En İyi Netflix Dizileri - 2022

Netflix dizi konusunda uçsuz bucaksız bir kataloğa sahip. Peki, bu diziler arasından en iyileri hangileri diye hiç düşündünüz mü?

Image: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 10 Ocak 2022'de

Netflix dizi konusunda uçsuz bucaksız bir kataloğa sahip. Peki, bu diziler arasından en iyileri hangileri diye hiç düşündünüz mü? Biz bu düşüncenizi cevapsız bırakmamak için en iyi Netflix dizileri listesi oluşturmaya karar verdik. Birbirinden farklı kategorilerden en yüksek IMDb puanlarına sahip sürükleyici hikayeler için en iyi Netflix dizileri listemizi inceleyebilirsiniz.

Dizileri kategorilere göre incelemek isterseniz diğer rehberlerimize göz atabilirsiniz.

En İyi Netflix Dizileri

İyi diziler ile en iyi dizileri ayıran bazı unsurlar bulunur. Kimi zaman oyunculuk kimi zaman hikaye olarak karşımıza çıkan bu unsurlar, izleyiciyi ekranın karşısına kilitlemek için yeterlidir. Birazdan okuyacağınız diziler de bu unsurlara sahip olduğu için adını tarihe yazdırmış yapımlar.

Listemizi oluştururken IMDb puanlarını temel aldık. Sözü daha da uzatmayalım, işte karşınızda en iyi Netflix dizileri listemiz.

Breaking Bad

Breaking Bad - En İyi Netflix Dizileri

50 yaşında iki işte birden çalışan kimya öğretmeni Walter White bir gün hastaneye kaldırılır ve tedavi edilemeyen bir akciğer kanserine sahip olduğunu öğrenir. Doğum günü partisinde, narkotikte çalışan kayın biraderi Hank’in uyuşturucu baskınından ele geçirdiği paraları görünce, ailesine para bırakmak amacıyla bu işe girmeye karar verir.

Her ne kadar maddelerin kimyasal yapısına hakim olsa da uyuşturucu dünyası hakkında hiçbir fikri yoktur. Hank’in bir baskınını izlemeye gittiğinde, eski öğrencisi Jesse Pinkman’ın baskından kaçtığını görür.

İkisi birlikte bu işe girerler ve bir uyuşturucu imparatorluğu kurmaya başlarlar. Walter, uyuşturucuyu üretecek Jesse ise dağıtımıyla ilgilenecektir. Ancak, işler her zaman umulduğu gibi gitmez.

IMDb’deki en yüksek puanlı dizi unvanına sahip olan Breaking Bad, 10/10 puan alan bölümü ile en yüksek puanlı bölüm unvanına da sahiptir.

Çoğu kişi için gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak kabul edilen Breaking Bad, sizi de kendisine hayran bırakacak.

Breaking Bad (2008)
Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, R.J. Mitte, Bob Odenkirk, Steven Michael Quezada

Rick and Morty

Rick and Morty

Geleceğe Dönüş serisinden ilham aldığı belli olan Rick and Morty serisi, evrenin en zeki canlısı olan Rick ile torunu Morty’nin eğlenceli ve kimi zaman da hüzünlü maceralarını anlatıyor. Birçok farklı yapıma göndermeler içeren seride her bölümü ayrı ayrı seveceğinize eminiz.

Her bölümde farklı maceralar yaşayan Rick ve Morty kimi zaman aşırı eğlenirken kimi zaman (hatta çoğunlukla) ölümden dönüyorlar. Bütün detayların zekice tasarlandığı dizi, sizi farklı evrenlere ve farklı boyutlara sürükleyecek.

Rick and Morty (2013)
Oyuncular: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke, Ian Cardoni, Harry Belden

Avatar: The Last Airbender

Avatar: The Last Airbender - En İyi Netflix Dizileri

Avatar: The Last Airbender, dört elementin (ateş, su, toprak, hava) ustası olan Avatar’ın varlığında barış içinde yaşayan bir halkın hikayesine odaklanır. Ateş Ulusu’nun diğer uluslara saldırmasıyla bütün dengeler değişir. Dengeleri tekrar yerine getirebilecek ve Ateş Ulusu’nu durdurabilecek tek kişi olan Avatar; ortadan kaybolmuştur.

