Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

Netflix Animasyon Filmleri: Her Yaştan İzleyici için Eğlence!

Yazar Turflix
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık, 2020

Evdeyiz, evdesiniz, evdeler! Bu dönemde biraz daha farklı şeyler izlemek istiyorsanız sizlere Netflix Animasyon filmlerini tavsiye ediyoruz. Her yaştan izleyici için keyifli olabilecek animasyon filmleri modern çağın uzun metraj çizgi filmleri olsa da mizah anlayışları, işledikleri konuların derinlikleri normal filmlerden geri kalmıyor.

Bu listemizde Netflix Türkiye Rehberi olarak en iyi Netflix Animasyon filmlerini sizler için sıralayacağız.

En İyi Netflix Animasyon Filmleri

Her zaman ki gibi listemizi IMDb puan sıralamasına göre gerçekleştiriyoruz ve sizlere harika animasyonlar tavsiye ediyoruz. Listemizde yer alan kısa metraj If Anything Happens I Love You filmi çocukları olan insanları biraz sarsabilir. Onun dışında eğlenceli yapımları sıralamaya çaba gösterdik. Haydi daha fazla zaman kaybetmeden Netflix Animasyon filmleri listemize geçelim.

Ruhların Kaçışı

Ruhların Kaçışı - en iyi netflix animasyon filmi

2004 yılında izleyiciler ile buluşan Ruhların Kaçışı, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki kıymetli eserlerinin başında geliyor. Yaşıtları ve benzer hikayelerdeki kahramanların tersine oldukça mantıklı ve temkinli olan küçük kız Chihiro’nun etrafında şekillenen hikaye sizlere harika bir iki saat vaat ediyor.

Ailesi ile birlikte yeni bir kasabaya taşınan Chihiro, kasabaya giderken girdikleri bir tünelin sıradışılığı karşısında büyülenerek, bir tanım gizemli olayların içerisinde kalırlar. Gelişen olayların sonucunda ailesini kaybeden ve onları kurtarmak için kolları sıvayan Chihiro, Animasyon tarihinde övgüyle anılan isimler arasında yer almaktadır.

IMDb puanı 8.6 olan Ruhların Kaçışı, orijinal adı ile Spirited Away, animasyon sevmeseniz bile hikayesi, kurgusu ve fantastik dünyası ile sizi tatmin edecektir.

Ruhların Kaçışı (2001)
Yönetmen: Hayao Miyazaki
Oyuncular: Rumi Hiiragi, Miyu Irino, Mari Natsuki, Takashi Naito, Yasuko Sawaguchi, Tatsuya Gashuin, Ryunosuke Kamiki, Yumi Tamai

If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

Listemizin iki numarasında IMDb puanı 7.9 olan If Anything Happens I Love You animasyonu yer alıyor. Kısa metraj bir animasyon olan film boğazınızda bir düğüm oluşturmak için yaratılmış.

Çocuklarını kaybeden bir anne ve bir babanın dramını 12 dakika içerisinde saniye saniye, durgunluk ve üzüntü ile size aktaran If Anything Happens I Love You, özellikle çocukları olan bireyleri derinden sarsabilecek bir animasyon.

If Anything Happens I Love You (2020)
Yönetmen: Will McCormack, Michael Govier

Lego Filmi

Lego Filmi - Netflix Animasyon

Legoları sever misiniz? Lego oyuncaklar ile yapabileceğinizin bir sınırı var mı gerçekten? Ev, araba, lunapark, eğer ihtiyaç duyulan parçalar varsa bire bir model araba ve hatta Lego Technic ile robotlar. Peki hiç macera, komedi ve animasyon filmi yaratılacağını düşünmüş müydünüz?

IMDb puanı 7.7 olan, ailenizle birlikte (belki çocuksuz) izlerken oldukça keyif alacağınızdan emin olduğumuz Lego filmi oldukça eğlenceli bir haftasonu seçeneği.

Tahmin edebileceğiniz gibi Lego dünyasında geçen animasyon kötü bir Lego karakteri olan Lego Başkan’ın Lego dünyasını yok etme planları ile başlıyor. Usta yapıcıya benzerliği dolayısı ile dünyanın kurtarılma şansı elinde kalan ise çelimsiz Emmet. Bir yanda bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek varken, Emmet kolları sıvıyor ve ekibini kurarak Lego Başkan’ın planlarını bozmak için harekete geçiyor. Yaşı 30’dan büyük olanların bolca güleceğini düşündüğümüz bu animasyonda seslendirmeler ise tam bir yıldızlar karması. Pazar günü eğlencesi olarak Lego Filmi yani The Lego Movie filmini tavsiye ediyoruz.

