Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

En İyi Netflix Drama Dizileri: Derinden Sarsılacaksınız!

Yazar Turflix
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak, 2022

Başarılı oyunculuklar ve güzel hikayelere sahip dizileri beğeniyor musunuz? Böyle dizileri kim beğenmez ki dediğinizi duyar gibiyiz. Bu nedenle sizler için en iyi Netflix drama dizilerinden oluşan bir liste oluşturmaya karar verdik. Eğer bu aralar ne izleyeceğinizi bilmiyorsanız listemiz göz atmanızı tavsiye ederiz.

Listemizdeki diziler yeri gelecek sizi amansız bir aksiyonun içine sokacak, yeri gelecek size kahkahalar attıracak, yeri gelecek sizi gözyaşlarına boğacak.

En İyi Netflix Drama Dizileri

Listemizdeki dizileri IMDb puanlarını baz alarak seçtik. Ancak sıralamada tamamen IMDb’ye bağımlı kalmadığımızı da eklememiz gerek. Bu diziler arasında oldukça popüler ve herkes tarafından izlenenlerin haricinde kıyıda köşede kalmış ancak gün yüzüne çıkarılması gerektiğini düşündüğümüz diziler de yer alıyor. Lafı daha da uzatmadan en iyi Netflix drama dizileri listemize geçelim.

Pose

Listemizdeki ilk dizi olan Pose 2018 senesinde seyirciyle buluştu. 1980’lerde geçen dizi Amerikan toplumunun çeşitli kültürlerinden ve sınıflarından insanlarının hayatına bir bakış sağlıyor. Orta sınıf, lüks sınıf ve eş cinseller gibi konuların ele alındığı dizinin bölümleri yaklaşık elli dakika sürüyor.

Pose toplumsal açıdan ele aldığı konular açısından oldukça başarılı bir dizi. Bunun haricinde oyunculuklar, çekimler, sahneler, kostümler ve daha nice konuda oldukça iyi bir iş çıkarılmış. Göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Pose (2018)
Oyuncular: Mj Rodriguez, Billy Porter, Dominique Jackson, Indya Moore, Ryan Jamaal Swain, Angelica Ross, Hailie Sahar, Evan Peters

Anne with an E

En iyi Netflix drama dizileri listemizin ikinci sırasında Kanada yapımı bir dizi yer alıyor. Anne with an E ya da kısaca Anne, anne ve babasının ölümü ile kimsesiz kalmış bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Lucy Maid Montgomery tarafından yazılmış “Yeşilin Kızı Anne” kitabından uyarlanan dizide kimsesiz kalmış Anne, yaşlı bir kadın ve erkek kardeşiyle yaşamaya başlar.

Yaşadığı talihsiz olaydan sonra Anne yıkılmıştır. Ancak bir yandan yeni hayatına alışmaya ve yön vermeye çalışır. Green Gables kasabasındaki yaşamının nasıl geçeceğini merak ediyorsanız bir şans vermenizi öneririz.

Anne karakteri Amybeth McNulty’nin mükemmel oyunculuğuyla bambaşka bir duygu yaşatıyor izleyiciye. Biz de Anne with an E’yi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Anne with an E (2017)
Oyuncular: Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson, Corrine Koslo, Dalila Bela, Lucas Jade Zumann, Aymeric Jett Montaz, Dalmar Abuzeid

Line of Duty

Bodyguard dizisinin de yönetmeni olan İngiliz yönetmen Jed Mercurio’nun elinden çıkmış mükemmel bir proje var sırada. Mükemmel bir dram ve polisiye dizisi olan Line of Duty, seyirciyle ilk olarak 2012 yılında buluşmuş.

Dizide amacından şaşmış polislerin yakalanması işiyle uğraşan bir polis biriminin olağanüstü hikayesi anlatılıyor. Bu konu bile başlı başınca insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Üstelik oldukça kısa sezonlarıyla bir çırpıda izlemek için mükemmel bir dizi olan Line of Duty’yi tüm okurlarımıza tavsiye ediyoruz. Yüksek IMDb puanını da göz ardı etmemek lazım.

