Netflix Aile Filmleri: Ailenizle Keyifli Zaman Geçirin!

Tüm aile toplanıp bir film izlemek ister misiniz? O zaman sizin için hazırladığımız en iyi Netflix aile filmleri listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Image: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 10 Ocak 2022'de

Tüm aile toplanıp bir film izlemek ister misiniz? O zaman sizin için hazırladığımız bu harika listeye göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Netflix Türkiye Rehberi olarak yediden yetmişe herkesin hoşuna gidebilecek filmlerden oluşan bir liste oluşturduk. Netflix Türkiye’de yer alan en iyi aile filmleri önerilerini sizin için listelemeye çalıştık.

Aile filmleri izlemek istemiyorum diyenlerdenseniz, diğer rehberlerimize göz atmak isterseniz sizi şuraya yönlendirelim.

En İyi Netflix Aile Filmleri

Listemizde animasyonlar ve animasyon olmayan filmler yer alıyor. Ancak bu animasyon filmleri çocuklar için diye bir düşünceye girmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü, çoğu gişe filminden daha başarılı kadrolara ve hikayelere sahip bu filmlerin çok hoşunuza gideceğini düşünüyoruz.

Listemizde yer alan 10 filmi, IMDb puanlarından faydalanarak seçtik. Lafı daha da fazla uzatmadan en iyi Netflix aile filmleri listemize geçelim.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin - En İyi Netflix Aile Filmleri

Listemizin ilk sırasında bizleri karşılayan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, bir aile animasyon filmi. Utangaç bir çocuk olan Hıçkıdık’ın başına gelen çeşitli maceraların anlatıldığı film, Netflix Türkiye’de yer alan en iyi animasyon filmleri arasında yer alıyor.

Vikinglerin adetine göre liderin oğlu Hıçkıdık, savaşçı yönünü kanıtlamak için önemli bir görevin üstesinden gelmelidir. Bir ejderha öldürmek. Zaten oldukça çekingen ve utangaç bir çocuk olan Hıçkıdık için, normalde oldukça zor olan bu görev daha da zorlaşmıştır.

Hıçkıdık adetlerin gereğini yerine getirmek için harekete geçer ancak işler tam da beklendiği gibi gerçekleşmez. Aile boyu ekrana kilitleneceğiniz Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, bir sinema gecesi için harika bir tercih olacaktır.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2010)
Yönetmen: Dean DeBlois, Chris Sanders
Oyuncular: Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller, Kristen Wiig

Kahramanlık Sırası Bizde

Kahramanlık Sırası Bizde - En İyi Netflix Aile Filmleri

Dünya istila altında! Uzaylılar dünyayı istila eder ve süper kahramanları kaçırır. Peki dünyayı koruyan kahramanlar ortadan yok olunca, güvenliği kim sağlayacak? Süper kahramanların çocukları.

Hükümet ebeveynleri kaçırılan bu çocukları koruma altında tutmaya çalışsa da yeterli olamayacaktır. Damarların kahramanlık bulunan bu çocuklar dünyayı ve ailelerini kurtarmak için ellerinden geleni yapmaya çalışmak ister.

Bu zorlu mücadelede bir ekip olarak çalışacak olan çocuklar bir araya gelir ve bir maceraya atılırlar. Oldukça popüler oyunculardan oluşan bir kadroya sahip Kahramanlık Sırası Bizde, aile boyu eğlence hiç önerdiğimiz filmlerden biridir.

Kahramanlık Sırası Bizde (2020)
Yönetmen: Robert Rodriguez
Oyuncular: YaYa Gosselin, Pedro Pascal, Priyanka Chopra Jonas, Isaiah Russell-Bailey, Akira Akbar, Christian Slater, Boyd Holbrook, Adriana Barraza

Klaus - Sihirli Plan

Klaus - Sihirli Plan

En iyi Netflix aile filmleri listesi oluşturup bir yılbaşı filmi koymamak olmaz tabii ki. Klaus – Sihirli Plan, 2020 yılının başında seyirciyle buluştu. Sevimli çizimlere sahip animasyon, bir postacı ve bir oyuncakçının kurduğu dostluğu ve hikayesini anlatıyor.

Oldukça bencil bir postacı olan dostumuz, oyuncaklarla dolu bir yerde yalnız başına yaşayan Klaus ile tanışır. Oyuncakların fazlalığını göre postacı Jesper, oyuncakların bedava dağıtılmasını isteyerek Klaus ile anlaşmaya çalışır. Klaus sadece teklifi kabul etmekle kalmaz, bu serüvene beraber atılmak ister.

