Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Macera Filmleri: Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacaksınız!

Yazar Turflix
10 Ocak, 2022

Karantina ve pandemi sebebiyle bir maceraya atılmak çok zor hatta imkansız gibi geliyor olabilir. Ancak bir macera filmi yoluyla bunu yapmak hiç de zor değil. Ayrıca bir yolculuk yorgunluğunu da yaşamadan dopdolu bir hikaye izleyebilirsiniz macera filmleriyle. Biz de bu ihtiyacınızı gidermek için Netflix Türkiye içerisinde yer alan macera filmleri ile bir liste hazırladık. Eğer macera filmlerini beğeniyorsanız En İyi Netflix Akisyon Filmleri ve En İyi Netflix Aksiyon Dizileri listelerimizi de beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Bu macera ve aksiyon konuları pek içime sinmedi, ben başka bir şey arıyorum diyorsanız diğer rehberlerimize göz atmanız için sizi şöyle alalım.

En İyi Netflix Macera Filmleri

Güzel macera filmleri bazen upuzun bir yol içerir bazen de inanılmaz bir hikaye. Hatta çoğu zaman ikisini de içeren macera filmleri seyirciyi alır ve peşinden sürükler başka diyarlara. Bir elde atıştırmalık diğer elde içecek, yüksek sesle açılmış bir televizyon, takılırız karakterlerin peşine. İşte bu listede seyirciye bunu sağlayabilecek filmleri seçmeye çalıştık. Seçme aşamasında IMDb’den de yararlandık ve listemizi o puanlara göre oluşturduk. Lafı yeterince de uzattık, maceranızı engellemeyelim daha fazla. Hadi iyi yolculuklar!

Azınlık Raporu

Azınlık Raporu - En İyi Netflix Macera Filmleri

Listemizde yer alan ilk film Azınlık Raporu oldukça ilginç bir hikayeye sahip. Psişik güçler ve çeşitli teknolojik aletler sayesinde işlenecek olan cinayetleri önceden görebilen bir polis ekibi, suçluları henüz cinayetler işlenmeden yakalayabilmektedir. Ekibin başındaki Dedektif John Anderton bu sistemin kusursuz bir şekilde işlediğini düşünür.

Sezgileri son derece güçlü olan başarılı dedektifin böyle düşünmesine rağmen işler bir anda sarpa saracaktır. Çünkü Anderton tarafından yönetilen ekip, bir anda cinayet şüphelisi olması sebebiyle peşine düşecektir. Bu çok sevdiği sistem belki de artık onun sonu haline gelecektir.

Bilim kurgu, aksiyon ve macera türlerini harmanlayan Azınlık Raporu, listemizin ilk önerisi oluyor.

Azınlık Raporu (2002)
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Neal McDonough, Steve Harris, Patrick Kilpatrick, Jessica Capshaw

Oblivion

Oblivion

Macera filmleri listemiz devam ederken karşımıza bir başka Tom Cruise filmi olan Oblivion çıkıyor. Oblivion isimli bir yerde bulunan askeri bir yönetim, Jack isimli oldukça deneyimli askeri bir gezegene keşfe yolluyor. İnsanların bir zamanlar “Dünya” adını verdiği terk edilmiş gezegende neler olduğunu, herhangi bir canlı olup olmadığını inceleme göreviyle Jack yola çıkıyor.

Bir zamanlar tüm insanlığın yer aldığı Dünya, uzaylı canlılar tarafından ele geçirilmiş ve onlara hala ev sahipliği yapıyor. Jack’in görevi ise bunlar hakkında bilgi toplamak. Ancak karşısına çıkacak sürprizler onu oldukça şaşırtıyor.

Oblivion (2013)
Yönetmen: Joseph Kosinski
Oyuncular: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nikolaj Coster-Waldau, Melissa Leo, Zoë Bell, Abigail Lowe

V

V - En İyi Netflix Macera Filmleri

V ya da bilinen diğer adıyla V for Vendetta, 2020 yılının İngiltere’sinde geçiyor. Çok yüksek seviyelere çıkmış baskıcılık, toplum düzenini fazlasıyla etkilemektedir. Yoğun yasaklar, türlü türlü engeller ile halk oldukça kötü yönetilmektedir. Bu kadar baskıya dayanamayan halk sonunda şiddet yanlısı bir hal almıştır.

Tüm bu olanların orta yerinde gizemli bir karakter olan V, başı belaya bulaşmış masum bir kadın olan Evey’i kurtarır. Bu distopik evrende devrim amacıyla halkı kışkırtan maskeli anarşist V, kimliğini bulmaya çalışan bir dedektif ile karşı karşıyadır.

