Netflix'i nasıl erişilebilir hale getireceğini öğren
Netflix'i nasıl erişilebilir hale getireceğini öğren

Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Aileniz, özellikle çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz harika Netflix Dizileri mi arıyorsunuz? Hemen rehberimizi incelemeye başlayın.

Author: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 10 Ocak 2022'de

Tüm aile için eğlencenin en iyi tercihlerinden birisi de hep birlikte bir film ya da dizi izlemektir. Biz bu listemizde sizlerin dizi ihtiyacı üzerine yoğunlaşacağız. Açık konuşmak gerekirse Netflix’te çocukların izlemesinin sakıncalı olduğu pek çok içerik bulunuyor. Ancak Netflix’te bunun farkında olacak ki her üyeliğiyle birlikte ayrı bir çocuk profili oluşturuyor. Burada sadece çocuklara uygun olan içeriklerin sunulması Netflix’in ne kadar ince düşünen bir platform olduğunu gösteriyor. Biz bununla da sınırlı kalmadık ve sizler için en iyi Netflix aile ve çocuk dizilerini bir araya toplamak istedik.

Diğer kategoriler için oluşturmuş olduğumuz rehberlerimize de göz atabilirsiniz.

En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Listemizde farklı türlerde çekilmiş çokça eser yer alıyor. Bunlardan bazıları gerçek oyuncularla çekilmiş dizilerken bazıları animasyon türündeki eserler. Ayrıca listemizi oluştururken mümkün olduğunca farklı yaş gruplarındaki çocuklara hitap edecek diziler eklemeye çabaladık. Bu sebeple listede gençlere yönelik dizilerin yanı sıra küçük yaştaki çocukların çokça beğeneceğini düşündüğümüz çizgi filmler de yer alıyor.

Son olarak çocukların ebeveynleriyle izleyeceğini düşündüğümüz için kimsenin izlemekten sıkılmayacağı eserlere yer vermeye çalıştık. Yani listemizdeki bazı dizilere bağımlı olacak ebeveynlerin de olduğunu düşünüyoruz.

Lafı daha da fazla uzatmadan en iyi Netflix aile ve çocuk dizileri listemize geçelim.

Not: Listemizdeki diziler IMDb puanlarından yararlanılarak seçilmiştir.

Hilda

Hilda - En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Listemizin ilk sırasında bizleri karşılayan Hilda bir animasyon dizisi. Karakterimiz Hilda ve arkadaşlarının çeşitli maceraları dizide konu alınıyor. Ormandaki büyülü evini terk eden ve bambaşka bir hayata başlayan Hilda’yı yolda yeni arkadaşlar, maceralar ve çeşitli sihirli yaratıklar karşılıyor.

Özellikle Gravity Falls hayranıysanız ve yeni bir animasyon izlemek istiyorsanız Hilda bu ihtiyacı fazlasıyla giderecek ve kendisini size hayran bırakacaktır.

Hilda (2018)
Oyuncular: Bella Ramsey, Ameerah Falzon-Ojo, Oliver Nelson, Daisy Haggard, Rasmus Hardiker

Mölang

Mölang

Mölang, daha çok yaşça küçük dostlarımızın hoşuna gidecek bir çizgi dizi. Oldukça kısa süren bölümlere sahip dizi, çok sevimli ve hayalperest bir tavşan ile onun en yakın arkadaşı olan ve oyun oynamayı çok seven bir civcivin gün içerisinde yaşadığı kısa maceraları konu alıyor.

Her bölümünde Piu Piu ve Molang’ın başından geçen farklı hikayeleri seyirciye sunan Mölang mükemmel çizimleri ve sevgi dolu hikayeleriyle harika bir çocuk çizgi filmi.

Mölang (2015)
Oyuncular: Bruno Guéraçague

Julie'nin Yeşil Odası

Julie'nin Yeşil Odası - En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Julie Andrews tarafından sunulan Julie’nin Yeşil Odası, çocuklar için hazırlanmış bir müzikal kukla gösterisi gibi düşünülebilir. Çaylaklar diye tabir edilen bir takım kukla çocuk, Julie Andrews’un önderliğinde sahne sanatları, tiyatrolar ve müzikaller hakkında bilgi edinirler.

Ayrıca aldıkları bu bilgilerin yanı sıra sergileyecekleri gösteri için de hazırlık yaparlar. Bu hazırlıklar sırasında çeşitli ünlü konuklardan da yardım alırlar. Çocuklar için oldukça bilgi dolu ve eğlenceli olan Julie’nin Yeşil Odası’nı kaçırmayın.