Line of Duty (2012)
Oyuncular: Martin Compston, Lennie James, Vicky McClure, Adrian Dunbar, Neil Morrissey, Keeley Hawes, Craig Parkinson, Fiona Boylan

After Life

Sıradaki dizimiz akıl almaz bir dram öyküsü. Senaryosu usta komedyen Ricky Gervais’nin elinden çıkmış olan After Life, yine Ricky Gervais tarafından yönetiliyor. Dizide ana karakterimiz olan Tony’nin (Ricky Gervais) eşi kanser sonucunda hayatını kaybediyor. Eşi olmadan yaşamanın anlamsız olduğunu düşünen Tony intihar etmeye kalkışıyor ancak başaramıyor.

Bunun ardından hayatındaki çeşitli insanlar ile geçtiği etkileşim dizinin konusu oluyor. Oldukça başarılı bir akışa sahip olan After Life yeri geldiğinde sizi güldürecek, yeri geldiğinde ise hüngür hüngür ağlatacak bir şekilde oluşturulmuş.

İnanılmaz oyunculuklar ve çekimleri, hayatın içinden alınmış gibi gözüken hikayeleri ile After Life, en iyi Netflix drama dizileri arasında yer almayı kesinlikle ama kesinlikle hakkediyor. Eğer şu ana kadar izleme fırsatınız olmadıysa, yarım saatten bile kısa süren ve oldukça kısa bölümlere sahip 2 sezona hemen başlamanızı tavsiye ediyoruz. Hem de şiddetle tavsiye ediyoruz.

After Life (2019)
Oyuncular: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way, Diane Morgan, Mandeep Dhillon, David Bradley, Ashley Jensen, Kerry Godliman

When They See Us

Listemizdeki sıradaki dizi When They See Us, işlemedikleri bir cinsel taciz suçundan dolayı hapse giren beş gencin konusunu ediniyor. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise isimli gençler, Central Park’ta gerçekleşen bir tecavüz suçlamasında sanık olanak yargılanıyor ve suçsuz olduklarını belirtmelerine rağmen tutuklanıyorlar. Dizide suçsuzluklarını ispat etmeye çalıştıklarını görüyoruz.

Gerçek bir hikayeyi konu alan When They See Us, ırkçılığın ve önyargının ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu gözler önüne sunuyor. Bu hüzün dolu hikaye en iyi Netflix dram dizileri arasında yerini alıyor.     

When They See Us (2019)
Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse, Jharrel Jerome, Marquis Rodriguez, Jovan Adepo, Chris Chalk, Justin Cunningham

House of Cards

Siyaset ve politika sever misiniz? Eğer cevabınız evet ise çok doğru bir yeri okuyorsunuz demektir. Michael Dobbs’un kitabından uyarlanmış olan House of Cards, Amerikan senatosunun bir üyesi olan Frank Underwood’un ABD başkanlığına ulaşmaya çalışma macerası anlatılıyor.

Başrollerinde Kevin Spacey ve Robin Wright’ın bulunduğu dizi birçok kategoride Altın Küre, Emmy ve daha onlarca ödüle sahip. Ayrıca yönetmenlerinin arasında usta isim David Fincher’ın da yer aldığı House of Cards, entrika, hırs ve kibrin çok iyi bir anlatımı. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

House of Cards (2013)
Oyuncular: Robin Wright, Michael Kelly, Diane Lane, Greg Kinnear, Campbell Scott, Patricia Clarkson, Derek Cecil, Cody Fern

Suits

Listemizdeki sıradaki dizi, avukat hikayelerini sevenler için mükemmel bir seçenek. Suits, hukuk fakültesinden atılmış fotografik hafızaya sahip bir çocuk olan Mike Ross ve oldukça başarılı bir avukat olan Harvey Specter’ın hikayesini ele alıyor.