Toplumsal baskının ve diktatörlüğün ne derecede bir sorun olduğunu seyirciye oldukça başarılı bir şekilde aktaran V listemizdeki yerini kesinlikle hakkediyor. “Hatırla, 5 Kasım’ı hatırla” diyor ve listemize devam ediyoruz.

V (2006)
Yönetmen: James McTeigue
Oyuncular: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry, John Hurt, Tim Pigott-Smith, Rupert Graves, Roger Allam

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları - En İyi Netflix Macera Filmleri

Macera denince akla ilk gelen karakterlerinden birisi de şüphesiz ki Indiana Jones’tur. Arkeoloğun yaşadığı akıl almaz maceralar seyircide olağanüstü bir heyecan yaratır. Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları, arkeolog Dr. Indiana Jones, Ahit Sandığı denen bir hazineyi bulmakla görevlendirildiği bir hikayeye sahiptir.

Ahit Sandığı, dini inanışa göre 10 Emir’i barındırır ve sandığın kutsal güçleri olduğu varsayılır. Ancak bu macera Indiana Jones’un sandığı kadar kolay olmayacaktır. Nitekim, Hitler tarafından görevlendirilmiş Alman ajanları da bu sandığın peşindedir.

Indiana Jones, eski sevgilisi Marion’la birlikte ülkeler arası bir maceraya çıkar. Kahire’den Nepal’e çeşitli engelleri ve tuzakları atlatıp Ahit Sandığı’na ulaşabilecek midir?

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları (1981)
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman, Ronald Lacey, John Rhys-Davies, Denholm Elliott, Alfred Molina, Wolf Kahler

Tam Gaz

Tam Gaz

Listemiz tüm hızıyla devam ederken listemizden daha da hızlı bir film karşımıza çıkıyor. Tam Gaz, adı gibi bebek suratlı bir sürücü olan Baby, genç olmasına rağmen benim diyen sürücülere taş çıkartacak seviyede bir araç kullanma performansına sahiptir. Bu yeteneklerini de soygun işlerinde kullanmaktadır.

Bir soygun daha tamamlandıktan sonra kaçış sırasında Baby, bir suç lideri ile karşılaşır. Adam Baby’yi kendi soygunlarında çalışması için zorlar. Ancak Baby, bu soygunun daha başından işe yaramayacağını bilmektedir. Dolayısıyla işler ters gittiğinde Baby peşine düşecek kişilerden kaçmak zorunda kalacaktır.

Filmdeki aksiyon ve müzik tercihleri, seyirciyi akıcı bir maceranın doğrudan içine eklemektedir. Özellikle güzel bir ses sistemi ya da kulaklık ile izlenirse Tam Gaz iki saat boyunca sizi ekranın karşısına kilitleyecektir.  

Tam Gaz (2017)
Yönetmen: Edgar Wright
Oyuncular: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Lily James, Jon Bernthal, Jamie Foxx, Jon Hamm, Eiza González, Flea

Yahşi Batı

Yahşi Batı - En İyi Netflix Macera Filmleri

Bir macera filmi içinde komedi de barındıramaz mı? Pek tabii barındırabilir. Cem Yılmaz tarafından yapılan Yahşi Batı’da bunun en güzel örneklerinden biridir. Adından anlaşılabileceği gibi bir Vahşi Batı filmi parodisi olan Yahşi Batı, Türk komedi filmlerinin oldukça başarılı bir örneğidir.

Aziz Bey ve Lemi Bey padişah tarafından Amerika’ya gönderilmiş iki Osmanlı görevlisidir. Yanlarındaki elması Amerikan Başkanı’na hediye edeceklerdir ancak yaptıkları tren yolculuğu sırasında elmas çalınır. Hem elmasın yerini bulmak hem de para kazanmak amaçlı bir iş bulan ikili aranan suçluların peşine düşer. Ancak çok geçmeden bu iş başlarına büyük dertler açacaktır.

Bol göndermeli bir Vahşi Batı macerası olan Yahşi Batı, hem sizi kahkaha krizlerine sokacak hem de inanılmaz sürükleyici bir hikayenin içine dahil edecek.

