Rehber: Tüm Netflix içeriğine VPN ile nasıl erişeceğinizi öğrenin

En İyi Netflix Animasyon Dizileri

Yazar Turflix
Güncelleme Tarihi: 7 Ocak, 2021

Animasyon denince birçok insan için akılda çocuk filmleri ya da dizileri canlanır. Ancak günümüzde yetişkinler için de oldukça fazla animasyon dizisi ve filmi üretilmektedir. Üstelik oldukça çeşitli alanlarda üretilen bu diziler; yeri gelir seyirciyi kahkahaya boğar, yeri gelir derin düşüncelere daldırır.

Netflix Türkiye özellikle animasyon konusunda oldukça geniş bir arşive sahiptir. Bu nedenle ne izleyeceğinizi bulmak sizi biraz zorlayabilir. Biz de bu sorunu çözmek için en iyi Netflix animasyon dizileri listesi oluşturmaya karar verdik.

Eğer animasyonlar sizin için değilse diğer Netflix önerilerimize de göz atabilirsiniz.

En İyi Netflix Animasyon Dizileri

Diğer rehberlerimiz gibi en iyi Netflix animasyon dizileri rehberimizde de IMDb puanını temel alarak listemizi oluşturduk. Ancak sıralamanın tamamen IMDb’ye bağlı olmadığını hatırlatmakta da fayda var. Sözü daha da uzatmadan listemize geçelim.

BoJack Horseman

En iyi Netflix animasyon dizileri listemizin ilk sırasında bizleri BoJack Horseman karşılıyor. Zamanının en çok izlenen dizilerinden biri olan Horsin’ Around’un başrol oyuncusu BoJack’in hayat hikayesini izlediğimiz bu animasyon, her bir bölümüyle izleyiciyi ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor. Ancak bu evren alışık olduğumuzdan biraz farklı. Çeşitli hayvan-insan karışımı varlıklar diyebileceğimiz kişiler bu evrende bir arada yaşıyor.

BoJack Horseman’a ek olarak Diane, Mr. Peanutbutter, Todd ve Princess Carolyn gibi karakterlere sahip olan dizi 6 sezon süren efsanevi bir çizgi dizi. Eğer şu ana kadar izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz. Başrollerinde Will Arnet ve Aaron Paul’un oynadığı diziyi bir solukta izleyeceğinizi düşünüyoruz.

BoJack Horseman (2014)
Oyuncular: Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins

Rick and Morty

Listemizin ikinci sırasındaki dizi olan Rick and Morty, IMDb’si en yüksek Netflix çizgi dizisi. Çılgın bir bilim insanı olan Rick ve sıradan torunu Morty’nin birlikte yaşadığı maceralar olarak özetleyebileceğimiz dizi oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip.

Rick’in olağanüstü aklı ve icatlarıyla her bölüm bambaşka maceralara atıldığımız Rick and Morty, yer yer sert bir dil kullanabiliyor. Bu nedenle yaşı küçük olan okuyucularımıza önermemizin pek doğru olmadığını düşünüyoruz.

Justin Rolland’ın birden fazla karakter seslendirdiği, Chris Parnell, Sarah Chalke gibi usta isimlerin yer aldığı çizgi diziye bayılacaksınız.

Rick and Morty (2013)
Oyuncular: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke

Avatar: The Last Airbender

Avatar ismini daha önce duymuş olduğunuza eminiz. Ancak burada bir anlam karmaşası yer alabiliyor. Bu dizide dünyanın en çok izlenen ikinci filmi olan mavi Avatarlar konu alınmıyor. Hikayeye göre, çeşitli elementleri istedikleri gibi kontrol edebilen 4 farklı ulusun üyeleri barış içinde yaşıyor. Bu dengeyi sağlayan ve dört elementi birden kontrol edebilen kişi ise Avatar oluyor.

Ancak Avatar ortadan kayboluyor ve Ateş Ulusu dünyaya saldırmaya başlıyor. Katara ve Sokka isimli iki kardeş kaybolan Avatar’ı köylerine yakın bir buzdağının içinde buluyorlar. Henüz 12 yaşındaki bir hava bükücü olan Aang’in önüne ise zorlu bir sınav çıkıyor. Ateş Ulusu’nu alt etmek ve dünyaya dengeyi tekrar getirmek.

