Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin
Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Korku Filmleri: Korkmaya Hazır Olun!

Yazar: Turflix 10 Ocak 2022'de

“Bir insan neden korku filmi izlemek ister ki?” diye düşünüyorsanız maalesef yanlış rehberdesiniz. Ancak en azından bu paragrafı okumadan gitmeyin, çünkü bu fikrinizi değiştirecek on filmi sizler için listeledik. İnsanların korku filmi izlemesinin temel nedeni, bu tür filmlerin vücutta yarattığı ilginç deneyimdir. Kişiler, filmlerdeki olaylar sonucunda kendilerine somut bir zarar gelmeyeceğini bildikleri halde yine de fazlasıyla etkilenirler. Belki de bu hissi yaşamanın en güvenli yolu bir ekran karşısına oturup korku filmi izlemektir ve bu nedenle izleyiciler bunu tercih eder. Öyle ya da böyle, korku filmleri oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Biz de bunu bildiğimiz için Netflix Türkiye Rehberi olarak en iyi Netflix korku filmleri listemizi oluşturmaya karar verdik.

Eğer buraya kadar okuduysanız ve hala korku filmleri konusundaki görüşleriniz değişmediyse, diğer rehberlerimizi incelemeniz için sizleri şöyle davet edelim.

En İyi Netflix Korku Filmleri

Listemizde, daha önce de belirttiğimiz gibi on adet korku filmi yer alıyor. Bunlardan bazıları oldukça fazla bir şekilde gerilim unsurları içerirken bazıları da gizem dolu bir macerayı seyirciyle buluşturuyor. İsterseniz lafı daha da uzatmadan bu en iyi korku filmleri neymiş, bakalım.

Not: Listeyi oluştururken IMDb puanları baz alınmıştır.

Şeytan Çarpması

Şeytan Çarpması - En İyi Netflix Korku Filmleri

Emily isimli bir genç kız hayatını kaybeder. Bu kayıptan dolayı herkes şeytan çıkarma ritüeli gerçekleştiren Peder Moore’u suçlu tutmaktadır. Genç kız daha öncesinde içine şeytan girdiğini düşündüğü için kiliseden yardımcı olmalarını istemiştir. Ancak şeytan çıkarma ayini ters gider.

Peder Moore, cinayet zanlısı olarak tutuklanır. Üstelik kendisini temsil eden Erin Bruner isimli avukat ile bu dava pek yolunda gitmeyecek gibi gözükmektedir. Avukat kendi inanışı ile ters düşen bir davada oldukça zorlanacaktır. Oldukça etkileyici bir film olan Şeytan Çarpması başarılı oyunculuklarla da bir üst seviyeye çıkmaktadır.

Şeytan Çarpması (2005)
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Laura Linney, Tom Wilkinson, Campbell Scott, Jennifer Carpenter, Colm Feore, Joshua Close, Kenneth Welsh, Duncan Fraser

O

O - En İyi Netflix Korku Filmleri

Stephen King’in romanından uyarlanmış, sinemalara ulaştığı zaman tüm dünyayı etkisi altına almış ve adeta kasıp kavurmuş olan O, Maine eyaletinin küçük bir kasabasında yaşamakta olan 7 küçük çocuğu ve başlarına gelenleri ele alıyor. Bu arkadaş grubu, okuldaki diğer çocuklar tarafından sürekli dışlanıyor. 

Ancak çocukların derdi burada sona ermemektedir. Kurbanların korkularının şekline girebilen Pennywise, bir palyaço kılığında bu çocukların peşine düşer. Çocuklar Pennywise ile yüzleşmek ve hayatta kalmak zorundadırlar.

O (2017)
Yönetmen: Andres Muschietti, Andy Muschietti
Oyuncular: Jaeden Martell, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Bill Skarsgård, Finn Wolfhard, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu

Bir adam ve çok sevdiği eşi olağanüstü bir yaşam sürdürmektedir. Oyuncak bebek yapımıyla ilgilenen bu çift çok üzücü bir trajediyle karşılaşır. Canlarından çok sevdikleri küçük kızları maalesef hayatını kaybetmiştir. Aradan yıllar geçse bile evlat acısına dayanamayan çift kapanan bir yetimhanedeki kızları ve görevliyi evlerinde ağırlamak ister.

Oldukça masum olan bu düşünce misafirlerin başına çok büyük dertler açacaktır. Janice isimli küçük kıza musallat olan Annabelle isimli lanetli bebek, ona çok zorlu anlar yaşatacaktır. Eğer korkmak ve ürkmek amacına sahipseniz, karanlık bir gecede Annabelle: Kötülüğün Doğuşu filmini izleyerek bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Ancak film bitince olacaklardan hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim.

