Netflix'i nasıl erişilebilir hale getireceğini öğren
Netflix'i nasıl erişilebilir hale getireceğini öğren

Netflix Fantastik Filmleri: Başka Bir Evrene Hazır mısınız?

Haydi biraz gerçeklerden uzaklaşalım ve Netflix'te yer alan Fantastik filmler ile keyifli bir zaman geçirelim. En iyi fantastik filmleri listemiz huzurlarınızda.

Author: Tomas Mazowski

Son yıllarda izleyiciler en çok hitap eden film türü fantastik eserlerden oluşur. Bizleri hayal bile edemeyeceğimiz evrenlerle buluşturan fantastik filmler sayesinde inanılmaz hikayelere kapılır, sürüklenir gideriz. Böylesine harika bir tür olan fantastik filmlerden oluşan bir liste oluşturmamızın vakti geldi de geçiyor diye düşündük ve Netflix Türkiye Rehberi olarak en iyi Netflix fantastik filmler listesi oluşturmaya karar verdik.

En çok izlenen türlerden olabilir ancak fantastik filmler bana hitap etmiyor diyorsanız sizi tamamen anlıyoruz ve sizi diğer rehberlerimize göz atmanız için şöyle davet ediyoruz.

En İyi Netflix Fantastik Filmleri

Listemizde birden çok filmden ve efsaneleşmiş hikayelerden oluşan 9 film ve film serisi yer alıyor. Eğer çok beğendiğiniz bir fantastik film gördüyseniz ancak listemizde bulamadıysanız diğer rehberlerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Lafı daha da uzatmadan en iyi Netflix fantastik filmler nelermiş, bakalım.

Not: Liste oluşturulurken IMDb puanlarından faydalanılmıştır.

Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail - En İyi Netflix Fantastik Filmleri

En iyi Netflix fantastik filmler listemize, komedi türünden bir eser ile başlıyoruz. Monty Python and the Holy Grail, komedi ekibinin, İsa’ya ait meşhut Kutsal Kase’nin peşine düşmelerini ele alıyor. Yıllardır kayıp olan ve kimsenin yerini bilmediği bu nesneyi bulmak için onlarca zorluğun üstesinden gelmeleri gerekiyor.

Eğer ki daha önce Monty Python’ı duymadıysanız, araştırmanızı öneriyoruz. Başlangıç için bu filmi tercih edebilirsiniz. Özellikle komedi ve fantastik filmseverlerin, Monty Python and the Holy Grail’ı oldukça seveceğini düşünüyoruz.

Monty Python and the Holy Grail (1975)
Yönetmen: Terry Gilliam, Terry Jones
Oyuncular: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Terry Jones, Michael Palin, Connie Booth, Carol Cleveland

Harry Potter

Harry Potter

Dünya üzerinde fantastik film denilince çoğu kişinin aklına gelen ilk seri Harry Potter’dır. Bu nedenle, en iyi Netflix fantastik filmler listesi yapılıyorsa yer almaması düşünülemez bile. Dünya tarihinin en başarılı yapımlarından biri olan Harry Potter serisinin tüm filmleri Netflix Türkiye’de yer alır.

Seriyi bilmeyenler için kısaca bir özetleyelim. Harry Potter, kendisinin büyücü olduğundan haberi olmayan küçük bir çocuktur. Anne ve babasının geçirdiği bir kaza sonrası hayatını kaybetmesiyle, kötü kalpli eniştesi ve teyzesiyle birlikte yaşamaya başlar. Ayrıca kendisiyle yaşıt olan sinir bozucu kuzeni Dudley’de onlarla birliktedir.

Harry’nin 11 yaşına bastığında güçlü bir büyücü olduğunu öğrenir ve yolu doğrudan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na düşer. Uzun yıllardır bir esir gibi hayat yaşayan Harry, acımasız eniştesi ve teyzesinden kurtulmanın özgürlüğünü doyasıya yaşar.

Ancak işler bu kadarla sınırlı kalmaz. Harry’nin geçmişiyle ilgili bilmediği sırlar ortaya çıkmaya başlar ve küçük büyücünün hayatı tepetaklak tersine döner. Hogwarts’da edindiği arkadaşları Ron ve Hermonie ile maceralar atılan Harry Potter’ı inanılmaz olaylarla dolu bir serüven beklemektedir.

