Netflix Orijinalleri

Dünya çapında en çok üyesi olan gerçek zamanlı veri akışı sağlayıcısı olan Netflix; Türkiye'de de oldukça sevilen ve takip edilen bir video on demand ya da film-dizi platformudur. Netflix içerikleri arasında yer alan Netflix'in kendi yapımı olan Netflix orijinalleri de, Netflix içerik listesinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Netflix filmleri ve Netflix dizileri arasında her yaştan insan için her türlü içerik mevcuttur. Korku-gerilim, drama, komedi, romantik-komedi, polisiye gibi farklı birçok türde Netflix filmi ve Netflix dizisi bulmak mümkündür. Ayrıca, platformun kendi yapımları arasında keşfetmeyi ve öğrenmeyi sevenler için Netflix belgesellerini; çocuklar içinse Netflix yapımı animasyonları bulmak mümkündür.

Netflix Filmleri

Çeşitli dillerde dublaj ve alt yazı tercihleri, kolay izleme avantajı ve uygun üyelik ücretleri ile Netflix günümüzde film izlemek için en uygun platformlardandır. Netflix filmleri ise Netflix'in içerik listesini oluşturan önemli bir parçasıdır. Netflix Türkiye'de, 350'den fazla Netflix'in kendi yapımı olan Netflix filmi mevcuttur. Bunların birçoğunun IMDb puanı oldukça düşük olsa da, nicelik olarak oldukça fazla Netflix filmi mevcuttur. Netflix üyeleri tarafından da oldukça sık izlenen Netflix filmleri arasında geçtiğimiz yılda en çok izlenen film Bird Box olmuştur. Öte yandan, 2019 yılı itibarıyla Netflix yapımı bir Türkçe Netflix filmi henüz çekilmemiştir.

Netflix Dizileri

Netflix Türkiye'de 450'den fazla Netflix orijinali dizi bulunmaktadır. Hangi türde dizi tercihi yapılmak isteniyorsa Netflix dizileri arasından kategori seçilerek izlenmek istenen yapım seçilebilir. Gençlik dizilerinin oldukça fazla yer tuttuğu Netflix dizileri içinde en çok izlenen diziler ise Stranger Things, The Umbrella Academy ve La Casa de Papel'dir. Ayrıca Netflix Türkiye'de, bir Netflix Türkiye orijinali olan Hakan: Muhafız da yer almaktadır. Ayrıca 27 Aralık 2019'da Beren Saat'in başrollerinde olduğu, Göbeklitepe'yi merkezine alan Atiye isimli Netflix dizisi de platforma eklenmiştir.

Netflix Belgeselleri

Netflix orijinalleri arasında, genellikle çarpıcı konuları işlemeyi seven Netflix belgeselleri de bulunur. Hemen hemen her konu ile ilgili çığır açıcı bilgiler öğrenebileceğiniz bu Netflix belgeselleri arasından Rus olimpik atletleri için geliştirilen dopingli ilaçların, nasıl küresel bir krize yol açtığını anlatan Icarus gibi Oscar ödüllü yapımlar da çıkmıştır. Ayrıca son birkaç yılın en büyük fiyaskolarından biri haline gelerek, bir dolandırıcılık hikayesine dönüşmüş FYRE: Festival Fiyaskosu gibi ilgi çekici belgeseller de Netflix belgeselleri arasında yer almaktadır.

Turflix'i Takip Et

Turflix'i Twitter ve Instagram'da takip ederek yeni eklenenlerden haberdar olabilir, kararsız kaldığınızda film ve dizi önerilerini dikkate alabilirsiniz.