Savaşın başlamasından 100 yıl sonra, ufak bir su kabilesinden Katara ve Sokka, Avatar’ı donmuş bir halde bulurlar. Sonunda savaşı bitirmek için umut doğmuştur ancak çocuk yaşta olan Aang hava bükmede ne kadar başarılı olsa da diğer elementlerde de ustalaşması gerekmektedir. Ateş Ulusu ise bunu engellemek için elinden geleni yapacaktır.

Avatar: The Last Airbender (2005)
Oyuncular: Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dee Bradley Baker, Dante Basco, Jessie Flower, Mako Iwamatsu

Sherlock

Sherlock

Ünlü roman kahramanı dedektif Sherlock Holmes ve Dr. Watson’ın günümüz dünyasına uyarlanmış hali, sizi belki de romanından da filminden de daha çok içine çekecek.

Dizideki başroller ve senaristler çok yoğun oldukları için 2-3 senede bir sezon yayınlanıyordu. Her sezonda 3 bölüm bulunması da çok itiraza sebep oluyordu ancak dizi artık final yaptığını açıkladı.

Bölümleri 1 buçuk saat olsa da film tadındaki her bölümü çok keyifle seyredeceksiniz. Dizinin yayınlanmayan pilot bölümü hariç toplamda 14 bölümü bulunuyor. Dahi bir dedektif olan Sherlock Holmes, sizi hayretler içerisinde bırakacak.

Sherlock (2010)
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott

Black Mirror

Black Mirror - En İyi Netflix Dizileri

Black Mirror, gelişen teknolojinin çağımıza olan etkisine ve olabilecek etkilerine dair bir karanlık bir dünya sunuyor. Her bölümünde birbirinden farklı konular işlenen dizi hayatınıza farklı noktalardan değinecek, yer yer hayatınızı ve geleceği sorgulamanıza sebep olacak.

“Şöyle olsaydı ne olurdu?” sorusu sorularak yazılmış bölümlerde, gelişen dünya üzerine her bölüm başka bir unsur sorgulanıyor, eleştiriliyor.

Oldukça çarpıcı bir etkiye sahip olan bu dizi ilk 2 sezonu yayınlandıktan sonra Netflix tarafından satın alındı. Yeni sezonları Netflix tarafından çekiliyor.

Black Mirror (2011)
Oyuncular: Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson, Michaela Coel, Rosemarie DeWitt, Douglas Hodge, Andrea Riseborough, Brenna Harding

Narcos

Narcos

Gerçek yaşamdan temel alınarak yazılmış dizi, Pablo Escobar’ın ünlü bir uyuşturucu kaçakçısı olma yolunda yaşadığı serüvene odaklanıyor. Dizi yayınlanır yayınlanmaz 2. sezon onayını aldı ve 3. sezonuyla da final yaptı. Aynı zamanda bir spin-off’u da bulunuyor.

Breaking Bad izledikten sonra kartel maceralarına doymadıysanız, Narcos sizin için mükemmel bir öneri olacaktır. Sadece jenerik müziğini dinlemek için bile izlenecek bu diziye bir göz atın deriz.

Narcos (2015)
Oyuncular: Wagner Moura, Pedro Pascal, Boyd Holbrook, Damián Alcázar, Alberto Ammann, Francisco Denis, Pepe Rapazote, Matias Varela

Peaky Blinders

Peaky Blinders - En İyi Netflix Dizileri

1900’lerin İngiltere’sinde, yasa dışı işlerden para kazanan çetelerden biri olarak faaliyet gösteren Peaky Blinders çetesi, at yarışları ve soygunlarla para kazanmaktadır.

Rüşvetlerle polisleri bile cebine alan Peaky Blinders çetesi mensuplarının işi zora girecektir. Şapkalarında jiletleriyle bilinen çete çoğunlukla Shelby ailesinden oluşur. Shelby ailesinin sıkıntılarını izlerken dönem boyunca yaşanan tarihi bunalımları da gördüğümüz mükemmel bir dizi Peaky Blinders.

Ağır ilerleyen olaylara rağmen seyirciyi sürükleyebilen yapısıyla en iyi Netflix dizileri listemizde yer almaya hak kazanıyor.