Yahşi Batı (2009)
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Oyuncular: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Cansu Dere, Bünyamin Durgut, Yılmaz Köksal

Örümcek-Adam: Eve Dönüş

Örümcek-Adam: Eve Dönüş

Marvel evreninden bir film ile en iyi Netflix macera filmleri listemize devam ediyoruz. Örümcek-Adam: Eve Dönüş, oyuncuları sürekli değişen Örümcek-Adam filmlerinin son serisinin ilk filmi olarak karşımıza çıkıyor. Tom Holland tarafından canlandırılan Örümcek-Adam bu sefer diğer Marvel karakterleriyle de etkileşim halinde.

Sıradan liseli bir genç olarak hayatına geri dönen Peter Parker, Akbaba’nın ortaya çıkmasıyla bir maceranın içine atılıyor. Yeteneklerini kanıtlamak için bunu bir fırsat olarak gören Örümcek-Adam sevdiği herkesin risk altında olduğunun da farkında.

Şimdiye kadar çekilmiş en güncel Örümcek-Adam serisi olmasının yanı sıra kesinlikle en başarılı prodüksiyonlardan birisine de sahip filmlerden birisi. Özellikle Marvel ve Disney’in ortaklaşa çalışmasının bunda büyük bir payı olduğu düşünülüyor.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017)
Yönetmen: Jon Watts
Oyuncular: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau, Gwyneth Paltrow, Zendaya, Donald Glover

Alcatraz'dan Kaçış

Alcatraz'dan Kaçış - En İyi Netflix Macera Filmleri

San Francisco açıklarındaki bir adada bulunan Alcatraz Hapishanesi, kaçması en zor olan cezaevlerinden biridir şüphesiz. Günümüzde müzeye çevrilmiş olan hapishane zamanında Al Capone gibi tehlikeli suçlulara ev sahipliği yapmıştır. Tarihte bu hapishaneden kaçmaya çalışan onlarca suçlu vardır.

Alcatraz’dan Kaçış, tamamen gerçek bir olaydan alınmış bir hikayedir. Ömür boyu hapis cezası alan Frank Morris, bu hapishanede kalmak istememektedir ve kaçış için bir plan yapar. Esaretin Bedeli’ne de ilham olmuş Alcatraz’dan Kaçış, inanılmaz bir hapisten kaçış hikayesidir.

Alcatraz'dan Kaçış (1979)
Yönetmen: Don Siegel
Oyuncular: Clint Eastwood, Patrick McGoohan, Roberts Blossom, Jack Thibeau, Fred Ward, Paul Benjamin, Larry Hankin, Bruce M. Fischer

John Wick

John Wick

Keanu Reeves’i kim sevmez ki? Emekliyi ayrılmış bir tetikçi olan ve Keanu Reeves tarafından canlandırılan John Wick, karısının yakalandığı zorlu bir hastalık sonrasında acımasız hayatın kurbanı olmuştur. Karısından geriye kalan en değerli şey, can dostu köpeğidir. Ancak onu da öldürürler. John buna daha fazla dayanamaz ve istediği tek şey intikamdır.

John Wick serisinin tüm filmleri Netflix’te yer almaktadır. 2017 tarihli John Wick 2 ve 2019 tarihli John Wick 3: Parabellum ile mükemmel bir cumartesi maratonu yapabilir ve maceraya doyabilirsiniz.

John Wick (2014)
Yönetmen: Chad Stahelski
Oyuncular: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen, Willem Dafoe, Dean Winters, Adrianne Palicki, Omer Barnea, Toby Leonard Moore

Hırsızlar Şehri

Hırsızlar Şehri - En İyi Netflix Macera Filmleri

En iyi Netflix macera filmleri listemizdeki son eser olan Hırsızlar Şehri, profesyonel bir banka soyguncusunun yasadışı işleri bırakmayı planlamasıyla başlar. Ancak bir soygun sırasında kaçırdığı rehinelerden biri ile yaşadığı gizli ilişki hem kendi kimliğini hem de ekip arkadaşlarını riske atmaktadır.

Boston’ın Charlestown bölgesinde yer alan hikaye, hayatını tehdit eden bir unsura karşı ne cevap vereceğini bilemeyen bir liderin macerasını seyirciye sunar.

Hırsızlar Şehri (2010)
Yönetmen: Ben Affleck
Oyuncular: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner, Blake Lively, Titus Welliver, Slaine, Pete Postlethwaite

En İyi Netflix Macera Filmleri Bu Kadar mı?

Netflix Türkiye’de şu anda 400’ü aşkın macera filmi yer almaktadır. En iyi Netflix macera filmlerini sunmaya çalıştığımız bu listedeki filmler haricinde sizlere hitap eden daha onlarca film bulacağınıza eminiz. Eğer içeriğimizle ilgili bir yorum ya da ekleme yapmak isterseniz bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.