Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Korku Dizileri: Işıklar Kapalı Seyretmeyin!

Yazar Turflix
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak, 2022

Korku, herkese hitap etmeyen bir türdür. Bazı seyirciler korkuya dayanamaz, heyecanlanır, ekrana bakamayacak hale gelir. Ancak bazı seyirciler vardır ki, korku filmleri ve dizileri onlar için başka anlamlar ifade eder. Bu heyecanı yaşamak onları eğlendirir, hem de korkmalarına rağmen. Eğer siz de bu seyircilerdenseniz Netflix korku dizileri listemiz tam size göre.

Başlamadan önce belirtelim, bu diziler sizi kendisine bağımlı yapabilir ancak unutmamanız gereken bir nokta var. İzlerken tir tir titreyecek, fazlasıyla korkacaksınız. Işıklar kapalı seyretmenizi hiç tavsiye etmiyoruz.

Listemize geçmeden önce ufak bir hatırlama da yapalım; eğer "korkacağıma komedi dizisi izleyeyim" diyorsanız sizleri Netflix Komedi Dizileri listemize davet ediyoruz.

En İyi Netflix Korku Dizileri

İzlemekten fazlasıyla keyif alacağınızı düşündüğümüz en iyi Netflix korku dizilerini sizler için Netflix Türkiye Rehberi TURFLIX olarak listeledik. Listemizde gözünüzden kaçmış olabileceğini düşündüğümüz eserlerin yanı sıra herkes tarafından sevilen ve başarısını kanıtlamış korku dizilerine de yer verdik. Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok, buyurun listemize geçelim.

The Haunting: Tepedeki Ev

Netflix Korku Dizileri: The Haunting: Tepedeki Ev

Netflix korku dizileri listemizin ilk sırasında The Haunting: Tepedeki Ev yer alıyor. 2018 yapımı dizide beş kardeşin hikayesi anlatılıyor. Bu beş kardeş zaman geçtikçe tüm ülke tarafından bir perili köşk olarak bilinecek olan bir evde büyüyor. Zaman içerisinde yolları ayrılan bu beş kardeşin kaderi Tepedeki Ev’de birleşiyor.

Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton ve Elizabeth Reaser gibi isimleri kadrosunda bulunduran Tepedeki Ev listemizde yer alan ilk dizi oluyor. Korku türünde çıtayı çok yüksek yerlere getiren bu dizinin 1 sezonu Netflix Türkiye kataloğunda bulunuyor.

The Haunting: Tepedeki Ev (2018)
Oyuncular: Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Henry Thomas, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel, Victoria Pedretti

Strangers From Hell

Strangers From Hell

İkinci sıradaki dizimiz bizi Güney Kore’ye götürüyor. Strangers From Hell, 2019 yapımı bir psikolojik gerilim ve korku dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Kore dizilerinin başarılı örneklerinden biri olan Strangers From Hell’de ilginç komşulara sahip bir adamın başına gelen garip olaylar ele alınıyor. Hayatı boyunca küçük bir kasabada yaşayan karakterimizin büyük şehre geldikten sonra başına gelen tatsızlıklar seyirciye sunuluyor.

Strangers From Hell alışılagelmiş korku dizilerinden farklı bir tat arayanlar için biçilmiş kaftan. Eğer siz de sıradanın dışında bir korku dizisi izlemek istiyorsanız başarılı bir IMDb puanı almış Strangers From Hell’i kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Strangers From Hell (2019)
Oyuncular: Lee Dong-wook, Yim Si-wan, Lee Jung-eun, Lee Hyun-wook, Park Jong-hwan, Lee Joong-ok, Ahn Eun-jin

Marianne

Netflix Korku Dizileri: Marianne

Güney Kore’den çıkıp bize daha yakın bir yere, Avrupa’ya geliyoruz. Fransız yapımı Marianne, listemizde yer alan üçüncü korku dizisi oluyor. Fransa’da zamanın en başarılı korku yazarlarından biri olan başrolümüz Emma’nın özel hayatı pek istediği gibi gitmiyor. Erkek arkadaşı tarafından terk edildikten sonra bir çocukluk arkadaşının gözünün önünde intihar etmesi Emma’nın hayatını tamamen değiştiriyor.

