Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Gerilim Filmleri: Koltuğunuzda Gerilmeye Hazır Olun!

Yazar: Turflix 10 Ocak 2022'de

Gerilim filmlerinden oluşan bir akşam geçirmeye ne dersiniz? Bu listeyi okuyorsanız evet dediğinizi varsayıyoruz ve Netflix Türkiye Rehberi olarak sizler için hazırladığımız en iyi Netflix gerilim filmlerini beğeninize sunuyoruz.

Gerilim filmlerinden pek hoşlanmıyorum diyenlerdenseniz diğer rehberlerimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

En İyi Netflix Gerilim Filmleri

Listemizdeki gerilim filmleri arasında farklı türlerden eserler yer alıyor. Farklı yıllarda seyirciyle buluşmuş 10 film seçtik. Bu filmleri seçerken ve listeyi oluştururken IMDb puanlarını temel aldık. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan en iyi Netflix gerilim filmleri listemize geçelim. Sürükleyici filmlere hazır olun!

İlk Gün

İlk Gün - En İyi Netflix Gerilim Filmleri

Polisiye bir gerilim filmiyle listemize başlıyoruz. Başrolünde Denzel Washington ve Ethan Hawke gibi usta isimleri barındıran İlk Gün, Jake Hoyt isimli acemi bir polis memurunun hikayesini anlatıyor. İlk görevi için Los Angeles’taki bir polis karakoluna atanan Hoyt hayallerine bir adım daha yaklaşıyor.

Ancak, ünlü bir dedektif olan Alonzo Harris’in liderliğini yaptığı ve profesyonel dedektiflerden oluşan prestijli bir ekipte yer almayı isteyen Hoyt’un hayaline ulaşması maalesef hiç de kolay değil. Ekibe katılabilmek için bir deneme görevi alan acemi polis, 24 saat içinde başarıya ulaşırsa ekipteki yerini alacak ve hayallerine kavuşacaktır.

Bu polisiye türündeki eser sizi koltuğunuza adeta yapıştıracak ve akıl almaz iki saat yaşatacak.

İlk Gün (2001)
Yönetmen: Antoine Fuqua
Oyuncular: Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger, Harris Yulin, Raymond J. Barry, Cliff Curtis, Dr. Dre

Gece Vurgunu

Gece Vurgunu

Sıra dışı bir gerilim filmi izlemek ister misiniz? Gece Vurgunu, şüphesiz bu isteğinizi karşılayacaktır.

Lou Bloom isimli genç bir adam Los Angeles’ta yaşamaktadır. Kendine bir kariyer oluşturmak isteyen bu genç ve hırslı adam, zafere ulaşmak için her yolu denemeye hazırdır. Belki de bu mantığa sahip olduğu için alışık olduğumuz işlerden farklı bir meslek ile uğraşır.

Los Angeles şehrinin karanlık gecelerinde yaşanan suç olaylarını kendi kamerasıyla kaydetmeye çalışır. Hiçbir şeyi sansürlemeden ve tüm açıklığıyla kaydeden genç adam kısa sürede şehrin en iyi televizyon kanallarından birinde muhabir olarak işe başlar.

Ancak kendisinin yaptığı iş normal olmadığı gibi yaşayacağı macera da hiç normal olmayacaktır. Böylesine tehlikeli bir işin sonuçları da bir o kadar karmaşık ve risk doludur.

Gece Vurgunu (2014)
Yönetmen: Dan Gilroy
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Riz Ahmed, Bill Paxton, Kevin Rahm, Michael Hyatt, Ann Cusack, Marco Rodriguez

Geçmişi Olmayan Adam

Geçmişi Olmayan Adam - En İyi Netflix Gerilim Filmleri

Listemize Jason Bourne serisinin çıkış filmi olan Geçmişi Olmayan Adam ile devam ediyoruz. Halihazırda oldukça ünlü bir film serisi olan filmde Jason Bourne isimli bir adam geçmiş hatırlamamaktadır. Hafızasını kaybetmiş bu adam aynı zamanda yaralıdır.

Kendisinin kim olduğunu anlamaya çalışan bu adamın macerası hiç de kolay değildir. Bilmediği bir geçmişten gelen düşmanlarla baş etmek zorunda kalacaktır. Ayrıca, zaman içinde kimsede bulunmayan özel yeteneklerini de keşfedecek olan Bourne, zorlu bir mücadele içine girer.

Serinin diğer filmleri Medusa Darbesi ve Son Ultimatom Netflix Türkiye’de yer alan iki diğer gerilim filmidir. Bu muhteşem seriye bir an önce başlarsanız emin olun hiç pişman olmayacaksınız.