Peaky Blinders (2013)
Oyuncular: Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Paul Anderson, Iddo Goldberg, Annabelle Wallis, Sophie Rundle, Tom Hardy

Dark

Dark

Herkesin kafasını karıştıran ve tam olarak anlaşılmamasıyla tanınan Dark dizisi zaman algınızı değiştirecek.

Bir çocuğun kaybolmasıyla ayağa kalkan mahallede eski yıllara ait sırlar da yavaş yavaş açığa kavuşacak. Zamanın düz yönde ilerlemediği ve çok sayıda karakterin bulunduğu dizi oldukça kafa karıştırıcı. Bu kadar fazla karakter olması yetmezmiş gibi, farklı senelerde farklı hallerini gördüğünüz karakterleri takip etmekte zorlanabilirsiniz. Ancak, bu dizinin sürükleyiciliği için bir engel oluşturmuyor.

Düşündürücü ve zaman temalı dizileri seviyorsanız Dark tam size göre denilebilir.

Dark (2017)
Oyuncular: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Maja Schöne, Karoline Eichhorn, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Mark Waschke

Stranger Things

Stranger Things - En İyi Netflix Dizileri

Stephen King romanlarından çıkmışçasına bir macera yaşatan, muhteşem çocuk oyunculuklarının olduğu eşsiz bir dizi izlemek istiyorsanız Stranger Things bu isteklerin tümünü karşılayacaktır.

Mahallede bir çocuk kaybolduğunda annesi, polis şefi ve çocuğun arkadaşları onu aramak için harekete geçer. Bu arada, fantastik dünyanın korkunçluğuyla karşılaşan karakterlerimiz, arkadaşlarını geri almak için her türlü fedakarlığa hazırdır.

Arkadaşlarını ararken sıra dışı güçlere sahip “11” isimli bir kızla karşılaşırlar. Dostlarının kaybolmasında ve bu sıra dışı güçlere sahip kızın ortaya çıkmasındaki sebebi araştıran ekip, hiç beklemedikleri komplolarla karşılaşırlar.

Stranger Things (2016)
Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink

House of Cards

House of Cards

Francis Underwood, yıllarını Beyaz Saray’da geçirmiş bir politikacıdır. Kendisine vadedilen Dış İşleri Başkanlığı ona verilmeyince kirli oyunlarını uygulamaya başlar. Netflix’in ismini duyurmasını sağlayan ilk dizilerinden birisi olan House of Cards, 4. duvarın yıkıldığı, başrolün sizle muhabbet ederek planlarını size izlettiği bir politik-drama.

Amaca giden her yolun mübah olduğu, gözünü bile kırpmadan herkesin harcandığı dizide gerilim hiçbir zaman bitmiyor. Politika denince akla ilk gelen dizilerden biri olan House of Cards’ı izlemediyseniz bu açığı en kısa sürede tamamlamalısınız.

House of Cards (2013)
Oyuncular: Robin Wright, Michael Kelly, Diane Lane, Greg Kinnear, Campbell Scott, Patricia Clarkson, Derek Cecil, Cody Fern

Better Call Saul

Better Call Saul - En İyi Netflix Dizileri

Breaking Bad’in spin-off’u olarak ortaya çıkan Better Call Saul, Walter White ve Jesse Pinkman’ın avukatı, yasa dışı işler yapan kişilerin savunucusu ve danışmanı Saul Goodman’ın dizisi.

Saul Goodman’ın isminin henüz Jimmy McGill olduğu zamanları işliyor Better Call Saul. Breaking Bad’de yer alan karakterleri de zaman zaman gördüğümüz dizi, başlangıçta her ne kadar Breaking Bad’in gölgesinde ilerliyor gibi olsa da ilerleyen bölümlerde kendi bağımsızlığını kazanmış ve kalitesini kanıtlamış.

Bu sene yayınlanacak final sezonuyla ekranlara veda edecek Better Call Saul, televizyon tarihinin en iyi dizilerinden biri olacak gibi gözüküyor.

Ufak bir not, Breaking Bad izlemeden Better Call Saul izlemenizi tavsiye etmiyoruz. Zaten bu evrene kendinizi attığınız anda iki diziyi de hayran kalarak izleyeceğinize eminiz.

