ExpressVPN ile Netflix Engelini Kaldırma: 40+ Ülkede Test Edildi

Çoğu site ExpressVPN'i Netflix için en iyi seçeneklerden biri olarak listeliyor, ancak gerçekten kaç uluslararası kütüphanenin engelini kaldırıyor? Testlerimizin sonuçlarını buradan öğrenin.

Image: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 14 Eylül 2023'de
Does ExpressVPN Unlock Netflix?

Yepyeni yazı dizimizin yeni bölümüne tekrar hoş geldiniz. Burada VPN'leri test ediyor ve derinlemesine inceleyerek hangi uluslararası Netflix kütüphanelerinin kilidini açabildiklerini ortaya çıkarıyoruz.

Bugünün söz konusu VPN'i, sezgisel kullanıcı arayüzü ve nerede yaşadığınızdan bağımsız olarak mükemmel bağlantı hızları sağlamaya verdiği önemle bilinen oldukça eski ve köklü bir VPN olan ExpressVPN.

Birçok inceleme sitesinde sık sık Netflix için en iyi VPN'lerden biri olarak listelenirken, bu itibar hak ediliyor mu? Bulgularımıza göre, evet! ExpressVPN Netflix ile gerçekten iyi çalışıyor ve en önemli katalogların hepsinin engelini kaldırıyor. Test ettiğimiz 40'tan fazla ülke arasından ExpressVPN toplam 14 uluslararası kütüphanenin engelini kaldırmayı başardı. Tam olarak hangileri olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin.

Bir bakışta ExpressVPN

Turflix tarafından önerilen VPN
Değerlendirme 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0 4.5 / 5.0
Fiyat, aylık plan: $12.95 / ay
Fiyat, 6 aylık plan: $9.99 / ay
Fiyat, 12 aylık plan: $6.67 / ay
Cihaz sayısı sınırı: 8 devices
Ücretsiz deneme / Para iade garantisi: Evet, 30 gün
Amerikan Netflix'inin engellerini kaldırır: Evet
Türkiye'deki Netflix engelini kaldırın: Evet
Tomas Mazowski ExpressVPN, Netflix izlemek için mükemmel bir seçenektir. En önemli Netflix kütüphanelerinin tümünü ve birçok küçük olanını engelini kaldırır.

ExpressVPN’i Deneyin » 30 gün para iade garantisi.

ExpressVPN Netflix ile Çalışıyor mu?

Kısa cevap "evet, çalışıyor", ancak aceleci davranmayalım. Bilgisayarımıza herhangi bir yazılım yüklemeden önce, genellikle VPN'in müşteri destek departmanıyla iletişime geçerek başlarız. Buradaki amaç, uygulamalarının kaç Netflix kütüphanesinin engelini kaldırabildiği konusunda fikirlerini almak ve bu bilgileri daha sonra kendi bulgularımızla karşılaştırmaktır.

Ne yazık ki, ExpressVPN yanıtlarında biraz temkinli davrandı. Kesin bir sayı veya liste vermek istemediler, sadece "en önemli Netflix kataloglarının çoğunun" erişilebilir olması gerektiğini öne sürdüler.

Genellikle bu soruya daha spesifik bir yanıt vermeyi tercih etsek de, en azından Netflix engelini kaldırma yeteneklerine güveniyorlardı. Başlangıç noktamız bu olunca uygulamayı indirdik ve ülke listemizde gezinmeye başladık.

VPN hizmetlerini Netflix ile uyumluluk açısından nasıl test ediyoruz? Ayrıntılı önlemlere veya karmaşık çözümlere başvurmadan ortalama bir kullanıcının eylemlerini kopyalamayı amaçlayan basit bir test metodolojisi kullanıyoruz.

İncelenen VPN hizmeti Windows makinemize yükleniyor ve çeşitli film ve dizi koleksiyonuna sahip bir ülke listesinde Netflix engelini kaldırma yeteneğini belirlemek için Chrome kullanıyoruz. Yaklaşık 40 ülkeden oluşan bu liste, test ettiğimiz tüm VPN hizmetlerinde tutarlı kalıyor. Listedeki her ülke için VPN ile bağlantı kuruyor ve Netflix'ten test edilen ülkede erişilebilen ancak mevcut konumumuzda (İsveç) erişilemeyen bir film veya dizi yayınlıyoruz. Netflix VPN kullanımını algıladığında, aynı ülkedeki başka bir sunucu üzerinden bağlanmayı deniyoruz, genellikle birden fazla sunucu mevcut oluyor veya müşteri hizmetlerinden yardım istiyoruz. Netflix'in başarılı bir şekilde engellenmediği ülkeler yeşil bir onay işaretiyle gösterilirken, engellenmeye devam ettiği ülkeler kırmızı bir çarpı işaretiyle gösterilir.

ExpressVPN en büyük ve en önemli Netflix kütüphanelerinin kilidini açıyor mu?

Ana kütüphaneler, VPN'in erişim izni vermesi için en önemli olduğunu düşündüğümüz kütüphanelerdir - başka bir deyişle, en yeni, en popüler ve en iyi başlıkları barındıran kütüphaneler.

