Her ne kadar Netflix Türkiye'deki içerikler birçok kullanıcı için yeterli olsa da, bu içerikleri Netflix ABD veya Netflix Kanada içerikleri ile karşılaştırınca ortaya çıkan sonuç Türkiye'deki kullanıcılar için pek iç açıcı değildir. ABD ve Kanada'daki Netflix içerikleri sadece niceliksel olarak değil, aynı zamanda niteliksel olarak da diğer ülkelerden kendilerini ayırmaktadır.

Mayıs 2020 itibarıyla, Netflix Türkiye'de 2.200'den fazla film ve 1.400'den fazla dizi mevcutken, Netflix ABD'de 3.700'den fazla film ve 1.800'den fazla dizi bulunmaktadır. Diğer yandan, Netflix Türkiye kullanıcılarının sosyal medyada da dile getirdiği gibi, Friends gibi oldukça fazla talep gören dizilerin yayın haklarının başka platformlarda olması, Türkiye'deki Netflix kullanıcılarını farklı arayışlara sevk etmektedir.

Başka ülkelerdeki Netflix içeriklerine ulaşabilmek için akla gelen ilk yöntem VPN kullanmaktır. Ancak buradaki en büyük problem, çalışmıyor olsa bile neredeyse her VPN'in Netflix ile çalıştışığını iddia etmesidir. Bir başka can sıkıcı problem ise çoğu VPN servisinin Türkiye'de engellenmiş olması ve dolayısıyla Türkiye'de çalışan VPN bulamamaktadır. Ancak merak etmeyin, yaptığımız araştırma sonucunda hangi VPN'lerin Netflix ile çalıştığını bulup, Netfix için en iyi VPN önerilerilerimizi hazırladık. Bu yazının sonunda, Türkiye'de kullanılabilen VPN uygulamaları arasından hangilerinin Netflix'te çalıştığını ve Netflix izlemek için VPN programlarını nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgi edinmiş olacaksınız.

Türkiye'de Çalışan Netflix için VPN Uygulamaları

Servis Fiyat En Önemli Özelliği
NordVPN $$ Hızlı ve stabil erişim
Surfshark $$ İnternet yasaklarının olduğu ülkelerde erişim
ProtonVPN $ En güvenli VPN (ücretsiz versiyonu da mevcut)
PrivateVPN $ Netflix için özel sunucular
VyprVPN $$ Ağ yasaklamalarını aşabilmesi

1. NordVPN

NordVPN

Türkiye'de erişilebilen Netflix için en iyi VPN'i arıyorsanız, NordVPN aklınıza gelen ilk seçenek olmalı. 2012'de kurulan NordVPN, hiçbir sunucu kaydı tutmaması ile birçok otorite tarafından en güvenli VPN servislerinden birisi olarak gösterilmekte. Android, Android TV, iOS, Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir uygulamaları olan, Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri sunan, aynı anda altı cihaza kadar bağlantı kurabileceğiniz, Türkçe dil desteği olan bu VPN servisini kullanmak ise oldukça kolay.

Netflix performansı için konuşacak olursak, NordVPN Netflix için optimize edilmiş sunucularıyla 2020 yılında Netflix Amerika'da HD izleme kalitesinde oldukça hızlı çalışıyor. Daha fazlası, NordVPN'in sunduğu Netflix keyfi sadece Netflix ABD ile sınırlı değil. NordVPN'i kullanarak Netflix Amerika, haricinde İngiltere ve Hollanda gibi birçok ülkedeki içeriklere ulaşabilmeniz de mümkün. Ancak burada not etmeliyiz ki, her ne kadar NordVPN Netflix ABD için oldukça stabil ve sürekli bir hizmet sunsa da, diğer ülkelerin içeriklerine erişirken kimi zaman problem yaşayabilirsiniz.

Özetle, Panama merkezli NordVPN, rahatlıkla çalıştığına emin olabileceğiniz özellikle Netflix ABD için oldukça hızlı ve güvenli, en iyi VPN hizmetlerinden birisini sunuyor. Zaman zaman yeni üyelerine %70'e varan indirim fırsatı sunan, dünya çapında 5.800'den fazla sunucusu olan firma, hizmetlerinden memnun kalmazsanız 30 günlük kullanımda para iadesi de sağlıyor.