Geçmişi Olmayan Adam (2002)
Yönetmen: Doug Liman
Oyuncular: Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper, Brian Cox, Clive Owen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Gabriel Mann, Walton Goggins

Gerçeğe Çağrı

Gerçeğe Çağrı

Phillip K. Dick’in kısa hikayesinden esinlenerek senaryolaştırılan Gerçeğe Çağrı, birtakım olaylar sonucunda beklenmedik bir şekilde Mars’a giden bir adamın hikayesini anlatmaktadır. İnşaat işçisi Douglas Quaid, her gece rüyasında bu gezegeni görmektedir. Daha sonra bir tatil fırsatıyla Mars’a gidiş için bilet alır.

Bu tatil kapsamında bir hafıza implantı yaptıran Quaid, kendisinin aslında Mars’ta gerçekleşen vahşi bir ayaklanmaya karışmış gizli bir ajan olduğu fark eder. Yaşadıkları karşısında şok olan Quaid, gezegenin acımasız lideri ile karşı karşıya gelir.

Gerçeğe Çağrı (1990)
Yönetmen: Paul Verhoeven
Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Michael Ironside, Ronny Cox, Marshall Bell, Michael Champion, Mel Johnson Jr.

Uncut Gems

Uncut Gems - En İyi Netflix Gerilim Filmleri

Adam Sandler denince aklımıza gelen ilk film türü kesinlikle komedidir. Ancak Sandler, Uncut Gems isimli Netflix orijinal filmiyle kendi kalıpları dışına çıkabileceğini kanıtlamış ve seyircilerden şaşırtıcı bir şekilde beğeni toplamıştır. Şaşırtıcı olmasının sebebi, çoğu sinemaseverin Sandler’ın komedi filmlerini ucuz ve basit bulmasıdır. Ancak Adam Sandler, bu film ile oyunculuk konusundaki yeteneklerini sergilemiştir.

Uncut Gems, New York’ta elmas ticaretinin aktif olarak gerçekleştiği bir bölgede yer alıyor. Gırtlağına kadar borçlu bir adamın artık alacaklılardan kaçacak zamanı kalmıyor. Kuyumcu olan bu adam hayatı pahasına her şeyi riske atıyor.

Suç ve drama türündeki bu gerilim filmi, hikayesiyle sizi kendine bağlayacak. Ayrıca alışık olmadığınız bir durum olduğundan dolayı ekran karşısında kitleneceğinizden eminiz.

Uncut Gems (2019)
Yönetmen: Josh Safdie, Benny Safdie
Oyuncular: Adam Sandler, LaKeith Stanfield, Kevin Garnett, Julia Fox, Idina Menzel, Eric Bogosian, Judd Hirsch, Abel Tesfaye

Kaçış Planı

Kaçış Planı

Kaçış Planı, cinayetle suçlanıp cezaevine gönderilen eşini özgürlüğüne kavuşturmak isteyen bir profesörün ailesini tekrar bir araya getirmek için plan yapmasını konu alan bir gerilim ve suç filmidir. Esasında oldukça mutsuz bir evliliğe sahip olan John ve Lara, cinayet suçlamasından sonra kendilerini iyice karışık bir ilişkide bulur.

Eşinin tamamıyla suçsuz olduğuna inanan John, eşini hapishaneden çıkarmak için yapması gereken her şeyi yapmaya hazırdır. Ne pahasına olursa olsun Lara’yı hapishaneden kurtarmak isteyen profesör, bir yandan okulda dersler vermeye ve oğluna bakmaya devam etmektedir.

Aradan geçen 3 yılın sonunda mahkeme Lara’nın suçsuz olduğu kararına varır ancak John eşini oradan çıkarmaya kararlıdır. Bunun için yapması gereken şey düşüncede oldukça basittir. Eşini hapishaneden kaçırmak.

Russell Crowe’un mükemmel performansıyla ayrı bir tat veren Kaçış Planı, harika bir suç ve gerilim filmidir.

Kaçış Planı (2010)
Yönetmen: Paul Haggis
Oyuncular: Russell Crowe, Elizabeth Banks, Brian Dennehy, Lennie James, Olivia Wilde, Ty Simpkins, Helen Carey, Liam Neeson

Fırtına Anı

Fırtına Anı - En İyi Netflix Gerilim Filmleri

12 yaşındaki Nico, oldukça şiddetli bir fırtına sırasında camdan dışarıyı izlemektedir. Tam o sırada karşı komşusunun evine bakar ve evde ters giden bir şeyler döndüğünü fark eder. Korkunç sesler gelen eve yardım etmek için giden Nico, komşusunun karısının ölü bir şekilde yerde yattığını görür. Komşusu Prieto’dan kaçmak için koşmaya başlayan Nico bir trafik kazasında hayatını kaybeder.