Almanya Engelsiz
Amerika Birleşik Devletleri Engelsiz
Birleşik Krallık Engelsiz
Fransa Engelsiz
Japonya Engelsiz

ExpressVPN en önemli Netflix kütüphanelerinin hepsinin kilidini açar. Testlerimiz sırasında, bu bölgelerin hepsinde Netflix'e başarıyla bağlandık ve engeli kaldırdık. Ayrıca, bu ülkelerin her biri, her birinde en az üç tane olmak üzere birden fazla sunucu konumu sundu, böylece bir sunucunun engellendiğini görürsek veya düşük hızlarla karşılaşırsak, kolayca başka bir sunucuya geçebildik. Alternatif sunucuların sayısını not etmek önemlidir, çünkü Netflix trafiği izler ve zaman zaman VPN sağlayıcılarıyla ilişkili sunucuları engeller. En üst düzey VPN'leri kullanırken bile, işe yarayan bir sunucu bulana kadar farklı sunucularla deneme yapmak zorunda kalmak nadir değildir.

ExpressVPN diğer kaç Netflix bölgesinin kilidini açıyor?

Bu liste, yukarıda test edilen ana bölgelerden biri olmayan tüm ülkeleri içerir. Burada genellikle daha özel veya yerel olarak ilgili içeriğe erişebilirsiniz.

Arjantin Engellenmiş olarak kalır
Avustralya Engelsiz
Avusturya Engellenmiş olarak kalır
Belçika Engellenmiş olarak kalır
Brezilya Engelsiz
Bulgaristan Engellenmiş olarak kalır
Danimarka Engellenmiş olarak kalır
Estonya Engellenmiş olarak kalır
Filipinler Engellenmiş olarak kalır
Finlandiya Engellenmiş olarak kalır
Güney Afrika Engellenmiş olarak kalır
Güney Kore Engelsiz
Hindistan Engelsiz
Hollanda Engellenmiş olarak kalır
Hırvatistan Engellenmiş olarak kalır
Kanada Engelsiz
Kolombiya Engellenmiş olarak kalır
Letonya Engellenmiş olarak kalır
Litvanya Engellenmiş olarak kalır
Macaristan Engellenmiş olarak kalır
Malezya Engellenmiş olarak kalır
Meksika Engellenmiş olarak kalır
Norveç Engellenmiş olarak kalır
Polonya Engelsiz
Portekiz Engellenmiş olarak kalır
Romanya Engellenmiş olarak kalır
Singapur Engellenmiş olarak kalır
Slovakya Engellenmiş olarak kalır
Slovenya Engellenmiş olarak kalır
Tayland Engellenmiş olarak kalır
Tayvan Engellenmiş olarak kalır
Türkiye Engellenmiş olarak kalır
Ukrayna Engellenmiş olarak kalır
Yeni Zelanda Engellenmiş olarak kalır
Yunanistan Engellenmiş olarak kalır
Çekya Engellenmiş olarak kalır
Çin Hong Kong ÖİB Engelsiz
İrlanda Engellenmiş olarak kalır
İspanya Engelsiz
İsrail Engellenmiş olarak kalır
İsveç Engellenmiş olarak kalır
İsviçre Engellenmiş olarak kalır
İtalya Engelsiz
Şili Engellenmiş olarak kalır

ExpressVPN, ana konumların yanı sıra 9 bölgenin daha kilidini açtı. En önemlisi, her ikisi de başka yerlerde bulunmayan son derece popüler yerel başlıkları barındırdığı bilinen İspanyol ve Avustralya kataloglarının kilidini açmayı başardık. Netflix Kanada'nın engelini kaldırabilmek de olumlu bir sürprizdi, çünkü diğer VPN'ler genellikle bu kütüphaneyle mücadele eder.

Başka yerlerde bulunmayan çok sayıda Hintçe ve yerel dizi ve filme (özel Bollywood içeriği dahil) ev sahipliği yapan Hint Netflix'inin engelini kaldırmayı başaramadık.

Her durumda, çok spesifik bir bölge aramıyorsanız, ExpressVPN'in açtığı kütüphane sayısından fazlasıyla memnun kalacaksınız. Listemizdeki en yüksek Netflix kütüphanelerinden birinin kilidini açar ve çoğu şovu sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Karar: ExpressVPN Netflix için mükemmel bir VPN

ExpressVPN testlerimizde çok iyi bir performans gösterdi, çünkü dokuz diğer bölgenin yanı sıra en önemli Netflix kütüphanelerinin tümüne engeli kaldırmamıza ve erişmemize izin verdi, böylece toplamda 14 uluslararası kütüphanenin engeli kaldırıldı. Aynı ülke içinde birkaç kez sunucu değiştirmek zorunda kaldık, ancak sonuç olarak Netflix'in engelini kaldırmada güvenilirliğin yüksek olduğunu gördük.

Fiyat açısından, aylık abonelik ücretleri benzer işlevselliğe sahip rakiplerinkiyle karşılaştırılabilir. Daha uzun bir aboneliğe giderseniz elde edeceğiniz indirim diğer bazı VPN'ler kadar yüksek değildir, ancak diğer yandan yıllık aboneliklerinde (en uzun seçenekleri olan) 3 ay ekstra ücretsiz sunarlar.

Sonuç olarak, ExpressVPN Netflix için iyi bir VPN mi? Kesinlikle! Mevcut VPN'lerin çoğunu test ettikten sonra, ExpressVPN'i Netflix izlemek için önerilen ilk üç VPN'imiz arasında güvenle sıralıyoruz.

Bizim puanımız: 5 yıldız üzerinden 4,5


ExpressVPN'ı ücretsiz olarak denemek isterseniz, 30 günlük deneme süresi sunuyorlar. Şöyle çalışıyor: Normal bir plana kaydoluyorsunuz, ancak aboneliğinizin ilk 30 günü boyunca müşteri hizmetleriyle iletişime geçme, aboneliğinizi iptal etme (bir neden belirtmenize gerek kalmadan) ve paranızın tamamını geri alma seçeneğiniz var.

ExpressVPN’i Deneyin » 30 gün para iade garantisi.

Kapat
Close button