Çocuklukta yaşadığı travmaların tekrar gün yüzüne çıkması ve kitaplarında yazdığı olayların gerçekleşmesi bir takım soru işaretleri uyandırıyor. Emma ise yapması gereken şeyin memleketine dönmek ve bir cevap bulmak olduğu biliyor.

2019 yapımı Marianne, 45 dakikalık bölümleri ile yeni bir soluk arayanlara güzel bir alternatif oluyor. Dizinin ilk sezonunda 8 bölüm yer alıyor.

Marianne (2019)
Oyuncular: Victoire Du Bois, Lucie Boujenah, Tiphaine Daviot, Ralph Amoussou, Bellamine Abdelmalek, Mehdi Meskar, Alban Lenoir, Mireille Herbstmeyer

Çığlık

Çığlık

Dünyada ufak bir gezinti yaptıktan sonra yolumuz yeniden ABD’ye çıkıyor. 2015 yılında seyirciyle buluşan Çığlık, Lakewood’da geçiyor. Bölgede yaşayan bir grup genç acımasız bir katilin hedefi ve kurbanı oluyor. Bu olayla birlikte kasabada yer alan korku dolu sırlar da açığa çıkıyor. Geçmişte yaşanan olaylar ortaya çıktıkça gerilim de yükseliyor.

Dare Me ve Little Women yapımlarında da yer almış Willa Fitzgerald ve Bex Taylor-Klaus gibi isimlerin başrolünde yer aldığı Çığlık, klasikleşmiş korku filmi serisinin devamı niteliğinde bir rolü üstleniyor. 2 sezonu bulunan bu yapıma göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Çığlık (2015)
Oyuncular: RJ Cyler, Jessica Sula, Giorgia Whigham, Christopher Jordan Wallace, Tyga, Keke Palmer, Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus

Gün Batımından Şafağa

Netflix Korku Dizileri: Gün Batımından Şafağa

Alita: Savaş Meleği ve Desperado’nun yönetmeni olan Robert Rodriguez’in elinden çıkan bir dizi var sırada. Korku ve polisiye türündeki Gün Batımından Şafağa, Texas’ta büyük bir soygun yapan iki kardeşin başına gelenleri anlatıyor. Bir rahip ve ailesini rehin alan kardeşler Meksika’ya kaçarak tüm sorunlarının hallolacağını düşünürken başlarına gelenler onları tamamen farklı bir olaya sürüklüyor.

2014-2016 yılları arasında yayınlanmış olan Gün Batımından Şafağa, D.J. Cotrona, Zane Holtz ve Jesse Garcia’yı oyuncu kadrosunda bulunduruyor.

Gün Batımından Şafağa (2014)
Oyuncular: D.J. Cotrona, Zane Holtz, Eiza González, Jesse Garcia, Madison Davenport, Brandon Soo Hoo, Wilmer Valderrama, Robert Patrick

GHOUL

GHOUL

Netflix orijinal yapımlarından biri olan korku dizisi Ghoul, en iyi Netflix korku dizileri listemizdeki sıradaki dizi oluyor. Hindistan yapımı dizide, askeri bir gözaltında merkezinde görev alan genç bir sorgucunun yaşadıkları hayatını değiştiriyor. Merkeze gelen yeni bir mahkumun sergilediği esrarengiz davranışlar, genç sorgucunun yaşamını tehdit edecek boyuta ulaşıyor. Ayrıca burada tutulan mahkumlardan bazılarının bu dünyadan olmadığı ortaya çıkıyor.

2018 yapımı korku dizisi GHOUL klasik konulardan sıkılmış izleyicilere hitap ediyor. Bu farklı yapıma bir göz atın diyoruz.