Lego Filmi (2014)
Yönetmen: Phil Lord, Christopher Miller
Oyuncular: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett, Cobie Smulders, Channing Tatum, Jonah Hill, Morgan Freeman, Will Ferrell

Kung Fu Panda

 Kung Fu Panda - Netflix Animasyon

Kilolu ve biraz bereksiz olduğunuzu düşünün. Tabii bir de Panda. Şimdi biraz da Kung Fu öğrenebileceğinizi hayal edin. İşte bu noktada tam 5 yıl süren bir animasyon var. Sosyal medya başta olmak üzere internette oldukça fazla ilgi gören Kung Fu Panda animasyonu Amerikalılar tarafından yapılan, bugünlerde düşman ilan edilen Çin’in ve harika Kung Fu kültürünün keyifli bir animasyonu. İnaçın önemli olduğu ve kendinize güvenerek kahraman olabileceğinizi anlatan animasyon 7.5’lik IMDb puanı ile izlenmesi gereken animasyonlar arasındadır.

Kung Fu Panda (2008)
Yönetmen: Mark Osborne, John Stevenson
Oyuncular: Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie, Ian McShane, Seth Rogen, Lucy Liu, Jackie Chan, David Cross

Horsin' Around

Horsin' Around

BoJack Horseman’ın başlangıçı olan Horsin’ Around filmi 1987 yılında yaratılmış harika bir kara mizah animasyonudur. Yetişkinler için uygun olan Horsin’ Around 7.4’lük IMDb puanı ile harika bir seçenek.

At kafalı, insan vücuduna sahip olan BoJack Horseman, üç küçük yetim çocuğu evlatlık edinir. Sonrasında ise konu bu dört karakterin etrafında döner. Filmde kara mizahın üst düzeyde olduğu ve yer yer drama öğeleri ile de seyirciyi üzebildiği bir gerçektir. Netflix kataloğunda gezinirken çokça karşılaştığınız BoJack Horseman serilerine başlamadan önce bu filmi seyretmenizi tavsiye ederiz.

Horsin' Around (1987)
Oyuncular: BoJack Horseman, Joelle Clark, Bradley Hitler-Smith, Sarah Lynn

Megazeka

MegaZeka

Dünyanın en zeki adamı kötülük tarafındadır. Zekasını daima dünyaya kötülük getirmek ve insanları huzursuz etmek üzere kullanan bu Megazeka’nın ezeli düşmanı ise Metro Man isimli süper kahramandır.

Kötülükten keyif alan, her saniyesini başka bir şeytani plan ile geçiren Megazeka bir çatışma sırasında planının dışında ezeli düşmanı Metro Man’in ölmesine sebep olur. Metro Man’in ölümü ve tüm dünyanın Megazeka’nın eline kalması süper zeki bu kötü karakterin istediği şey olmadığı ortaya çıkacaktır. Kötülükle savaşacak iyiler olmadığı sürece kötü olmanın pek bir anlamı olmadığına karar veren Megazeka başına çok daha büyük bir açmak için işe koyulur.

Ailece izlenebilecek kaliteli bir Netflix Animasyonu olan Megazeka’nın IMDb puanı ise 7.2.

Megazeka (2010)
Yönetmen: Tom McGrath
Oyuncular: Will Ferrell, Brad Pitt, Tina Fey, Jonah Hill, David Cross, Ben Stiller, Justin Theroux, Jessica Schulte

Özgür Ruh

Özgür Ruh - Netflix Animasyon Filmi

Orijinal adı Spirit: Stallion of the Cimarron olan Özgür Ruh isimli animasyon sizlere duygu dolu 83 dakika vaat ediyor. Tüm animasyonlar komik veya eğlenceli olacak değil elbette. Özgür Ruh bizlere Spirit isimli özgür ruhlu vahşi bir atın hikayesini anlatmakta.

Hem cinslerine göre yetenekleri oldukça iyi olan Spirit’in vahşi batıya yolculuğu, bu yolculuk sırasında yaşadığı maceralar, Rain isimli kısrağa olan aşkı ve süvariler ile mücadelesi vahşi batıda kendisine büyük bir ün getirirken bizleri de bu anlara şahit ediyor.