Julie'nin Yeşil Odası (2017)
Oyuncular: Julie Andrews, Giullian Yao Gioiello, Jennifer Barnhart, Tyler Bunch, Frankie Cordero, Stephanie D'Abruzzo, Dorien Davies, John Kennedy

Sünger Bob Kare Pantolon

Sünger Bob Kare Pantolon

Denizin altında bir ananasta kim yaşar? Tabii ki Sünger Bob! Yıllara meydan okumuş efsanevi bir çizgi film Sünger Bob Kare Pantolon.

Denizin altında yaşayan bir sünger ve arkadaşlarının çeşitli maceralarını anlatan çizgi film, sayısız çocuğun en sevdiği dizilerden biridir. Hatta sadece çocukların değil yaşça büyüklerin de çok sevdiği çizgi film, Sünger Bob, Patrick, Sandy, Bay Yengeç, Squidward, Plankton ve daha nice karakterin yaşadıklarını bizlerle buluşturuyor.

Okurlarımızın oldukça büyük bir kısmının Sünger Bob’u bir kere de olsa izlediğinden ya da en azından adını duyduğundan eminiz. Bu harika çizgi filmin Netflix’te olması oldukça sevindirici bir haber. En iyi aile ve çocuk dizileri listemizde böyle bir efsanenin yer almaması düşünülemezdi bile.

Sünger Bob Kare Pantolon (1999)
Oyuncular: Tom Kenny, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke, Clancy Brown, Dee Bradley Baker, Mr. Lawrence, Carolyn Lawrence, Sirena Irwin

Talihsiz Serüvenler Dizisi

Talihsiz Serüvenler Dizisi - En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Neil Patrick Harris’in başrolü olarak bulunduğu Talihsiz Serüvenler Dizisi,  esasen aynı isimli kitap serisinden uyarlanmış. Her kitapta üç küçük kardeşin başka bir hikayesi anlatılıyor. Dizi de bu kardeşlerin maceraları üzerinden ilerliyor.

Baudlaire ailesinin yetim kalmış kardeşleri, uzun süre gizlenmiş birtakım aile sırlarını gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Ancak önlerine çıkan çeşitli engeller ve kötü kalpli biri olan Kont Olaf onların bu çabasını engellemek için uğraşıyor.

Eğer diziyi beğenirseniz Netflix Türkiye’de yer alan ve başrolünde Jim Carrey’nin bulunduğu Talihsiz Serüvenler Dizisi filmini de izlemenizi tavsiye ederiz.

Talihsiz Serüvenler Dizisi (2017)
Oyuncular: Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Malina Weissman, Louis Hynes, K. Todd Freeman, Joan Cusack, Aasif Mandvi, Avi Lake

Kim Kimdir?

Kim Kimdir?

Adından da anlaşılabileceği gibi Kim Kimdir, dünya tarihinde önemli yerlere sahip kişilerin hayatlarının ve hayatları boyunca dünyaya kazandırdıklarının anlatıldığı bir dizidir. Canlı skeçler halinde kaydedilen ve seyirciye sunulan Kim Kimdir, çeşitli bilim adamlarından sanatçılara kadar onlarca insanı sade bir dille ve eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Çocukların oldukça hoşuna gidecek bu dizi aynı zamanda onları fazlasıyla bilgilendirecek. Ebeveynlerin de birlikte sıkılmadan izleyebileceğini düşünüyoruz.

Kim Kimdir? (2018)
Oyuncular: Haley Tju, Adam Hochstetter, Kirrilee Berger, Lilla Crawford, Bentley Green, Zach Timson, Andrew Daly, H. Jon Benjamin

Kendini Özgür Bırak

Kendini Özgür Bırak - En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Kendini Özgür Bırak, Los Angeles’ta yaşayan 15 yaşındaki Zoe’nin bir yaz tatilini Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmayan bir evde geçirir. İngiltere açıklarında bir adada bulunan bu ev aynı zamanda annesinin çocukluğunu geçirdiği ve büyüdüğü evdir.

Tatilini geçirdiği bu büyülü yerde karşısına gizemli bir at çıkar. Zoe, bu atla anlamlandıramadığı bir bağ kuracaktır. Kim bilir, bu belki de mükemmel bir dostluğun başlangıcı olacaktır.