NordVPN Özellikleri

 • Netflix ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Japonya
 • 6 cihazdan erişim
 • Android, Android TV, iOS, Windows, macOS, Linux için kullanılabilir uygulamalar
 • Mobil ve PC için uyumlu Chrome ve Firefox eklentileri
 • 5.800'den fazla sunucu
 • Türkçe dil desteği
 • 7/24 müşteri hizmeti
 • 30 gün para iade garantisi
NordVPN'e Git

2. Surfshark

Surfshark

Surfshark, Netflix'i VPN ile izlemek için en iyi VPN servislerinden bir diğeri. Diğer firmalara göre nispeten daha yeni bir firma olsa da, Trustpilot gibi kullanıcıların deneyimlerini aktardıkları platformlarda oldukça yüksek puanlar alan Surfshark, NordVPN gibi sunucularında herhangi bir kayıt tutmamakta ve güvenilir bir VPN deneyimi sunmakta. Türkçe dil desteği de bulunan servisin, Android, Android TV, iOS, Windows, macOS, Linux için kullanılabilir uygulamaları ile Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri mevcut.

Britanya Virjin Adaları merkezli Surfshark'ı diğer firmalardan ayıran çok önemli birkaç özelliği mevcut. Sınırsız cihazdan erişim fırsatı sunan servis, iOS, macOS ve Android uygulamalarında 30 günlük ücretsiz deneme imkânı sağlıyor. Ayrıca, NoBorders adını verdiği modu ile internet yasaklarının olduğu ülkelerde bu yasaklardan etkilenmeden, kesintisiz internet kullanabilmenize olanak tanıyor. Öte yandan, PlayStation ve akıllı televizyonlar gibi VPN çalıştırmanızın çok kolay olmadığı sistemler için Smart DNS adını verdiği akıllı DNS sistemleri ile Netflix ABD içeriklerine ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Netflix performansı hakkında konuşacak olursak, Surfshark, NordVPN kadar hızlı VPN deneyimi sunmasa da, Netflix ABD'de sorunsuz olarak çalışmakta. ABD'nin haricindeki birçok ülkede de problemsiz biçimde çalışan servisin, diğer birçok firma gibi en iyi deneyimi Netflix ABD için verdiğini belirtmemiz gerekir. Son olarak, müşteri hizmetleri hangi ülkelerde Netflix'i kullanabileceğinizi detaylı olarak cevaplamakta ve problem yaşamanız durumunda yardımcı olmakta.

Surfshark Özellikleri

 • Netflix ABD, İngiltere, Avustralya, Güney Kore, Hindistan, Japonya, Singapur
 • iOS, macOS ve Android uygulamalarında 30 günlük ücretsiz deneme
 • Sınırsız cihaz erişimi
 • NoBorders ile internet yasaklarının olduğu ülkelerde kesintisiz erişim imkânı
 • Android, Android TV, iOS, Windows, macOS, Linux, Xbox, Playstation için kullanılabilir uygulamalar
 • Mobil ve PC için uyumlu Chrome ve Firefox eklentileri
 • Türkçe dil desteği
 • 7/24 müşteri hizmeti
 • 30 gün para iade garantisi
Surfshark'a Git

3. ProtonVPN

PrivateVPN

En güvenli e-mail servislerinden birisi olarak bilinen ProtonMail'in arkasındaki şirket olan İsviçre merkezli Proton Technologies AG'nin bir diğer projesi ProtonVPN, piyasadaki en güvenli VPN olarak listemizde yer alıyor. Ücretsiz versiyonu da bulunan, 2020 itibarıyla 40'tan fazla ülkedeki 700'den fazla sunucusu ile hizmet veren ProtonVPN'in Windows, Mac, iOS ve Android için VPN uygulamaları mevcut. Ayrıca servisin Ubuntu ve Arch Linux gibi Linux bazlı işletim sistemleri için terminal aracılığıyla çalışan komut satırı aracı da mevcut. 2017'den beri hizmet veren ProtonVPN'in tüm bu uygulamaları ise 2020 yılında açık kaynaklı hale getirildi. Diğer bir tabirle, bu şeffaf politikası ile aynı zamanda sunucularında hiçbir kayıt da tutmayan ProtonVPN ne kadar güvenilir bir uygulama olduğunu tekrar göstermiş oldu.