Bu serüvene ait 7 filmin tamamı Netflix Türkiye’de mevcuttur. İlk film olan Harry Potter ve Felsefe Taşı ile bu maceraya henüz başlamadıysanız bir saniye bile beklemeden keyfini çıkarmanızı öneririz.

Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)
Yönetmen: Chris Columbus
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, John Cleese, Robbie Coltrane, Richard Griffiths, Richard Harris, Ian Hart

Büyük Balık

Büyük Balık - En İyi Netflix Fantastik Filmleri

Büyük Balık, Tim Burton’ın ellerinden çıkmış inanılmaz bir fantastik filmdir. Tim Burton’ın kendine ait motiflerini içinde barındıran filmde, ölüm döşeğindeki babası hakkında daha fazla bilgi öğrenmeye çalışan bir muhabirin, babasının anlattığı abartalı hikayeler dinlemesi ele alınır. Anlatılan bu hikaye ve efsanelerin ardındaki gerçeği bulmaya çalışan William Bloom, babasının öykülerini teker teker birleştirmeye çalışır.

Daniel Wallace’ın aynı isimli kitabından esinlenerek çekilen Büyük Balık, sizi sürükleyip götürecek olağanüstü bir hikayedir.

Büyük Balık (2003)
Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup, Jessica Lange, Helena Bonham Carter, Alison Lohman, Robert Guillaume, Marion Cotillard

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Bir film aradan sonra Harry Potter evrenine geri dönüyoruz. Fantastik edebiyat ve sinema dünyasına oldukça katkısı bulunmuş olan bu evrenin farklı bir açıdan ele alınışı var sırada; Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Harry Potter evreni dedik ancak bu filmlerde Harry Potter ve arkadaşları yer almıyor. Son Harry Potter filminden 5 sene sonra seyirciyle buluşan film, bu seriden yıllar öncesini anlatıyor.

Newt Scamander isimli araştırmacı, New York’ta oldukça ilginç olaylar yaşar. Genel olarak fantastik canavarlar ile ilgili bir arada toplayan ve bir ansiklopedi oluşturmaya çalışan Scamander, macera dolu bir serüvene atılır.

Serinin ikinci filmi olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları da Netflix Türkiye’de yer almaktadır. Serinin üçüncü filminin ise 2022 yılında çıkması planlanmaktadır.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (2018)
Yönetmen: David Yates
Oyuncular: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Jude Law, Dan Fogler, Johnny Depp, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoë Kravitz

Maske

Maske - En İyi Netflix Fantastik Filmleri

Jim Carrey’nin efsaneleştiği komedi filmlerinden biri olan Maske ile listemize devam ediyoruz. Masum bir banka memuru olan Stanley Ipkiss bir gün bulduğu antika bir maskeyi yüzüne takar. Bu hareketten sonra Stanley’nin hayatı tamamıyla değişir.

Maskeyle birlikte akıl almaz güçlere kavuşan Stanley halk arasında da artık Maske diye tanınır. Stanley maskeyle buluştuğunda inanılmaz şakacı bir kişiliğe sahip, en derin arzularıyla hareket eden birine dönüşür.

İşler iyiye gidiyor gibi gözükse de kahramanımızın başı büyük bir derttedir. Yanlışlıkla, Dorian Tyrell ismindeki bir mafya lideriyle karşı karşıya kalır. Bu mafya lideri tarafından hedef haline gelen Maske’nin kendini bir şekilde kurtarması gerekmektedir.

Maske (1994)
Yönetmen: Chuck Russell
Oyuncular: Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Riegert, Peter Greene, Amy Yasbeck, Richard Jeni, Orestes Matacena, Tim Bagley

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi

Daha önce En İyi Netflix Aksiyon Filmleri listemizde de yer verdiğimiz Yüzüklerin Efendisi serisinden bahsetmemek kesinlikle olmaz. Üç filmlik sürükleyici macera Harry Potter ile sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi fantastik serileri arasında yer alıyor.

Serinin ilk filmi Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ile macera başlıyor.

Her şeye hükmeden bir güç yüzüğü dünyanın aldığı hal itibariyle çok büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Bu nedenle yüzüğün yok edilmesi gerekir. Bu yüzüğü yok etmek için seçilen kişi huzur dolu Hobbit köyündeki Frodo Baggins’den başkası değildir.