Avatar: The Last Airbender  hem hikayesi hem de yarattığı evren ile her bölümünde ayrı bir heyecan yaşatıyor. Gelmiş geçmiş en iyi animasyon dizileri arasına kolaylıkla alabileceğimiz Avatar: The Last Airbender’ı tüm okuyucularımızın kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Avatar: The Last Airbender (2005)
Oyuncular: Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dee Bradley Baker, Dante Basco, Jessie Flower, Mako Iwamatsu

DEATH NOTE

Sıradaki dizi önerimiz bir anime oluyor. Death Note, en çok bilinen ve sevilen animeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Lise son sınıf öğrencisi olan Yagami Light hayattan hiç zevk almamaktadır. Üniversite sınavlarına hazırlanan Light’ın hayatı Death Note isimli bir defter bulmasıyla bir anda değişir. Defterin özelliği, içine yazılan isimlerin hayatını kaybetmesidir. Bunun farkına varan Yagami, daha adaletli bir dünya yaratmak için suçluların peşine düşer.

Yaklaşık yarım saat süren bölümleri ve etkileyici hikayesi ile daha önce anime izlemediyseniz bile hoşunuza gideceğini düşündüğümüz Death Note, en iyi Netflix animasyon dizileri listemizde yerini kolaylıkla buluyor.

DEATH NOTE (2006)
Oyuncular: Mamoru Miyano, Kappei Yamaguchi, Shido Nakamura, Aya Hirano, Haruka Kudo, Ai Satou, Akeno Watanabe, Hideo Ishikawa

Archer

Listemizdeki sıradaki dizi olan Archer  bir çeşit casus animasyon dizisi. Komedi ve aksiyon içerikli dizide, kurgusal bir teşkilat olan Uluslararası Gizli İstihbarat Servisi’nde yer alan bir grup casusun yaşadıkları anlatılıyor. Hikayedeki grup Sterling Archer isimli bir ajan tarafından yönetiliyor. Onlarca ödül almış bu diziye bir göz atın deriz.

Özellikle diyalogları ile gülmekten kırdıran dizinin seslendirme ekibi de son derece başarılı bir iş ortaya koyuyor. Ancak belirtmekte fayda var dizide oldukça fazla cinsellik bulunuyor. Bu nedenle yaşı küçük olan okurlarımızın izlemesini tavsiye etmiyoruz.

Archer (2009)
Oyuncular: H. Jon Benjamin, Judy Greer, Amber Nash, Chris Parnell, Aisha Tyler, Jessica Walter, Adam Reed, Lucky Yates

The Legend of Korra

Sıradaki dizimiz The Legend of Korra, Avatar: The Last Airbender ile aynı evreni paylaşıyor. The Last Airbender’dan sonrasının anlatıldığı hikaye yine çok seveceğinizi düşündüğümüz karakterlere sahip. İlk diziyi izlemeyenler için spoiler olmaması adına detaylı bir konu açıklaması yapmıyoruz ancak aksiyonun bolca bulunduğu bir dizi olan The Legend of Korra’yı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

The Legend of Korra (2011)
Oyuncular: Janet Varney, David Faustino, P.J. Byrne, J.K. Simmons, Dee Bradley Baker, Seychelle Gabriel, Logan Wells, Jeff Bennett

Yu-Gi-Oh

Yılların çizgi dizisidir Yu-Gi-Oh. Bilmeyenler için kısaca özetleyelim, bir kart oyunu olan Duel Monsters’ın çok büyük hayranı olan Yugi’nin hayatı bu oyun sayesinde tamamen değişecektir. Tüm ülkenin hayran olduğu Duel Monsters bir oyundan daha fazlasıdır.

İçinde Antik Mısır mitolojisine dair ögeler de barındıran Yu-Gi-Oh, her yaştan izleyici için son derece uygun bir çizgi dizidir. Gönül rahatlığıyla izleyeceğiniz bu diziyi oldukça hızlı bir şekilde sizi etkisi altına alacak ve kendine hayran bırakacaktır.

Yu-Gi-Oh! (2000)
Oyuncular: Shunsuke Kazama, Maki Saito, Hiroki Takahashi, Takayuki Kondo, Kenjiro Tsuda, Hidehiro Kikuchi, Tadashi Miyazawa, Takasugi Jay Jiro

Disenchantment

Netflix orijinal yapımlarından birisi olan Disenchantment, Dreamland isimli bir ülkenin prensesi olan Prenses Bean’in hikayesini anlatıyor. Parçalanmanın eşiğindeki ülke, Prenses Bean’in bir prensle evlenmesi sonucunda kurtulabilir. Ancak Bean’in istekleri bu yönde değildir ve düğünden kaçar.