Oldukça mutsuz bir kasabada yaşayan ikili, kasaba halkının neşesini gün geçtikçe daha da yükseltir. Oldukça olumlu bir olay gibi gözüken bu mutluluk artışı, kasabadaki herkesin işine gelmemektedir.

Klaus - Sihirli Plan (2019)
Yönetmen: Sergio Pablos
Oyuncular: Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones, Will Sasso, Neda Margrethe Labba, Sergio Pablos, Norm Macdonald, Joan Cusack

Rango

Rango - En İyi Netflix Aile Filmleri

Bir ev bukalemunun sıra dışı macerasının anlatıldığı Rango’nun, başrolünde Johnny Depp bulunuyor. Kocaman bir çölde kaybolan ev bukalemunu hayatta kalabilmek için ortama uyum sağlamaya çalışıyor. Çünkü çölün sıcaklığı ve evin sıcaklığı birbirinden oldukça farklı.

Sert bir bukalemunmuş gibi numara yapan Rango, karşısına çıkanları inandırmayı başarıyor. Hatta bu yolla oldukça yozlaşmış ve acımasız vahşilikteki bir kasabanın başına geçiyor. Bundan sonra kendisi Şerif Rango oluyor. Peki bu korkak ev bukalemunu, şeriflik gibi zor bir görevi başarıyla yerine getirebilecek mi?

Rango’nun macerasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Zamanın nasıl aktığını anlamayacaksınız bile.

Rango (2011)
Yönetmen: Gore Verbinski
Oyuncular: Johnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin, Ned Beatty, Alfred Molina, Bill Nighy, Stephen Root, Harry Dean Stanton

Talihsiz Serüvenler Dizisi

Talihsiz Serüvenler Dizisi

Oldukça zengin bir aileden gelen 3 kardeş, insanların hayatını süsleyen bir geleceğe sahiptir. Ancak bu gelecek onların için mutluluğu garantilemez çünkü yetim kalmışlardır. Bir yangın sonucundan anne ve babasını kaybeden bu kardeşler, mirası kullanabilmek için en küçük kardeşin yaşını doldurmasını beklemektedir.

Tam bu sırada, oldukça uzak bir akrabaları olan Kont Olaf kendini gösterir. Hiç de iyi niyetli olmayan bu adam çocukların mirasına göz koymuş gibidir. Ancak zeki çocuklar bunu fark eder ve kendi haklarına sahip çıkmayı bilmektedirler.

Jim Carrey gibi usta bir ismin de rol aldığı Talihsiz Serüvenler Dizisi, eğer ki bir şans verirseniz oldukça hoşunuza gidecektir.

Talihsiz Serüvenler Dizisi (2004)
Yönetmen: Brad Silberling
Oyuncular: Jim Carrey, Liam Aiken, Emily Browning, Timothy Spall, Catherine O'Hara, Billy Connolly, Cedric the Entertainer, Luis Guzmán

Jumanji: Vahşi Orman

Jumanji: Vahşi Orman - En İyi Netflix Aile Filmleri

Daha önce ismi bile duyulmayan bir video oyunu bulduklarında dört arkadaş oldukça heyecanlanır. Hızlı ve heyecanlı bir şekilde oyunu oynamaya başlayan dört kafadar bir anda kendilerini oyunun içindeki ormanda bulurlar. Önceleri ne olduğunu anlamayan çocuklar daha sonra kendilerinin oyunun içine girdiğini anlar ve çıkmak için bir yol ararlar.

Burada hapsolmamak ve sapasağlam bir şekilde kendi dünyalarına dönmek için bir plan oluşturmaları gerekmektedir. Bu macera onların daha önce karşılaştığı hiçbir şeye benzemeyecektir. Ancak hayatta kalabilmek için yapmaları gereken tek şey buradan bir an önce kurtulamaktır.

Jumanji: Vahşi Orman, tüm aile ile izlenebilecek mükemmel bir macera ve aksiyon filmidir. Güçlü kadrosuyla da seyirciye bunu hissettiren filme göz atmanızı tavsiye ederiz.

Jumanji: Vahşi Orman (2017)
Yönetmen: Jake Kasdan
Oyuncular: Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan, Rhys Darby, Bobby Cannavale, Nick Jonas, Alex Wolff

Turbo

Turbo

Sıradaki filmimiz ailelerden çok çocuklara hitap ediyor. Turbo, dünyanın en hızlı sümüklü böceği olmak isteyen bir sümüklü böceğin macerasını anlatır. Diğer arkadaşlarından daha yavaş olduğunu düşünen küçük dostumuzun başına talihsiz bir kaza gelir. Ancak bu kaza sonrasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Minik kahraman artık kabuğunda saklanmaktan vazgeçmiş ve hayallerini gerçekleştirmek için adımlar atmaya başlamıştır. Tüm arkadaşlarını toplar ve hedeflerine doğru emin adımlarla ilerler. Yapmak istediğini de kafasına koymuştur. Dünyanın en büyük ölçekli hız yarışı olan Indy 500’ü kazanmak.