Kendini Özgür Bırak (2017)
Oyuncular: Jaylen Barron, Manpreet Bambra, Celine Buckens, Freddy Carter, Caroline Ford, Natalie Gumede, Bruce Herbelin-Earle, Noah Huntley

Victorious

Victorious

Listemizin sıradaki ismi ilk olarak kendisini Nickelodeon’da göstermiş olan bir gençlik dizisi olan Victorious. Victoria Justice’ın başrolünde yer aldığı dizi şarkıcı olmak isteyen Tori Vega isimli bir gencin macerasını anlatıyor. Hollywood’da yer alan bir sanat okuluna kaydolduktan sonra akıl almaz yetenekteki kişilerle arkadaş olur.

Bu gençlere ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da kendine çok iyi arkadaşlar edinecektir. Bu diziyle ilgili ufak bir bilgi olarak da oyuncu kadrosunda Ariana Grande’nin yer aldığını belirtelim.

Victorious (2010)
Oyuncular: Victoria Justice, Leon Thomas III, Matt Bennett, Elizabeth Gillies, Ariana Grande, Avan Jogia, Daniella Monet, Michael Eric Reid

Doğaya Karşı Mücadele

Doğaya Karşı Mücadele - En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Sıradaki önerimiz sıradan bir dizi gibi değil. İnteraktif bir şekilde ailecek oynayabileceğiniz bir oyuna dönüşebilen Doğaya Karşı Mücadele, Bear Grylls’in dünyanın çeşitli zorlu noktalarında hayatta kalmasına yardım ettiğiniz bir dizi.

Dizinin bölümlerinde Bear Grylls, sizin verdiğiniz kararlara göre hareket ediyor, başarıya ulaşıyor ve çeşitli görevleri tamamlıyor. Tüm ailecek çok eğlenebileceğin bu dizinin 8 bölümü bulunuyor.

Doğaya Karşı Mücadele (2019)
Oyuncular: Bear Grylls

Carmen Sandiego

Carmen Sandiego

En iyi Netflix aile ve çocuk dizileri listemizin sonlarına yaklaşırken karşımıza Carmen Sandiego çıkıyor. Olağanüstü yeteneklere sahip bir hırsız olan Carmen Sandiego bu yetenekleri tamamen iyilik için kullanıyor. Bu hırsızın garip bir huyu var. Her hırsızlık öncesinde kendini gösteriyor ve hiçbir şekilde gizlenmeye çalışmıyor. Hatta sıradan hırsızların aksine tamamıyla renkli kıyafetler tercih ediyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki değerli eşyaları çalan Carmen Sandiego ve onu kovalayan Interpol ajanı Chase Devineaux’nun maceralarını hayranlıkla takip edeceğinizi düşünüyoruz. Mükemmel bir çizgi dizi izlemek istiyorsanız tercihiniz kesinlikle Carmen Sandiego olmalıdır. Oturduğunuz yerden dünyayı gezdiğinizi hissedeceğinizi düşünüyoruz hatta buna eminiz.

Carmen Sandiego (2019)
Oyuncular: Gina Rodriguez, Finn Wolfhard, Abby Trott, Michael Hawley, Michael Goldsmith, Kari Wahlgren, Sharon Muthu, Liam O'Brien

Dreamworks Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Dreamworks Ejderhanı Nasıl Eğitirsin - En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri

Listemizin son sırasındaki animasyonun filmi de bulunuyor. Filmin başarısından sonra 3 bölümlük bir sezon dizi yayınlayan şirket, Dreamworks Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ile izleyicileri oldukça sevindiriyor.

Ejderhalar: Sınırın Ötesinde isimli bir başka diziyle de seyircilerini daha da mutlu ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu dizinin tam olarak 4 sezonu bulunuyor. Ayrıca her sezonda 13 bölüm yer alıyor. Hıçkıdık ve Dişsiz’in maceralarına doymayanlar için oldukça neşe verici bu haber ile en iyi Netflix aile ve çocuk dizileri listemiz sona eriyor.

Dreamworks Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2011)
Oyuncular: Jay Baruchel, Craig Ferguson, America Ferrera, Gerard Butler

En İyi Netflix Aile ve Çocuk Dizileri Bu Kadar mı?

Netflix’in arşivi birçok kategoride oldukça geniş ve şüphesiz ki aile ve çocuk dizileri de bunlardan birisi. An itibariyle Netflix Türkiye’de 345 adet aile ve çocuk dizisi yer alıyor. Üstelik Netflix Türkiye Rehberi sayesinde tüm bunlara kolayca ulaşmak mümkün. Çocukların bayılacağı onlarca içeriğe buradan göz atabilirsiniz.

Listemizle ilgili görüş belirtmek ve yorum yapmak için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.