Netflix Amerika, İngiltere, İtalya ve Almanya için özel hizmet veren ProtonVPN'in üç ülke ve tek bir cihaz için hizmet veren ücretsiz versiyonu ne yazık ki Netflix için çalışmıyor. Eğer sorunsuz biçimde Netflix izlemek istiyorsanız, ProtonVPN'in Plus veya Visionary planlarından birisi için hizmet satın almanız gerekiyor. Plus üyelik almanız durumunda beş cihaza kadar, Visionary üyelik almanız durumunda ise on cihaza kadar, özel sunucular aracılığıyla problem yaşamadan Netflix izleyebilirsiniz. Eğer emin değilseniz, ücretsiz sürüm için kayıt olduktan sonra, ProtonVPN'in bu paketler için kısa bir süreliğine ücretsiz deneme fırsatı sağladığını bilmek isteyebilirsiniz.

ProtonVPN ile ilgili kafa kurcalayan tek konu ise, Türkiye'deki bazı ISP'lerce engellenmiş olması. Her ne kadar ProtonVPN bu konu ile ilgili son birkaç ayda kullanıcıları ile çeşitli çalışmalar yapmış olsa da, zaman zaman problem yaşadığını belirten kullanıcılar olabiliyor. Ancak burada müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanız durumunda sizin için harika çözümler ürettiklerini ve sorununuzu çözmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını bilmelisiniz.

ProtonVPN Özellikleri

 • Netflix Amerika, İngiltere, İtalya ve Almanya
 • 10 cihaza kadar erişim
 • Açık kaynaklı Mac, Windows, iOS, Android uygulamaları
 • Ücretsiz deneme
 • Reddit vb. platformlarda komünite desteği
 • Kesintisiz müşteri hizmetleri
ProtonVPN'e Git

4. PrivateVPN

PrivateVPN

Netflix VPN sorunu yaşamamak için tercih edebileceğiniz bir diğer VPN önerisi ise PrivateVPN. Stokholm merkezli olup, 2009 yılından beri hizmet vermekte olan ve askeri düzeyde şifreleme sağlayan bu VPN uygulaması, İsveç yasalarına tabi olup, kullanıcılarının hareketlerini hiçbir hükümet ile paylaşmadığını iddia etmekte. Mac, Windows, iOS, Android ve Linux için VPN uygulamaları olan servis, altı cihaza kadar erişim imkânı sağlamakta. Ancak, PrivateVPN rakiplerinin aksine Türkçe dil desteği sağlamamakta.

PrivateVPN sunucuları, özel olarak Netflix için oluşturulmuş olup, Netflix Amerika'yı nasıl izleyebilirim diye soranlar için en iyi seçeneklerden birisi olarak öne çıkmakta. New York ve Los Angeles sunucularıyla Netflix Amerika içeriklerini izlemenize olanak sağlayan servis ile Kanada ve İngiltere gibi diğer ülkelerin içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

PrivateVPN Özellikleri

 • Netflix ABD, İngiltere, Kanada, Hollanda
 • 6 cihazdan erişim
 • Mac, Windows, iOS, Android ve Linux uygulamaları
 • Müşteri hizmetleri
 • 30 gün para iade garantisi
PrivateVPN'e Git

5. VyprVPN

PrivateVPN

Dünyanın neresinde olursanız olun, herhangi bir sınırlama olmadan Netflix'i VPN ile izlemek için tercih edebileceğiniz alternatif VPN programlarından bir diğeri ABD merkezli VyprVPN. 70'ten fazla bölgedeki sunucuları ile beş cihaza kadar yüksek hız ile bağlantı kurmanızı sağlayan bu VPN servisi, Chameleon protokolü adını verdiği sistemi ile internet sansürlerinin olduğu ülkelerde de sorunsuz biçimde çalışıyor. Diğer bir tabir ile, VPN engelinin olduğu okul ve iş yerleri de dahil, VPN engeline karşı geliştirdiği sistemleri ile sürekli bir VPN deneyimi sunuyor.