Orta Dünya’nın en tehlikeli bölgelerinden biri olan Mordor’a doğru yolculuğuna başlayan Frodo, hiç şüphesiz hayatının en zorlu macerasına atılmıştır.

Yüzüklerin Efendisi serisi, gelmiş geçmiş en iyi film serileri arasında belki de birinci sırada gelmektedir. Eğer ki şimdiye kadar bu filmleri izlemediyseniz, en kısa zamanınızda, mümkünse bu yazıyı bitirdikten sonra, oturmanızı ve tadını çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Harry Potter ile Yüzüklerin Efendisi serilerinden ikisini de izlemediyseniz ve hangisine başlayacağınıza dair arada kaldıysanız da yazı tura atmanızı öneriyoruz.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)
Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Liv Tyler, Sean Astin, Cate Blanchett, John Rhys-Davies, Billy Boyd

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi - En İyi Netflix Fantastik Filmleri

Kendisi küçük yaştayken babasını kaybeden Arthur oldukça zorlu bir hayata başlar. Kral olan babası öldürüldüğünde amcası Vortigern tahta geçer ve yeni kral olur. Doğuştan kral olma hakkına sahip olan Arthur’un ise hiçbir şeyden haberi yoktur. Kendisinin kim olduğunu bile bilmemektedir.

Arthur, büyülü kılıcı taştan çektiğinde sırlar açığa çıkar. Gelecekteki kralın kendisi olması gerektiğine dair kaderini kabul eder. Doğrudan kötü kalpli bir adam olan amcasıyla savaşmalı ve hakkı olan tahtı ondan almalıdır. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi, Guy Ritchie’nin elinden çıkmış enfes bir filmdir.

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (2017)
Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Charlie Hunnam, Jude Law, Astrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou, Eric Bana, Aidan Gillen, Freddie Fox, Craig McGinlay

Kong: Kafatası Adası

Kong: Kafatası Adası

King Kong’un kökenlerine inen Kong: Kafatası Adası ile en iyi Netflix fantastik filmler listemizde ilerliyoruz. Pasifik Okyanusu’nda hiç keşfedilmemiş bir adaya giden kaşifler ve araştırmacılar neyle karşılaşacağından habersiz bir şekilde yola koyulurlar.

Ulaştıklarında onları bekleyen devasa sürpriz herkesi şok eder. Canavarlar ile dolu adanın içinde yer alan kocaman bir goril onları selamlar.

Kong: Kafatası Adası (2017)
Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts
Oyuncular: Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, John C. Reilly, John Goodman, Corey Hawkins, John Ortiz, Jing Tian

Batman v Superman: Adaletin Şafağı

Batman v Superman: Adaletin Şafağı - En İyi Netflix Fantastik Filmleri

DC evreninin en bilinen iki süper kahramanının karşı karşıya geldiği Batman v Superman: Adaletin Şafağı, listemizde yer alan son film oluyor. Bruce Wayne yani Batman, Clark Kent ya da bilinen adıyla Süpermen’in güçlerinin fazlasıyla arttığından ve kontrol dışına çıktığından şüphelenir. İnsanlık için barıştan çok kaos getirdiğini düşündüğü Süpermen’in bir tehdit unsuru olduğunu söyler.

Bu durum halkı endişelendirir ancak bundan faydalanmak isteyenler de vardır. Lex Luthor gibi. En güçlü iki süper kahraman birbiriyle dövüşürken işleri oldukça kolaylaşmıştır.

Bu amansız kavga nasıl sonlanacak, merak ediyorsanız Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nı izlemenizi tavsiye ederiz.

Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016)
Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter

En İyi Netflix Fantastik Filmler Bu Kadar mı?

Listemiz burada sona erse de fantastik filmler burada son bulmuyor. Netflix’te an itibariyle 110 fantastik film yer alıyor. Komediden animasyona, maceradan gizeme kadar çeşitli türlerdeki fantastik filmlere ulaşmak için Netflix Türkiye Rehberi işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Eminiz ki bu filmlerin hayranı olacaksınız.

Listemiz ile ilgili yorum yapmak için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.