IMDb puanı 7.2 olan Özgür Ruh çevirisi ile Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz Spirit’in hikayesi gözlerinizi nemli bir şekilde bırakabilir, bizden söylemesi.

Özgür Ruh (2002)
Yönetmen: Kelly Asbury, Lorna Cook
Oyuncular: Matt Damon, James Cromwell, Daniel Studi, Chopper Bernet, Jeff LeBeau, John Rubano, Richard McGonagle, Matt Levin

Otel Transilvanya

En İyi Netflix Filmi - Otel Transilvanya

Bildiğiniz tüm Drakula hikayelerini unutun! Otel Transilvanya’nın sahibi olan Kont Drakula kızının 118inci yaş günü için tüm imkanlarını zorlayarak kendisine harika bir haftasonu hediye etmeyi planlamaktadır. Görünmez adam, Kurtadam, Frankenstein ve Mumya bile Kont Drakula’nın özel davetlileri arasındadır. Bu davette beş kazık üzerinde yer alan konforlu otelini kızı Mavis için özel bir şekilde organize eden Drakulanın keyifi davetsiz bir insanın ziyareti ile sarsılmaya başlar.

Bir de üstüne bu davetsiz taze kanlı insan, Kont Drakula’nın kızından hoşlanmaya başlayınca işler iyice karışır. Bir yandan otel sahibi bir yandan da Mavis’in babası ikileminde kalan Drakula, Otel Transilvanya Animasyonunda izleyicilere harika bir zaman geçirtecek.

IMDb puanı 7.1 olan Otel Transilvanya, izleyicileri klasik Kont Drakula hikayelerinden uzaklaştırarak, eğlenceli bir aile komedisine davet etmektedir.

Otel Transilvanya (2012)
Yönetmen: Genndy Tartakovsky
Oyuncular: Adam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez, Kevin James, Fran Drescher, Steve Buscemi, Molly Shannon, David Spade

Madagaskar

Madagaskar

Sözde ormanların kralı bir aslan, bir zürafa, bir su aygırı ve bir zebra şehrin göbeğinde bir hayvanat bahçesinde yaşamaktadırlar. Doğal ortamlarından her ne kadar uzakta olsalar da, yaşadıkları hayvanat bahçesinin rahatlığı ve başka bir düzen bilmemelerinden ötürü oldukça mutlulardır.

Zebra’nın meraklı ve maceracı yapısı sonucu hayvanat bahçesinin dışında ne olduğunu merak etmesi ve yaşadığı hayvanat bahçesinden kaçması sonucu tüm hikaye başlar. Zebra’nın peşinden onu bulup geri getirmek isteyen arkadaşları da bu işin içerisinde kalırlar. Vahşi doğa ve dünya hakkında en ufak bir bilgileri bile olmayan bu dörtlünün yolu Madagaskar’a kadar uzanır.

IMDb puanı 6.9 olan Madagaskar’ı seyretmediyseniz mutlaka tavsiye ediyoruz.

Madagaskar (2005)
Yönetmen: Eric Darnell, Tom McGrath
Oyuncular: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Sacha Baron Cohen, Cedric the Entertainer, Andy Richter, Tom McGrath

Genç Titanlar Filmi

Genç Titanlar Filmi - Netflix Animasyon

Süper kahramanların popüler olduğu, film üstüne film çektiği dünyada Genç Titanlar biraz dışlandıklarını hissetmeye başlarlar ve film yapımcılarının dikkatini çekebilmek için macera dolu işlere girişirler.

Liderleri Robin’in önderliğinde Genç Titanların dünyayı koruma hikayelerinin anlatıldığı bu keyifli animasyonun IMDb puanı 6.8.

Listemizin son sırasında yer alan Genç Titanlar Filmini özellikle süper kahraman filmlerini seven çocuklu ailelere tavsiye ediyoruz.

Genç Titanlar Filmi (2018)
Yönetmen: Peter Rida Michail, Aaron Horvath
Oyuncular: Scott Menville, Greg Cipes, Tara Strong, Khary Payton, Hynden Walch, Will Arnett, Kristen Bell, Halsey

Netflix Animasyon Filmleri Bu Kadar mı?

Elbette hayır! Netflix Türkiye Rehberinden de görebileceğiniz gibi bugün itibariyle tam 200 tane animasyon bulunuyor Netflix kataloğunda. Eğer listemizde yer almayan ancak alması gerektiğini düşündüğünüz animasyon filmler var ise bizlerle sosyal medyadan paylaşabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.