Better Call Saul (2015)
Oyuncular: Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Michael McKean, Patrick Fabian, Giancarlo Esposito, Michael Mando, Tony Dalton

BoJack Horseman

BoJack Horseman

Her türlü hayvanın yer aldığı, onların da insanlar gibi konuştuğu ve kariyere sahip olduğu bir dünyada geçen dizi, 90’lı yılların ünlü dizi yıldızı BoJack Horseman’ın hayatını temel alıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi baş karakterimiz bir at. Evinde bir insanla birlikte kalıyor, menajeri ise bir kedi. Yanında kalan arkadaşını Breaking Bad dizisinden de bildiğimiz Aaron Paul seslendiriyor.

Çoğunlukla sinirleneceğiniz hareketleriyle ve etrafındakileri sömüren tavırlarıyla nefret edeceğiniz BoJack Horseman’ın, geçmişinde yaşadıkları ortaya çıktıkça görüşleriniz değişebilir.

Her türlü duyguyu yaşatan dizide, ününü kaybetmiş, kendisini alkole ve uyuşturucuya vermiş karakterimizin tekrardan çalışmaya başlamasını ama kendisi de dahil herkesin hayatını baltalamasını izliyoruz.

BoJack Horseman (2014)
Oyuncular: Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins

The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit - En İyi Netflix Dizileri

Beth Harmon, annesini trafik kazasında kaybetmesinin ardından yetimhaneye yerleştirilir. Küçük kızın hikayesi de burada başlar. Bodrum katında hademeden öğrendiği satranç ile yavaş yavaş en tepeye doğru yol alır. Sabahları satranç dostundan öğrendiği yeni hamleleri, yine ondan aldığı kitapla pekiştirir. Akşamları ise öğrendiklerini zihninden tekrar eder. Yurtta verilen ilacın etkisiyle, geceleri odasının tavanında bütün hamleleri canlandırır. İlacın bağımlılık yapmasıyla işler sarpa sarar.

The Queen’s Gambit, aynı isimden bir romandan uyarlanıyor. 7 bölümlük mini dizinin 2 Golden Globe ödülü bulunmakta. Başrolünde ise Split filminden tanıdığımız Anya Taylor-Joy’un mükemmel oyunculuğunu izliyoruz.

The Queen's Gambit (2020)
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Bill Camp, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling, Isla Johnston, Christiane Seidel

MINDHUNTER

MINDHUNTER

Suç dizilerinden orijinalliğiyle ayrılan MINDHUNTER, izleyen herkesi kendisine çekiyor.

Davranış bilimleriyle uğraşan ekip, seri katillerin profillerini çizmek amacıyla çalışmalara başlıyor. Seri katillerle görüşerek, onlara sorular sorarak ve onları dinleyerek profillerini çıkarıp ortak noktalarını belirlemek için uğraşıyorlar.

Gerçek hayattan tanıdığımız seri katillerin, neden seri katil olduğunu merak eden herkesin izlemesi gereken bir dizi. Bir kişi neden seri katil olur? Onları bu davranışa iten süreç nedir? Öldürürken neler hissederler ve öldürdükten sonra neler yaparlar?

Bunların hepsini ünlü seri katillerin ağzından dinlemek istiyorsanız bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. Maalesef, dizinin 3. sezonunun çekilmeyeceği çünkü yönetmenin yoğun olduğu söylendi. Ancak, bütün izleyenler bir umut içinde projenin geri dönüşünü bekliyor.

MINDHUNTER (2017)
Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Hannah Gross, Michael Cerveris, Joe Tuttle, Albert Jones

Community

Community - En İyi Netflix Dizileri

Avukatlık diploması sahte çıkan Jeff’in avukatlık lisansı iptal edilir. Bir tanıdığa sahip olduğu için sorunsuz bir şekilde mezun olacağından Greendale Devlet Kolejine girer. Ancak durum hiç beklediği gibi gitmez.

Hoşlandığı kıza yakın olmak için bir çalışma grubu kurar. Okuldaki dışlanmış kişilerden oluşan çalışma grubuyla başlayan arkadaşlıklar kalıcı bir dostluğun temelini atar.

