik seven izleyicilerin hem de dönemsel eser hayranlarının oldukça hoşuna gidecek.

The Get Down (2016)
Oyuncular: Justice Smith, Shameik Moore, Herizen Guardiola, Skylan Brooks, Tremaine Brown, Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Jimmy Smits, Giancarlo Esposito

Luis Miguel

Luis Miguel - En İyi Netflix Müzikal Diziler

Bizim ülkemizde pek tanınmayan bir sanatçı olsa da dünya genelinde ve özellikle Meksika’da oldukça popüler bir müzisyen olan Luis Miguel’in hayatının anlatıldığı bir dizi var sırada. Süperstar şarkıcının yaşam öyküsü sizlere oldukça ilginç gelecek.

Sanatçının geçtiği yollar, aile ilişkileri, şarkılarının ortaya çıkışı ve altında yatanlar bu dizide işleniyor. Ayrıca çeşitli sanatçılarla yaşadığı ilginç hikayeler de dizinin içinde anlatılıyor. Tek sezondan oluşan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederiz.

Luis Miguel (2018)
Oyuncular: Diego Boneta, Pablo Cruz Guerrero, Jade Ewen, Fernando Guallar, Carlos Ponce, Juan Ignacio Cane, Teresa Ruiz, Plutarco Haza

Sinatra: Ya Hep Ya Hiç

Sinatra: Ya Hep Ya Hiç

Sırada bir belgesel dizisi var. Sinatra: Ya Hep Ya Hiç isimli iki uzun bölümden oluşan belgesel dizisi, dünyaca ünlü sanatçının hayatına, kariyerine, eserlerine ve daha nice konuya, yakınları tarafından anlatarak seyirciye sunuyor.

Ünlü sanatçıların ortaya çıkış süreçleri her zaman ilgi çeken konular oluyor. Ancak söz konusu kişi Frank Sinatra olunca işler daha da ilginçleşiyor. Şarkıları dünyanın dört bir yanında, onlarca insan tarafından hala söylenen bu efsanevi müzisyenin ortaya çıkışında sahip olduklarını seyirciyle buluşturan bu dizi insanın ufkunu açacak nitelikte.

Sinatra: Ya Hep Ya Hiç (2015)

Crazy Ex-Girlfriend

Crazy Ex-Girlfriend - En İyi Netflix Müzikal Diziler

Ünlü sanatçıların öykülerinden sonra tekrar kurgu eserlere dönüyoruz. Rotamız ise Kaliforniya. Rebecca Bunch isimli bir avukatın gerçek aşkı arama ve bulma hikayesini anlatan Crazy Ex-Girlfriend, Rebecca’nın New York’tan Kaliforniya’ya taşınmasıyla başlıyor.

Biraz deli dolu diyebileceğimiz bu kadın kendisini uzun süre önce terk etmiş eski sevgilisi Josh’a karşı hala bir şeyler hissetmektedir. Tüm bunların peşine düşebilmek için New York’ta sürdürdüğü avukatlık mesleğini bırakır ve ülkenin diğer ucuna, Kaliforniya’ya taşınır. Bu eğlenceli müzikal diziyi merakla takip edeceğinizi düşünüyoruz ve devam ediyoruz.

Crazy Ex-Girlfriend (2015)
Oyuncular: Rachel Bloom, Vincent Rodriguez III, Santino Fontana, Donna Lynne Champlin, Pete Gardner, Vella Lovell, Gabrielle Ruiz, Scott Michael Foster

Rhythm + Flow

Rhythm + Flow

En iyi Netflix müzikal diziler listemizdeki sıradaki program bir reality şov/yarışma olany Rhythm + Flow. Jüri koltuğunda Chance The Rapper, Cardi B. ve Tip "T.I." Harris’in yer aldığı yarışma programında, jürideki isimlerden de anlaşılabileceği gibi rap müziğin yeni parlayan ismi aranıyor.

Farklı aşamalardan oluşan aşama öncelikle ABD’nin dört büyük şehrindeki adayların değerlendirilmesiyle başlıyor. Daha sonra bazı görevleri başarıyla tamamlayan yarışmacılar en sonunda finale ulaşabiliyor ve yarışmanın kazananı oluyor. Ayrıca yarışma boyunca oldukça ünlü isimlerde konuk olarak programa katılıyor.

Oldukça eğlenceli bir müzikal yarışma olan Rhtyhm + Flow, rap müzik sevdalılarının son derece beğeneceğini düşündüğümüz bir önerimiz.

Rhythm + Flow (2019)
Oyuncular: Cardi B, Chance The Rapper, T.I.

45 rpm

45 rpm - En İyi Netflix Müzikal Diziler

Bir İspanyol müzikal draması olan 45 rpm, 1960’lı yılların Madrid’inde yer alıyor. Ünlü bir müzik yapımcısı olan Guillermo Rojas, şarkıcı olmak isteyen Robert ve oldukça zeki bir yapımcı olan Maribel’in de yardımlarıyla Rock’n’roll müzik tabanlı bir plak şirketi kurarlar.