Akıl almaz bir seslendirme kadrosuna sahip olan Turbo, çocuklu ailelerin çok hoşuna gidecek bir animasyon filmidir.

Turbo (2013)
Yönetmen: David Soren
Oyuncular: Ryan Reynolds, Paul Giamatti, Samuel L. Jackson, Michael Peña, Luis Guzmán, Bill Hader, Snoop Dogg, Maya Rudolph

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Tim Burton ile bir yolculuğa çıkmanın vakti geldi. Yolculuğumuz Willy Wonka’nın çikolata fabrikasına. Ancak bu fabrika bilindik olan fabrikalardan biraz daha farklı bir yapıya sahip.

Willy Wonka, bu değişik fabrikayı kendisinden sonra kimin devralacağını bilmek ister. Bu nedenle bir yarışma düzenlemeye karar verir. Bu yarışma için içlerinde Charlie’nin de olduğu beş çocuk seçilir. Eğer ki Charlie, Willy Wonka tarafından yeterli görülürse bir gün gördüğü tüm fabrika onun olacaktır. Tabii ki eğitimini aldıktan sonra.

Bu olağanüstü fabrika Charlie’yi oldukça etkiler ve Wonka’nın sihirli dünyasına doğru adım atmasını sağlar. Mükemmel bir senaryoya ve oyuncu kadrosuna sahip Charlie’nin Çikolata Fabrikası, herkesin izlemesi gereken bir filmdir.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)
Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor, Missi Pyle, James Fox, Deep Roy

Mogli: Orman Çocuğu

Mogli: Orman Çocuğu - En İyi Netflix Aile Filmleri

Tamamen hayvanlar tarafından büyütülmüş bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı Mogli: Orman Çocuğu, en iyi Netflix aile filmleri arasındaki yerini almaya hak kazanıyor. Mogli isimli çocuk, büyüdüğü ormanda bir ayı ve bir panterin koruması altında yaşıyor. Her ne kadar insan olsa da yıllardır aralarında yaşadığı için, ormandaki hayvanlar yetim çocuğu kendilerinden biri gibi görüyor. Bir hayvan haricinde.

Korkunç bir kaplan Mogli’nin kendileri arasında bulunmaması gerektiğini söylüyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Mogli’nin insan kökeni yüzleşmesi gereken birtakım sorunları gün yüzüne çıkarıyor.

Mogli: Orman Çocuğu (2018)
Yönetmen: Andy Serkis
Oyuncular: Christian Bale, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Naomie Harris, Andy Serkis, Rohan Chand, Peter Mullan, Jack Reynor

Lego Batman Filmi

Lego Batman Filmi - En İyi Netflix Aile Filmleri

Batman’i kim sevmez ki? Ve tabii ki Legoları da? Peki ikisinin birleştiği bir filme ne dersiniz? Lego Batman Filmi, bu isteği gerçekleştiriyor ve seyirciyle buluşturuyor.

Sakin bir hayat sürmekte olan Batman’in dünyası, yeni yardımcılarının ortaya çıkmasıyla tam tersine dönüyor. Batgirl ve Robin’le birlikte Gotham şehrini tehdit eden Joker’i durdurmak için güçlerini birleştiren ekip, şehrin güvenliğini sağlamak zorunda. Çünkü Gotham halkı, Joker’in hain planını durdurmak için onlardan başka kimseye güvenemez.

Lego Batman Filmi (2017)
Yönetmen: Chris McKay
Oyuncular: Will Arnett, Michael Cera, Zach Galifianakis, Rosario Dawson, Ralph Fiennes, Mariah Carey

En İyi Netflix Aile Filmleri Bu Kadar mı?

Netflix Türkiye’de yer alan aile filmleri kesinlikle burada sınırlı kalmıyor. An itibariyle 300 adet aile filmi Netflix’te yer alıyor. Oldukça geniş bu arşivde seveceğinizi düşündüğümüz onlarca film bulunuyor. Üstelik Netflix Türkiye Rehberi TURFLIX sayesinde bunlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Rehberimizle ilgili yorumda bulunmak veya görüş bildirmek için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kapat
Close button