Netflix için Ücretsiz VPN’ler: Önerdiklerimiz

Netflix engelini kaldırmak için ücretsiz bir VPN kullanmak mümkün mü? Bir göz attık ve işe yarayan bazı seçenekler bulduk.

Image: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 26 Haziran 2023'de
Free VPN for Netflix

Netflix’te dünya çapında 15.000’den fazla film ve dizi mevcut, ancak bunların çoğu VPN yardımı olmadan izlenemiyor. Yalnızca kendi ülkenizin kataloğunda arama yaparsanız, genellikle yalnızca 5.000 ila 6.000 başlık izleyebilir, keyfini çıkarabileceğiniz içeriğin üçte ikisini kaçırırsınız.

Çoğu Netflix içeriğinin kilidini açabilen birçok ücretli VPN olsa da (buradaki en iyi VPN’ler kılavuzumuza bakın), ihtiyaçlarınıza bağlı olarak işe yarayabilecek bazı ücretsiz seçenekler de vardır. Bu VPN’ler, tüm kataloglara erişmeniz gerekmiyorsa veya yayın hizmetine daha az güvenilir veya daha düşük kaliteli erişimi kabul etmeye istekliyseniz uygun olabilir.

Bu makalede, Netflix ile çalışan tamamen ücretsiz bir VPN’e göz atıyor ve faydalarını ve sınırlamalarını inceliyoruz. Neredeyse tüm Netflix engellerini güvenilir bir şekilde kaldırabilen bir VPN tercih ediyorsanız, ExpressVPN’i öneririz. Ücretsiz değildir, ancak 30 gün boyunca deneyebilir ve deneme süresi dolmadan iptal ederseniz paranızın tamamını geri alabilirsiniz. Sadece birkaç film veya dizi izlemek istiyorsanız mükemmeldir.

ExpressVPN’i Deneyin » 30 gün para iade garantisi.

Çalışma seçeneği: AtlasVPN’in ücretsiz sürümü

AtlasVPN, tamamen ücretsiz ancak biraz sınırlı bir sürüm de sunan ücretli bir VPN hizmetidir. Web sitesinde ücretsiz sürüm için kayıt sayfasını bulmak, sizi ödemeye yönlendirmeye çalıştığı için biraz zor olabilir, ancak açılan bir sonraki sayfada bir “Kaydol” (veya “Başlayın”) bağlantısı bulmadan önce sağ üst köşedeki “Kaydol” bağlantısına tıklayın.

Burada kredi kartı bilgilerinizi vermek zorunda kalmadan sadece e-posta adresinizle kaydolabilirsiniz – tüm süreç çok basittir ve 5 dakikadan az sürer.

Log in
“Kaydol” seçeneğine tıklayın ve bir sonraki sayfada bir “Başlayın” bağlantısı bulacaksınız.

Netflix ile çalışıyor mu?

AtlasVPN’in ücretsiz sürümü Hollanda’da bir ve ABD’de iki sunucuya (tam olarak Los Angeles ve New York) erişim sağlar. Yalnızca ABD sunucuları Netflix ile uyumludur, ancak iyi haber şu ki, bu iki sunucu sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Genellikle Amerikan Netflix’inin engelini kaldırmak istediğinizi düşünürsek, bu olumlu bir sonuç. Zaten ABD’deyseniz ve diğer ülkelerin kataloglarının kilidini açmak istiyorsanız, AtlasVPN size hiçbir fayda sağlamayacaktır, en azından ücretsiz sürümü.

İsveç’te yaşıyoruz ve test filmimiz olan ve şu anda yalnızca Kanada ve ABD’de izlenebilen Terminatör 2’yi herhangi bir kesinti veya ara belleğe alma sorunu olmadan izleyebildik.

Terminatör 2’yi, filmin İsveç’te bulunmaması gerekmesine rağmen başarıyla izledik.

Kısıtlamalar

Amerikan Netflix’inin kilidini ücretsiz olarak açabilmek harika olsa da, kötü haber şu ki, ödeme yapmadığınız sürece ayda yalnızca maksimum 5 GB aktarabilirsiniz. Yüksek kaliteli videolar çok fazla bant genişliği gerektirdiğinden ve kotanız çok çabuk tükeneceğinden bu oldukça ciddi bir sınırlamadır.