6 sezondan oluşan Community, izleyebileceğiniz en iyi komedi dizileri arasında yer alıyor. Dizinin yaratıcısı Dan Harmon, aynı zamanda Rick and Morty’nin de yaratıcılarından. Kendisinin mezun olduğu okulun adı ise Glendale Community College.

Community (2009)
Oyuncular: Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Yvette Nicole Brown, Alison Brie, Donald Glover, Ken Jeong, Chevy Chase

Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine

Komedi ve polisiyenin birlikte olduğu dizileri çokça görmekteyiz ancak 20 dakikalık bir sit-com şeklinde karşımıza çıkan Brooklyn Nine-Nine için eşsiz demek kesinlikle abartı olmayacaktır.

Önceki amirleri hiçbir şeye karışmadığından tamamen disiplinsiz davranan bir teşkilata atanan Yüzbaşı Raymond Holt ekibi düzeltmeye çalışmaktadır. Ancak, çocukça davranışları ve umursamaz tavırlarıyla Jake Peralta buna direnmektedir.

8. sezonunun son sezon olacağı duyurulan dizi bunca sezona rağmen çizgisini hiç bozmadan devam etti. Final yapacağı haberi de hayranlarını oldukça üzdü.

Yeni sezona yetişip diziyi daha yayınlanıyorken bitirmek isterseniz başlamanın tam sırası.

Brooklyn Nine-Nine (2013)
Oyuncular: Andy Samberg, Andre Braugher, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Melissa Fumero, Joe Lo Truglio, Chelsea Peretti, Dirk Blocker

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother - En İyi Netflix Dizileri

En iyi Netflix dizileri listemizde, 20’li yaşlarındaki beş gencin New York’ta yaşadığı maceraları izleyeceğiniz eğlenceli dolu bir komedi var sırada.

How I Met Your Mother, bir babanın, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor. 2005 yılında başlayan dizi 9 yıllık bir serüvene dönüşüyor. Yer yer güleceğiniz, yer yer üzüleceğiniz, tekrar tekrar izleyeceğiniz bir diziye başlamak istiyorsanız bir saniye bile düşünmeyin.

Ted, Marshall, Lily Robin ve tabii ki Barney’nin dostluğunun sizleri çok derinden etkileyeceğine eminiz.

How I Met Your Mother (2005)
Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan

Prison Break

Prison Break

Abisi suçsuz yere hapse giren Scofield, onu kurtarma planları yapar. Bütün vücudunu hapishanenin haritasıyla kaplatmak gibi kusursuz bir plana sahiptir ancak işler tahmin ettiği gibi ilerlemez. Eşsiz bir zihne sahip olduğu için planlarında hiçbir pürüze yer bırakmayan, kelimenin tam anlamıyla bir dahi olan Michael Scofield’ın bile ön göremediği olaylarla baş etmesi gerekecektir.

Heyecanın ve gerilimin asla eksik olmadığı Prison Break, 4. sezonda final yaptıktan yıllar sonra 5. sezonunu da çıkardı. Neredeyse her dizi izleyicisinin bildiği ve izlediği bu sürükleyici serüveni çok seveceksiniz.

Prison Break (2005)
Oyuncular: Wentworth Miller, Dominic Purcell, Amaury Nolasco, Robert Knepper, Sarah Wayne Callies, Wade Williams, William Fichtner, Paul Adelstein

The Good Place

The Good Place - En İyi Netflix Dizileri

Dünyada yaptığı kötülüklerle şeytanları bile kendisine hayran bırakan Eleanor, öldükten sonra cennette uyanır. Kendisiyle aynı isimde olan büyük bir hayırsever ile karıştırıldığını anlaması ise çok uzun sürmez. Hayattayken iyi birisi değilse bile en azından cennette iyi birisi olarak açığını kapatmaya çalışmak ister. Ancak, oraya ait olmadığını bilen başka birisi daha vardır. Sırrını gizli tutmak ve cennette kalmak içinse yapmayacağı şey yoktur.