Sadece Harvard mezunu olanların çalışabildiği bir avukatlık bürosunda üst düzey yetkililerden biri olan Harvey Specter, iş alımı sırasında yaptığı mülakatlardan birinde Mike ile karşılaşıyor ve yeteneklerinden çok etkileniyor. Mike’ın Harvard mezunu olduğu yalanını söyleyerek kendi çalıştığı avukatlık şirketine aldırıyor ve olaylar gelişiyor.

Bir drama dizisi olmasının yanı sıra içinde oldukça fazla komedi ögesi de barındıran Suits, muhteşem oyunculuklar ve her bölüm ayrı bir hikayeyle izleyiciyi bağımlısı haline getiriyor. Göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Suits (2011)
Oyuncular: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres, Amanda Schull, Wendell Pierce

The Crown

The Crown, 2. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’nin yaşadığı karışık dönemi konu alır. II. Elizabeth’in tahta geçtiği bu dönem, İngilizler için oldukça zorlu geçmektedir. Savaş sonrası yara almış olan ülke, kadın bir kraliçe ile yepyeni bir sayfa açacaktır.

Kraliçe II. Elizabeth’in tahta geçmesinin ardından yaşanan olayların perde arkasının konu edildiği dizi tarihi bir dram olarak kategorize edilebilir. Ayrıca geniş oyuncu kadrosunda Claire Foy, Matt Smith, Olivia Colman, Helena Bonhem Carter ve nice başarılı isim yer alıyor. Bu kadro için bile dizi izlenmeye değer.

The Crown (2016)
Oyuncular: Olivia Colman, Helena Bonham Carter, Tobias Menzies, Claire Foy, John Lithgow, Matt Smith, Vanessa Kirby, Gillian Anderson

Dark

Listemizin sonuna doğru yaklaşırken bizleri iki adet Netflix yapımı dizi karşılıyor. Alman yapımı ilk Netflix orijinal içeriği olan Dark, aynı zamanda Netflix’in tüm kategoriler arasından en popüler içeriklerinden biri. Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan dizide bir çocuk kayboluyor ve kasabalılar bu çocuğu aramaya başlıyor. Ancak çocuğu ararken buldukları sırlar karşısında herkes şok oluyor.

Dark, daha önce de bahsettiğimiz gibi son zamanların en gözde dizilerinden biri. Dizinin orijinal dilinin Almanca olduğunu da belirtelim. Diziye bir göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. İlk birkaç bölüm yavaş gitse de devamında beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Dark (2017)
Oyuncular: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Maja Schöne, Karoline Eichhorn, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Mark Waschke

Black Mirror

En iyi Netflix drama dizileri listemizdeki son dizi Black Mirror oluyor. Her bölümünde başka bir hikayenin işlendiği dizi, teknoloji ile alakalı konuları ele alıyor. Her bölümün ayrı bir hikaye işlemesi sebebiyle hangi bölümden başladığınızın pek önemi bulunmuyor. Ancak bölüm içindeki ufak ayrıntılar için sırasıyla izlemenizin faydası var.

Netflix’in en gözde içeriklerinden biri olan Black Mirror izleyiciler tarafından oldukça beğeniliyor. Eğer şu ana kadar hiç izlemediyseniz kesinlikle şans vermeniz gereken bir diğer dizi de Black Mirror’dır.

Black Mirror (2011)
Oyuncular: Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson, Michaela Coel, Rosemarie DeWitt, Douglas Hodge, Andrea Riseborough, Brenna Harding

En İyi Netflix Drama Dizileri Bu Kadar mı?

Listemiz burada bitse de Netflix drama dizileri bunlarla sınırlı kalmıyor. 800’den fazla drama dizisinin bulunduğu Netflix’te ne izleyeceğinize karar vermek amaçlı bu listeyi oluşturduk. Netlifx Türkiye Rehberi TURFLIX olarak bu dizileri oldukça beğeneceğinizi düşünüyoruz. İçeriğimiz hakkında yorum yapmak için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.