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (2017)
Yönetmen: David F. Sandberg
Oyuncular: Stephanie Sigman, Talitha Eliana Bateman, Lulu Wilson, Anthony LaPaglia, Miranda Otto, Grace Fulton, Philippa Coulthard, Samara Lee

Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı - En İyi Netflix Korku Filmleri

En iyi Netflix korku filmleri listemizin sıradaki filmi olan Cadılar Bayramı, altı yaşında ablasını bir bıçak ile öldürmesi sebebiyle Michael Myers isimli çocuk akıl hastanesinin yolunu tutar. Henüz reşit olmadığı için 1978 yılında yargılanacaktır. Ancak yargı günü hastaneden kaçan Myers doğrudan evine gider.

Serinin 2018 yılında çekilen bir devam filmi de bulunmaktadır. Cadılar Bayramı serisi, belki de şu ana kadar çekilmiş en başarılı korku filmlerinden birisidir. Ufak bir dipnot, 2018 yılında çekilen Cadılar Bayramı filminde Haluk Bilginer’in de bir rolü bulunmaktadır.

Cadılar Bayramı (1978)
Yönetmen: John Carpenter
Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Nick Castle, Nancy Kyes, P.J. Soles, Charles Cyphers, Kyle Richards, Brian Andrews

Korkunun Gölgesi

Korkunun Gölgesi

İran-Irak savaşı sırasında Tahran’da kalmış bir kadının kocası cepheye gitmiştir. Bu süreçte kızını kendi başına yetiştirmesi gerekmektedir. Sürekli devam eden bombardımana rağmen evinden ayrılmak istememektedir.

Ancak bir süre sonra tuhaf olaylar cereyan etmeye başlamıştır. Tüm apartman sakinleri binayı terk etmiş, koca binada sadece Shideh isimli kadın ve kızı kalmıştır. Onu korkutan şey ise üzerinden geçen uçaklar ya da bombalar değil, başına kötü işler açacağını düşünen ve kadını tehdit eden hayaletlerdir. Kadın, kötü ruhların kendisine zorluk çıkardığını düşünmektedir. Korkunun Gölgesi, kısa süresiyle mükemmel bir korku filmidir.

Korkunun Gölgesi (2016)
Yönetmen: Babak Anvari
Oyuncular: Narges Rashidi, Avin Manshadi, Bobby Naderi, Ray Haratian, Arash Marandi, Hamidreza Djavdan, Soussan Farrokhnia, Bijan Daneshmand

Peşimdeki Şeytan

Peşimdeki Şeytan - En İyi Netflix Korku Filmleri

Jay, oldukça sıradan bir gençtir. Günlerini arkadaşları ve ailesiyle geçirmeyen bayılan genç kız, bir gün kaçamak bir ilişki yaşar. Şehir dışında ücra bir harabede hoşlandığı çocukla zaman geçirdikten sonra kendisini baygın bir halde bulur . Jay’in son derece sıradan geçen hayatı bugünden itibaren değişecektir.

Jay, sürekli tuhaf ve ilginç sanrılar görmeye başlamıştır. Hoşlandığı çocuk ile yaşadığı birliktelik ona bir çeşit lanet bulaştırmıştır. Sürekli olarak takip edildiğine ve peşinde birileri olduğuna emindir. Bunun çözümü için arkadaşlarına danışmalı ve peşindeki şey her neyse ondan kurtulmanın bir yolunu bulmalıdır.

Korku filmleri konusunda son yılların en iyi filmlerinden biri olan Peşimdeki Şeytan, tüm seyircilerin kaldıramayacağı düzeyde sahneler barındırmaktadır. Eğer olağanüstü bir hikaye ve oyunculuk görmek isterseniz Peşimdeki Şeytan’a bir göz atın deriz.

Peşimdeki Şeytan (2015)
Yönetmen: David Robert Mitchell
Oyuncular: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Daniel Zovatto, Jake Weary, Olivia Luccardi, Lili Sepe, Bailey Spry, Debbie Williams

Nefesini Tut

Nefesini Tut

Bir grup gencin aklına dahiyane olduğunu düşündükleri bir soygun fikri gelir. Kör bir adamın evine girip hırsızlık yapacaklardır. Görme engelli ve zengin bir adam bulurlar. Yaşadığı hayattan ve kardeşlerinin gördüğü muameleden pek memnun olmayan Rocky ve arkadaşları bu adamın evini soymakta kararlıdır.

Hayatın acımasız olduğunu düşünseler de bu sefer turnayı gözünden vurmuş olan arkadaşlar kendilerinden çok emindir. Ya da en azından onlar öyle düşünmektedir. Eve girildiği anda işler hiç planlandığı gibi ilerlemez. Oldukça basit bir şekilde olacağını düşündükleri soygun, belki de onların canına mal olacaktır.