Harika bir komedi dizisi olan The Good Place ile mükemmel bir maceraya tanık olacaksınız. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

The Good Place (2016)
Oyuncular: Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, Jameela Jamil, D'Arcy Carden, Manny Jacinto

Orphan Black

Orphan Black

Yasadışı işlere bulaşmış ve bu yüzden hapse girmiş olan Sarah, hapisten çıkışından sonra enteresan bir olayla karşılaşır. Tren yolunda bir kadının intiharına tanık olur ancak intihar eden kişi, Sarah’ın tıpatıp aynısıdır. Zaten bir yetim olan Sarah, kendisine benzeyen kişinin ikizi olduğunu düşünerek kirli sicilini de kenara bırakıp intihar eden kadının yerine geçer. Ancak, olaylar iyice karışacaktır çünkü Sarah’a benzeyen kişiler ortaya çıkmaya devam eder. Sarah neden yetimdir? Neden onun tıpatıp aynısı bu kadar insan vardır? Tüm bunların arkasında yatan komplonun sebebi nedir?

Bilim kurgu ve aksiyonun iç içe geçtiği Orphan Black’de tempo hiçbir zaman düşmüyor ve her sezon üstüne koyarak devam ediyor. Ayrıca, her kişiliği ayrı şekillerde canlandıran Tatiana Maslany, bazen bir kişilikle diğerini taklit ederek muhteşem bir oyunculuk sergiliyor. Bu rolüyle kazandığı bir Emmy ödülü de bulunmakta.

Orphan Black (2013)
Oyuncular: Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kristian Bruun, Kevin Hanchard, Skyler Wexler, Josh Vokey, Ari Millen

After Life

After Life - En İyi Netflix Dizileri

Tony, karısı hastalanıp öldükten sonra hayata küser. İntihar etmeye karar verir ama köpeğini gördükten sonra bu fikrinden vazgeçer. Hayat enerjisi kalmaz, çalışmayı hiç sevmediği işini önemsemez, her akşam karısıyla videolarını izleyerek geçmişe özlem duyar.

Tony’nin yavaş yavaş hayata tekrardan alışmasını ve yaşamın içinde yeni anlamlar bulma yolculuğunu izlediğimiz dizinin çok sevilmesiyle 2. sezonu çekildi ve yayınlandı. 3. sezon ise şu an çalışma aşamasında.

Sizi oldukça derinden etkileyecek bir hikayeye sahip olan After Life, Ricky Gervais’nin usta kaleminden çıkan harikulade bir başyapıt. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

After Life (2019)
Oyuncular: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way, Diane Morgan, Mandeep Dhillon, David Bradley, Ashley Jensen, Kerry Godliman

The Haunting: Tepedeki Ev

The Haunting: Tepedeki Ev

Korku dizisi kategorisinde neredeyse her sene yeni bir dizi çıkıyor. Ancak, böyle kalitelisine maalesef pek sık rastlanmıyor.

Başladığınız gibi bitirebileceğiniz 8 bölümlük mini dizi halindeki [ID=80189221]The Haunting: Tepedeki Ev, korku dizisi kategorisinin en başarılısı denilebilecek türden bir eser. Annelerinin ölümüyle, onardıkları malikaneden ayrılan Crain ailesi, babalarının birçok sırrı saklaması sebebiyle, annelerinin asıl ölüm sebebinden bihaberdir.

Annesiz ve babalarından nefret ederek büyüyen çocukların her biri bir yere dağılmıştır. Küçük kardeşin herkese ulaşıp bir araya toplamaya çalışmasıyla tekrardan hayaletlerle boğuşacakları korku dolu dakikalara şahit olacaklardır.

Daha ilk bölümden insanları korkutup şaşırtmaya başlayan dizide gerilim ve korku hiç eksik olmuyor. Dizinin devam serisi olan The Haunting of Bly Manor da Henry James’in romanından uyarlanan çok başarılı bir seri.

The Haunting: Tepedeki Ev (2018)
Oyuncular: Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Henry Thomas, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel, Victoria Pedretti

En İyi Netflix Dizileri Bu Kadar mı?

An itibariyle Netflix Türkiye’de 1.723 adet dizi yer alıyor. Bu da demek oluyor ki bizim size önerdiğimiz diziler buzdağının sadece görünen tarafı. En iyi Netflix dizileri listemizde yer alan diziler haricinde yüzlerce dizi Netflix’te sizleri bekliyor. İçlerinde çok seveceğiniz yapımlar olduğuna da kesinlikle eminiz. Listemizle ilgili yorum yapmak ve öneride bulunmak için bize sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kapat
Close button