5 GB “izleme saatleri” açısından ne anlama geliyor? Netflix’e göre, bir saatlik akış düşük kalitede yaklaşık 300 MB, orta kalitede 700 MB, yüksek kalitede (1080p) 3 GB ve Ultra HD’de (4K) 7 GB’a eşdeğerdir.

Ultra HD’yi unutun ve orta kaliteye sadık kalın, o zaman her ay 7-8 saat ücretsiz Netflix VPN süresi elde edersiniz. Bu, 3 film veya favori dizinizin 10 bölümlük tüm sezonu için yeterlidir (her bölüm 45 dakika veya daha az olduğu sürece).

Hız

Sunucu hızları harika ve ara belleğe alma olmadan 4K kalitesinde yayın yapmak için fazlasıyla yeterli. Yukarıda bahsettiğimiz veri sınırlamasını göz önünde bulundurarak, bu kalitede yayın yapmayı iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

Google’ın hız testini kullanarak, İsveç’ten Los Angeles’a bağlanırken yaklaşık %20’lik bir performans kaybı bulduk, bu da çok kötü değil.

AtlasVPN speed test showing aprx 20% speed loss when connected to the VPN.
Los Angeles’ta AtlasVPN’e bağlanmak, Google’ın hız testine göre indirme hızında ~%20’lik bir kayıpla sonuçlanıyor.

Bizim kararımız

Sonuç olarak, AtlasVPN Netflix ile çalışan birkaç ücretsiz VPN seçeneğinden biridir. Hızlıdır, kurulumu çok kolaydır ve Amerikan Netflix’inin engelini kaldırmak için çalışır. Dezavantajı ise sizi ayda 7-8 saat orta kalitede yayın izleme ile sınırlaması.

Fiyat: Ücretsiz, kredi kartı gerekmez
Kilitsiz Netflix: ABD
Sınırlı veri aktarımı: Evet, aylık 5 GB ile sınırlı
AtlasVPN web sitesi

Diğer ücretsiz VPN’ler ve Netflix uyumlulukları

Windscribe

Bazı konumlar için çalışıyor. Desteklenen ücretsiz konumlardan şu Netflix kütüphanelerinin kilidini açabildik: Fransa, Almanya, Hollanda, İngiltere, İsviçre, Türkiye ve Romanya. Veri aktarımı aylık 10GB ile sınırlıdır (e-posta adresinizi vermezseniz 2GB).

ProtonVPN

Çalışmıyor. Veri aktarımında sınırlama olmaksızın 3 konum içeren tamamen ücretsiz bir sürüm sunuyor: Japonya, Hollanda ve ABD. Bu konumlardan hiçbirinin Netflix ile çalışmasını sağlayamadık.

Tunnelbear

Çalışmıyor. Ayrıca, veri aktarımı aylık 500 MB ile sınırlıdır, bu da akış için hiç yeterli değdeğildir.

Hide.Me

Çalışmıyor. Tüm ücretsiz sunucu konumlarını denedik ve Netflix kütüphanelerinin kilidini açmayı başaramadık.

VPNhub

Masaüstü istemcisi ücretsiz sürüme dahil değildir. Android sürümü İsveç’te Google Play’den indirilemediği için test edemedik.

Yarı ücretsiz seçenek: ExpressVPN’in 30 günlük deneme sürümü.

Tamam – ExpressVPN ücretsiz bir sürüm sunmuyor, ancak yine de Netflix engelini kaldırmak için en iyi VPN olduğu ve çoğu konumda çalıştığı için bu makalede bahsetmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Belirli bir filmi izlemek istiyorsanız ve sadece çalışan bir şey istiyorsanız, ExpressVPN’e kaydolmanızı öneririz. Kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekir, ancak aboneliği 30 gün içinde iptal ederseniz, tam bir geri ödeme alırsınız, yani temelde ücretsizdir.

ExpressVPN’i Deneyin » 30 gün para iade garantisi.

Sonuç

İşte bu kadar! Netflix’i ücretsiz olarak açabilirsiniz, ancak bu deneyim ücretli bir VPN kullanmak kadar sorunsuz olmayabilir. Şahsen, ExpressVPN kullanamasaydık, hem AtlasVPN hem de Windscribe yüklerdim, Amerikan Netflix’i için Atlas’ı ve geri kalanı için Windscribe’ı kullanırdım. Bu kombinasyon sizi çok ileriye götürecektir, hem de hiç para ödemeden.

Kapat
Close button