Oldukça çeşitli varlıkların bulunduğu bu evrende karakterimiz Bean’e Elfo isimli bir Elf ve Luci isimli bir şeytan eşlik eder. Abbi Jacobson ve Eric Andre gibi isimlerin seslendirdiği karakterler ile Disenchantment, en iyi Netflix animasyon dizileri listemizde yer almayı kesinlikle hakkediyor.

Disenchantment (2018)
Oyuncular: Abbi Jacobson, Eric André, Nat Faxon, John DiMaggio, Tress MacNeille, Matt Berry, David Herman, Maurice LaMarche

Big Mouth

Sona yaklaşırken harika bir çizgi diziyle daha karşılaşıyoruz. Big Mouth, bir grup çocuğun ergenliğe giriş dönemlerinde yaşadıkları komik hikayeleri konun alıyor. Ergenliğe geçiş aşamalarıyla ilgili oldukça fazla ve detaylı bilgiye sahip bu dizideki karakterler sizi oldukça güldürecek.

Dizide oldukça ağır bir dil kullanılıyor. Her ne kadar çocuklara hitap ediyormuş gibi gözükse de bu dizi tamamıyla yetişkinler için yaratılmış. Ayrıca içlerinde Nick Kroll, John Mulaney ve Maya Rudolph gibi usta isimlerin yer aldığı seslendirme kadrosuyla Netflix’in en iyi çizgi dizilerinden biri olduğuna şüphe yok.

Her karakterin başka bir hikayesinin bulunduğu bu dizide oldukça çeşitli olaylara ve kişilere de gönderme yapılıyor. Spoiler vermemek adına çok detaya girmiyoruz ancak başrollerimizden biri olan Nick’in evinde ünlü caz sanatçısı Duke Ellington’ın hayaleti yaşıyor ve dizide oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Böyle ufak detaylara sahip olması diziyi bambaşka bir yere taşıyor.

Big Mouth (2017)
Oyuncular: Nick Kroll, John Mulaney, Jessi Klein, Jason Mantzoukas, Jenny Slate, Fred Armisen, Maya Rudolph, Jordan Peele

Close Enough

 Listemizdeki son dizi çiçeği burnunda bir komedi dizisi. Close Enough isimli çizgi dizide Los Angeles’da yaşayan genç bir çiftin kızlarının doğumu ile birlikte 30’lu yaşlarda iyi birer ebeveyn olması konu alınıyor. 20’li yaşlardan 30’lu yaşlara geçen çiftin başına hiç beklenmedik olaylar gelir. Geçiş sürecine adapte olmak da onlar için hiç kolay olmayacaktır.

2020 senesinde seyirciyle buluşmuş olan Close Enough, Regular Show’un yaratıcısı olan J. G. Quintel tarafından üretilmiş. Bu nedenle Regular Show seviyorsanız bu diziyi de oldukça beğeneceğinizi düşünüyoruz. Close Enough  kesinlikle bir şansı hakkediyor.

Close Enough (2020)
Oyuncular: J.G. Quintel, Gabrielle Walsh, Jason Mantzoukas, Kimiko Glenn, Jessica DiCicco, James Adomian, Danielle Brooks

En İyi Netflix Animasyon Dizileri Bu Kadar mı?

En iyi Netflix animasyon dizilerini sizler için derlediğimiz liste burada bitse de Netflix’te yer alan çizgi diziler bunlarla sınırlı kalmıyor. Özellikle anime türünde oldukça fazla yapıma sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bizim listeye dahil etmediğimiz yüzlerce çizgi dizilerin bazıları küçük çocuklarla izlemek için uygun, bazıları ise tamamen yetişkinlere yönelik. Netflix Türkiye Rehberi TURFLIX olarak hazırladığımız bu liste ile ilgili yorumlarınızı sosyal medya üzerinden bizlere aktarabilirsiniz.

Son olarak en iyi Netflix Animasyon Filmleri için de öneri listemize göz atabilirsiniz.

Önerilen Filmler Tümünü gör

Netflix'e son eklenen en iyi içeriklere dair haftalık bir bülten almak ister misiniz?

Netflix Türkiye'ye son eklenen dizi ve filmleri tanıtan haftalık bültenimize abone olun. Eposta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız, söz.