Arada geçen 25 senenin ardından eve yeni taşınan Vera, Nico’nun kasetlerini bulur. Sıra dışı bir şekilde Nico ile iletişim kurabilen kadın, çocuğun hayatını kurtarır. Ancak bunu yaptığı anda kendi kızının ölümüne sebep olduğunun farkında değildir.

Vera, kendi kızını kurtarmak için amansız bir mücadeleye girer. Fırtına Anı, oldukça ilginç hikayesiyle inanılmaz bir gerilim filmi olarak karşımıza çıkıyor.

Fırtına Anı (2018)
Yönetmen: Oriol Paulo
Oyuncular: Adriana Ugarte, Chino Darín, Javier Gutiérrez, Álvaro Morte, Nora Navas, Miquel Fernández, Clara Segura, Mima Riera

Forgotten

Forgotten

Bir psikolojik gerilim filmi olan Forgotten ile en iyi Netflix gerilim filmleri listemize devam ediyoruz. Oldukça başarılı biri olan Yoo-seok ve her zaman yanında olan kardeşi Jin-seok birlikte yeni bir eve taşınırlar. Taşındıkları evin sahibi eşyalarını geri almak koşuluyla evin bir odasında bırakır. Bir ay sonra eşyaları toplayacağını ifade eder ancak eşyaların bulunduğu odadan tuhaf sesler gelmektedir.

İki kardeş bir gece yürüyüşe çıkarlar ve Yoo-seok birkaç kişi tarafından kaçırılır. Aradan geçen 19 günün ardından geri dönen kardeş hiçbir şeyi hatırlamaz. Ayrıca bambaşka bir insan gibi davranmaya başlar. Bunun üzerine Jin-seok burada neler döndüğünü anlamaya çalışır.

Forgotten (2017)
Yönetmen: Jang Hang-jun
Oyuncular: Kim Moo-yeol, Kang Ha-neul, Na Young-hee, Moon Sung-keun, Nam Myung-ryul, Lee Eun-woo, Jung Chan-bi, Go Choi

Küp

Küp - En İyi Netflix Gerilim Filmleri

Listemizin sonlarına yaklaşırken bir başka psikolojik gerilim filmi bizlere eşlik ediyor. 1997 yapımı Küp, oldukça ilginç bir konuyu ele alıyor. Nasıl bir araya geldiğini bilmeyen 6 kişi farklı yeteneklere ve geçmişlere sahiptir. Birbirine hiç benzemeyen bu insanlar bir küp labirentin içinde hapsolur ve nasıl çıkacaklarını bilemezler.

Neden kendilerinin seçildiğini anlamayan bu altı insan birbirlerini tanımalı ve bu kaçışı imkansız gibi gözüken küp labirentin içinden çıkmak için beraber çalışmalıdır.

Küp (1997)
Yönetmen: Vincenzo Natali
Oyuncular: Nicole de Boer, Nicky Guadagni, David Hewlett, Andrew Miler, Julian Richings, Wayne Robson, Maurice Dean Wint

The Hater

The Hater

Günümüzde en aktif kullandığımız sosyalleşme araçlarından birisi sosyal medyadır şüphesiz. The Hater, bu aracın farklı amaçlar için kullanılmasını ele alan mükemmel bir film. Bu platformların, yanlış insanların eline geçtiğinde ne kadar tehlikeli birer silaha dönüştüğünü apaçık görmemizi sağlayan The Hater, sosyal medyaya bakışınızı tamamen değiştirecek.

Polonya yapımı filmde siyaset, aktivizm, milliyetçilik ve daha nice konuya değiniliyor. Filmle ilgili daha fazla ipucu vermek istemiyor ve kesinlikle ama kesinlikle The Hater’ı izlemenizi öneriyoruz. Böylesine sağlam bir gerilim filmiyle listemizi noktalıyoruz.

The Hater (2020)
Yönetmen: Jan Komasa
Oyuncular: Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Jacek Koman, Adam Gradowski, Piotr Biedroń

En İyi Netflix Gerilim Filmleri Bu Kadar mı?

Netflix birçok konuda oldukça geniş bir film kataloğuna sahip ve şüphesiz ki gerilim filmleri de bunlardan biri. İçinde bulunduğumuz an itibariyle 330 gerilim filmi Netflix’te yer alıyor. Bu da demek oluyor ki gergin bir sinema gecesi yaşamak istiyorsanız, istemediğiniz kadar seçeneğiniz var. Bu filmlerin hepsine son derece kolay bir şekilde TURFLIX üzerinden erişmek de mümkün.

İçeriğimizle ilgili görüş bildirmek, film eklemek ve yorum yapmak için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.