Dönemin en popüler müzik dinleme aracı 45’lik plaklardır. Bu gibi unsurlarla bir dönem dizisi hissiyatını da seyirciye yaşatan 45 rpm, müzikseverlerin oldukça hoşuna gidecek bir olay örgüsüne sahip. Oyunculukların da bu hikayeyi desteklemesiyle seyirciye inanılmaz başarı bir dizi sunuluyor. En kısa zamanda izlemenizi öneririz.

45 rpm (2019)
Oyuncular: Carlos Cuevas, Guiomar Puerta, Iván Marcos, Israel Elejalde, Eudald Font, Luis Larrodera, Carmen Gutiérrez, Diana Gómez

Turn Up Charlie

Turn Up Charlie

Bir komedi dizisiyle listemize devam ediyoruz. Başrolünde Idris Elba’nın yer aldığı Turn Up Charlie, başarısız bir DJ’in kendini bulduğu ilginç durumu anlatıyor. Müzik kariyerinde daha fazla başarı elde etmek için çabalayan karakterimiz bir yandan da ünlü olan en yakın arkadaşının 11 yaşındaki kızına bakıcılık yapmak zorunda kalıyor.

Oldukça yaramaz olan bu çocuk Charlie’yi bir hayli zorlayan kariyerinin yanında hiç de hoş olmayan bir sürpriz gibidir. Ancak Charlie hem çocukla ilgilenmek hem de oldukça kötü giden kariyerini canlandırmak için bir yol bulmalıdır. Bakalım Charlie bunu başarabilecek midir?

Turn Up Charlie (2019)
Oyuncular: Idris Elba, Piper Perabo, JJ Feild, Frankie Hervey, Guz Khan

Glee

Glee - En İyi Netflix Müzikal Diziler

Müzikal dizileri denince şüphesiz akla ilk gelen diziye geldi sıra. Glee, upuzun yıllar boyunca müzikal dizilerin tahtına oturmuş ve efsaneleşmiş bir dizidir. Hatta müzikal kavramına bambaşka bir bakış getirmesiyle de öncü ve lider sayılabilecek bir dizi olmuştur.

Dizide, kurulan bir müzik kulübüne katılan öğrencilerin yaşadığı çeşitli maceralar işlenmektedir. Bu diziyi popülerleştiren esas şey aslında yapılan şarkı uyarlamalarıdır. Dönemin ve daha da geçmişte piyasaya çıkan şarkıların oyuncular tarafından tekrar yorumlanması ve bunun hikayeye entegre edilmesi Glee’yi bambaşka bir dizi haline getirmiştir.

Dizi boyunca yorumlanan şarkılar hala her gün sıklıkla dinlenmektedir. 6 sezondan oluşan dizinin onlarca bölümünde onlarca farklı şarkı yorumlanmış ve seyirciye aktarılmıştır. Popüler şarkıların birçoğunun bir Glee versiyonu da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra akıcı hikayesiyle de Glee gönüllere taht kurmuş bir müzikal dizidir. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Glee (2009)
Oyuncular: Lea Michele, Chris Colfer, Jane Lynch, Matthew Morrison, Cory Monteith, Naya Rivera, Kevin McHale, Jenna Ushkowitz

Voices of Fire

Voices of Fire

Seyirciyle buluşmasının üzerinden çok geçmeyen bir dizi ile devam ediyoruz. Voices of Fire, 2020 yılının sonlarında Netflix’e eklenen ve temelinde inanç ya da “gospel” müziği diyebileceğimiz türü barındıran bir çeşit belgesel ve reality şov olarak karşımıza çıkıyor.

Papaz Ezekiel Williams ve ünlü yeğeni Pharell Williams, bu müzik türüne modern ve farklı bir açıdan yaklaşmak amacıyla geleneksel dışı bir koro kurma macerasına atılıyor. Bir jüri karşısında katılımcıların değerlendirilmesiyle başlayan Voices of Fire, farklı bir şeyler izlemek isteyen izleyiciler için mükemmel bir seçenek. Belki de hiç bilmediğiniz bir müzik türünün anlatıldığı bu dizi aynı zamanda bir kültür ile ilgili çok değerli bilgileri de aktarıyor.

Voices of Fire (2020)
Oyuncular: Pharrell Williams

Westside

Westside - En İyi Netflix Müzikal Diziler

En iyi Netflix müzikal dizileri listemizin son sırasında bizleri karşılayan isim Westside oluyor. Bir çeşit reality şov olan Westside, Hollywood’da yer alıyor. Başarısız olan dokuz genç müzisyenin hayallerini kovalamasını konu alan dizide ilginç hikayelere ve duygu yoğunluklarına tanık olunuyor.

Bazen inişli bazen çıkışlı olan bu yolda, müzisyenlerin hikayesine ortak olmak isterseniz Westside sizin için harika bir tercih olacaktır. Bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Westside (2018)

En İyi Netflix Müzikal Dizileri Bu Kadar mı?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu türün örneklerini ortaya çıkarmak oldukça zorlu bir süreç. Ancak buna rağmen Netflix Türkiye’de onlarca müzikal dizi yer alıyor. Netflix Türkiye Rehberi üzerinden ulaşabileceğiniz bu dizilerden en azından bir tanesine hayran kalacağınızı düşünüyoruz. İçeriğimizle ilgili yorum yapmak ya da görüşte bulunmak için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kapat
Close button