Netflix Amerika, İngiltere ve Kanada için sorunsuz hizmet veren VyprVPN, herhangi bir kullanıcı hareketini, IP adresini veya kullanıcı konumlarını kaydetmediğini iddia etmekte. 30 güne kadar para iade garantisi de sunan şirketin Mac, Windows, iOS ve Android uygulamaları mevcut.

VyprVPN Özellikleri

 • Netflix ABD, İngiltere, Kanada, Almanya
 • 5 cihazdan erişim
 • Mac, Windows, iOS ve Android uygulamaları
 • Chameleon protokolü ile sansür engeli
 • 30 gün para iade garantisi
VyprVPN'e Git

Netflix VPN Hakkında Sık Sorulan Sorular

Netflix için VPN kullanmak yasal mıdır?

Netflix'e üye olurken kabul ettiğiniz kullanım koşullarına göre, Netflix içeriklerini öncelikli olarak hesabınızı oluşturduğunuz ülkede izleyebilirsiniz. Eğer bu kurala uymaz ve Netflix hizmeti dahilindeki içerik korumalarını bertaraf etmeniz durumunda, Netflix, servis kullanımınızı sonlandırma veya kısıtlama hakkını elinde tutmaktadır.

Netflix Amerika nasıl izlenir?

Birçok VPN uygulaması ile Netflix Amerika içeriklerini izleyebilirsiniz. 2020 yılında Türkiye'de çalışan Netflix uygulamalarından en çok öne çıkanlar ise NordVPN, Surfshark ve PrivateVPN'dir. Ayrıca, her ne kadar birçok internet servis sağlayıcısı tarafından engellense de, ExpressVPN deneyebileceğiniz bir başka alternatiftir.

VPN ile telefonumdan Netflix izleyebilir miyim?

Evet, VPN ile telefonunuzdan Netflix izleyebilirsiniz. NordVPN, Surfshark veya PrivateVPN gibi VPN servislerinden birisinde üyeliğiniz mevcutsa, telefonunuza bu servislerin uygulamasını indirerek telefonunuzdan Netflix izleyebilirsiniz.

Netflix için ücretsiz VPN mevcut mu?

Opera VPN aracılığıyla Netflix'i VPN ile izleyebilirsiniz. Ancak hız konusunda ciddi problemler yaşayabileceğinizi unutmayın.

Netflix için en iyi VPN hangisi?

Türkiye'den erişilebilen, 2020 yılında Netflix için en iyi VPN, hız ve hizmet sürekliliği sebebi ile NordVPN'dir.

NordVPN Türkiye'de çalışıyor mu?

Evet, NordVPN Türkiye'de çalışan birkaç premium VPN servisinden birisidir.


Özet

Eğer Netflix Türkiye içerikleri sizin için yetersiz kalıyorsa, VPN servisleri ile başka ülkelerdeki Netflix içerklerini izleyebilirsiniz. Her ne kadar Türkiye'deki birçok VPN uygulaması engellenmiş olsa da, hizmet veren VPN programları günümüzde hâlâ mevcuttur.

Türkiye'den erişebileceğiniz, 2020 yılında Netflix için en iyi VPN uygulaması NordVPN'dir. Netflix ABD'yi izleme fırsatı sunan bu servis ile, diğer ülkelerdeki içeriklere minimum hız kaybı ile ulaşabilirsiniz.

NordVPN alternatifi olarak öne çıkan en önemli VPN uygulaması ise Surfshark'tır. NoBorders adını verdiği özel teknolojisi ile internet yasaklarının olduğu ülkelerde kesintisiz erişim imkânı sağlayan firma, son yıllarda en çok dikkat çeken VPN servislerinden birisi olarak öne çıkmaktadır.

ProtonVPN ise en güvenli Netflix VPN uygulaması olarak listemizde öne çıkıyor. Hiçbir şekilde DNS sızıntısı yaşamadığınız uygulamaları ile dikkat çeken servis, hiçbir şekilde kayıt tutmadığı gibi, servis kesintisi gibi durumlarda "Kill switch" adını verdiği uygulama ile IP adresinizi korumaya devam ediyor.

Umuyoruz ki, bu içeriğimiz Netflix için en iyi VPN uygulamasını bulmanıza yardımcı olacaktır. İyi seyirler!

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!