GHOUL (2018)
Oyuncular: Radhika Apte, Manav Kaul, Ratnabali Bhattacharjee, Mahesh Balraj

The Guest

The Guest

En İyi Netflix Korku dizileri listemizin son sıralarına geldiğimizde karşımıza bir başka Güney Kore yapımı olan The Guest çıkıyor. IMDb’de oldukça yüksek bir puan almış dizi, gizemli olayları çözmeye çalışan bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor. Ortak geçmişleri sayesinde bir araya gelen bir medyum, bir rahip ve bir dedektifin hikayesi kötü bir ruhu alt etmek için birleşiyor. Metafizik konuları fazlasıyla ele alan dizi Güney Kore’nin korku konusunda ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlar nitelikte bir yapım oluyor.

2018 yapımı dizinin 16 bölümü bulunuyor. Yaklaşık 1 saatlik bölümlere sahip The Guest, korku sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi oluyor.

The Guest (2018)
Oyuncular: Kim Dong-wook, Kim Jae-uk, Jung Eun-chae, An Nae-sang, Lee Won-jong, Park Ho-san

Black Summer

Netflix Korku Dizileri: Black Summer

Zombi hikayelerini sever misiniz? Cevabınız evet ise Black Summer tam size göre. Dizide zombi kıyametinin yaşandığı bir yaz mevsimi sırasında küçük kızı ile yola çıkan annenin başına gelen birtakım olaylar anlatılıyor. Bu ikili istiladan kurtulmak adına bir gruba dahil oluyor. Gruptaki bireyler ise hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapmak zorunda kalıyor. Ne kadar acımasızca olursa olsun.

2019 yapımı dizinin 1 sezonu bulunuyor. Jaime King ve Justin Chu Cary’nin rol aldığı Black Summer 8 bölümüyle hızlıca bitirilebilecek bir dizi olarak listemizde yerini buluyor.

Black Summer (2019)
Oyuncular: Jaime King, Justin Chu Cary, Christine Lee, Sal Velez Jr., Kelsey Flower, Zoe Marlett, Erika Hau, Edsson Morales

The Mist

The Mist

Stephen King’in romanından uyarlanan bir dizi ile devam ediyoruz. 2017 yılında seyirciyle buluşan dizi The Mist, Maine’de bulunan bir köyde geçiyor. Köyün etrafını saran garip sis köy halkında merak uyandırıyor. Çok zaman geçmeden sisin içinde yer alan korkunç yaratıklar kendini gösteriyor. Bu korkunç köylülerin hayatını bir işkenceye dönüştürüyor.

Morgan Spector ve Alyssa Sutherland’ı kadrosunda bulunduran The Mist 10 bölümlük kısa bir macera sunuyor. Stephen King hayranlarının oldukça hoşuna gideceğini düşündüğümüz diziye göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

The Mist (2017)
Oyuncular: Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner

Curon

Curon

Netflix korku dizileri listemizdeki son dizi olan Curon, kendisi kadar korkutucu bir yılda seyirciyle buluşuyor. 2020 yılına ait İtalyan yapımı dizi, memleketine 17 yıl aradan sonra dönen bir kadının esrarengiz bir şekilde kaybolmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Kadının çocuğu olan ergenlik çağındaki ikizler ailesinin gizemli sırlarıyla yüzleşmek zorunda kalıyorlar.

Günümüze çok yakın tarihte çıkmış bu dizinin ortalama 45 dakika süren 7 bölümü bulunuyor. Beğeneceğinizi düşündüğümüz Curon, listemizin son dizisi oluyor.

Curon (2020)
Oyuncular: Valeria Bilello, Luca Lionello, Federico Russo, Margherita Morchio, Anna Ferzetti, Alessandro Tedeschi, Juju Di Domenico, Giulio Brizzi

Netflix Korku Dizileri Bu Kadar mı?

Listemiz burada sona erse de Netflix korku dizileri bunlarla son bulmuyor. Geniş kataloğu ile oldukça fazla seçenek sunan Netflix’ten dizi seçmekte zorlanıyorsanız listemize göz atabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz korku dizilerini bizlerle sosyal medya üzerinden paylaşabilir ve rehberlerimize katkıda bulunabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.