Nefesini Tut, ilginç bir senaryoya sahip sıra dışı bir korku filmidir. Ne kadar korkutucu olduğu afişinden bile anlaşılan film tüylerinizi ürpertecek hatta zaman zaman gözlerinizi elinizle kapattırmaya çalışacaktır.

Nefesini Tut (2016)
Yönetmen: Fede Alvarez
Oyuncular: Jane Levy, Stephen Lang, Daniel Zovatto, Dylan Minnette, Sergej Onopko

Halka  

Halka - En İyi Netflix Korku Filmleri

En iyi Netflix korku filmleri listemizde olmasına kimsenin karşı çıkmayacağını düşündüğümüz, en başarılı korku filmleri listesinde kendisine yar kazanmış, korku filmi dünyasına adını altın harflerle yazdırmış Halka ile devam ediyoruz. İnsanların sevmediği bir kasetin şehirde dolaştığı ve bu kaseti izleyen kişilerin yedi gün içerisinde hayatını kaybedeceği söylenmektedir.

Oldukça şüpheli dört ölümün bu kaset sebebiyle olduğu düşünülmektedir. Bu gizemi çözmek isteyen Rachel, kaseti yanlışlıkla çocuğuyla birlikte izler. Şimdiyse tüm bu sırrı çözmek için sadece 7 günü vardır.

Sinema tarihinin en iyi filmleri arasında yerini almış olan Halka, esasen bir Japon filminde uyarlanmıştır. Japon versiyonunun katbekat daha korkunç olduğu söylenmekle birlikte, şahsi kanaatimizce bu versiyonun da pek alta kalır yanı yoktur.

Halka (2002)
Yönetmen: Gore Verbinski
Oyuncular: Naomi Watts, Martin Henderson, David Dorfman, Brian Cox, Jane Alexander, Lindsay Frost, Amber Tamblyn, Rachael Bella

Parçalanmış

Parçalanmış

James McAvoy’un başrolünde bulunduğu Parçalanmış, akıl almaz oyunculuklara sahip mükemmel bir gerilim ve korku filmidir. Üç genç kız gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Onları kaçıran adam ise birden fazla kişiliğe sahip yani dissosiyatif kişilik bozukluğu bulunan birisidir.

Her birinin farklı karakterleri bulunan 23 kişilik arasından kızların kaçmasına yardımcı olacak olanı bulmalı ve onunla iletişim kurulmalıdır. Ancak işler ters giderse en güçlü olan kişilik belki de genç kızların hayatının sona ermesine neden olacaktır.

Parçalanmış (2016)
Yönetmen: M. Night Shyamalan
Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Haley Lu Richardson, Jessica Sula, Sebastian Arcelus, Brad William Henke, Neal Huff

Şeytanın Avukatı

Şeytanın Avukatı - En İyi Netflix Korku Filmleri

En iyi Netflix korku filmleri listemizin son sırasında bizleri Şeytanın Avukatı karşılamaktadır. Kevin Lomax isimli avukat, oldukça başarılı ve işinde örnek gösterilen bir savunma avukatıdır. En zorlu davalar bile Kevin Lomax için çocuk oyuncağıdır. Bir şekilde jüriyi kendi tesiri altında bırakır ve savunduğu müvekkili kurtarmayı başarır.

Oldukça mutlu bir evliliği de bulunan Lomax, bir gün son derece haksız bir müvekkil ile davaya çıkmıştır. Başarılı avukat için hiç zorlu bir durum olmayan bu davayı da kolaylıkla kazanır ve başarılı bir hukuk bürosundan iş teklifi alır. Oldukça sevindiği bu teklifle beraber hayatının sonsuza kadar değişeceğinin farkında değildir.

Şeytanın Avukatı (1997)
Yönetmen: Taylor Hackford
Oyuncular: Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron, Jeffrey Jones, Judith Ivey, Connie Nielsen, Craig T. Nelson, Tamara Tunie

En İyi Netflix Korku Filmleri Bu Kadar mı?

Bu sorunun apaçık bir cevabı var, o da kesinlikle hayır! Netflix Türkiye’de, listemizdeki filmler hariç 150’den fazla korku filmi bulunmakta. Ayrıca bunların arasında hem yerli hem de yabancı filmler yer alıyor. Eğer bir korku filmi tutkunuysanız, korku ve gerilim filmleri konusunda oldukça geniş bir arşivi olan Netflix sizi çok mutlu eder.

Listemizde en iyi Netflix korku filmlerini sizler için bir araya toplamaya çalıştık. Eğer rehberimiz ile ilgili bir görüşünüz ya da eklemek istedikleriniz var ise bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.