Netflix için En İyi VPN - 2024

Author: Tomas Mazowski
Son güncelleme: 25 Ağustos 2023'de

Film, dizi, belgesel gibi içerikleri izleyebilmek için dünya çapında en çok kullanılan platformlardan biri olan Netflix, bazen bize istediğimiz tüm içerikleri sunamayabiliyor. Aslında bu, Netflix’in bölgesel olarak yayınladığı dizi ve filmlerden kaynaklı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin, A bölgesindeki Netflix’te var olan bir içerik B bölgesinde yayınlanmayabiliyor. Peki bunun bir çözümü var mı? Evet var, VPN kullanmak. 

VPN kullanarak, Netflix’in diğer bölgeler için sağladığı 15.000’den fazla içeriğe anında ulaşmak mümkün. Bağlantınızın değişmesini sağlayan VPN, size diğer tüm ülkelerin Netflix kataloglarındaki içerikleri izleme imkanı da sunuyor. Bununla kalmayıp ülkenizde yasaklı olan yayıncılık servislerine de VPN aracılığıyla ulaşabiliyorsunuz. Üstelik tüm bunları yaparken IP’nizi ve geçmişinizi hem internet sağlayıcınızdan hem de hükümetinizden saklayabiliyorsunuz. 

Bu kadar hizmetin karşılığında verilen cep yakmayan ücretlerin yanı sıra neredeyse tüm VPN servisleri 30 gün içinde para iade garantisi politikasını kullanarak satış yapıyor.

VPN ile Netflix Kullanmak Daha mı İyi?

Netflix’in sadece Amerika kullanıcılarına sunduğu ve son zamanlarda çok popüler olmuş bir içerik düşünelim. Siz Türkiye’de yaşayan biri olarak normal şartlarda Amerika Netflix’ine ulaşamıyorsunuz. Ancak işin içine VPN girdiğinde bu durum tamamen değişiyor. Üstelik sadece Amerika değil, tüm ülkelerin Netflix kataloglarına VPN aracılığıyla ulaşabiliyorsunuz.

Sizin bulunduğunuz ülkede de gösterimde olan bir içerik süresi dolduğu için kaldırılabiliyor. Fakat başka ülkelerdeki kataloglarda o içerik izleyicilere sunulabiliyor olabilir. Daha önce hiç görmediğiniz ve belki de görseniz çok seveceğiniz bir filmi başka ülkelere sunulan Netflix içerikleri sayesinde bulabilirsiniz. Tüm bu imkanlara sahip olmak VPN ile Netflix kullanmayı daha iyi kılıyor. 

VPN ile Netflix Nasıl Kullanılır?

Bir VPN hizmeti kullanarak internete bağlı olduğunuz cihazlardaki konumunuzu gerçekten bulunduğunuz ülkeden başka bir ülkede göstermenizi sağlar. Bu cihazlar bilgisayar, telefon, tablet hatta bir oyun konsolu bile olabilir. Türkiye’de yaşayan bir insan VPN ile ABD, İngiltere, Almanya ya da bambaşka bir ülkedeki Netflix içeriklerine erişebilir. 

Üstelik bu işlemi gerçekleştirmek bir hayli kolay. Netflix izlemek istediğiniz cihaza VPN’i kurup uygulamayı açmanız gerekiyor. Açılan VPN uygulamasında hangi ülkedeki kataloğa erişmek istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve Netflix sizin o ülkede olduğunuzu düşünüp o ülkedeki içerikleri size sunmaya başlıyor.

Fakat şunu belirtelim, Netflix sizin bölgenize sunulmayan içeriklere erişmenizi pek istemiyor. Hatta kullanım hükmü ve koşullarında da bunun yasak olduğunu açıkça belirtiyor. Bu nedenle VPN aracılığıyla Netflix kullanmak sizin kendi kararınız ancak Netflix’i VPN ile kullandığı için askıya alınan bir hesaba hiç rastlamadık. 

Hangi VPN’i Kullanmalıyım?

Bir önceki maddemizde de bahsettiğimiz gibi Netflix, kullanıcılarının VPN kullanmasına ve kendi bölgelerinde sunulmayan içeriklere ulaşabilmelerine çok da sıcak bakmıyor. Bu nedenle zaman zaman VPN aracılığıyla bağlanan IP numaralarını engelleyebiliyorlar. 

Buna ek olarak VPN’lerin çalışma tarzları da değişiklik gösterebiliyor. Kimi VPN’ler bir ülkede çalışırken diğer ülkelerde sorun çıkartabiliyorlar. Bu sebepten, VPN almadan önce çalışıp çalışmadığını test etmekte ve ona göre karar vermekte büyük fayda var. Bunu yapabilmek için de VPN firmalarının sağladığı 30 gün para iade garantisi kullanılabiliyor. Satın alınan VPN istenildiği gibi çalışmıyorsa 30 gün içinde para geri iade ediliyor. Bu sürede bağlantı hızı, mevcut sunucu sayısı gibi kriterlere de göz atılabiliyor.

Netflix için En İyi VPN’ler

1. ExpressVPN

Bu servisler ile çalışır: Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, HBO Go, Hulu, BBC iPlayer, Showtime, Sky Go, Youtube

VPN konusunda dev şirketlerden bir diğeri olan ExpressVPN, Netflix izlemek ve internette güvenle gezmek için tercih edilebilecek başlıca servislerin arasında geliyor. 94 ülkeden 160 adet VPN konumu sunan ExpressVPN, TrustedServer teknolojisi ile hiçbir verinin disklere yazdırılmamasını sağlıyor. Böylece internette yaptığınız her eylem tamamen gizli tutuluyor ve hiçbir şekilde kaydedilmiyor. Ayrıca sınıfının en iyi şifreleme standardı olduğu iddia edilen AES-256’yı kullanması ve IP adresi maskeleme özelliğiyle kullanıcı bilgilerinin güvenliğine verdiği önemi bir kez daha kanıtlıyor. 

Aynı NordVPN gibi ExpressVPN de kullanıcılarına sınırsız bant genişliği sunuyor. Buna ek olarak internet servis sağlayıcılarından kaynaklanan yavaşlamaları baypas edebiliyor ve Netflix ya da benzeri bir video izleme platformundaki yavaşlıkları ortadan kaldırıyor. 

Olası bir VPN bağlantısı kopması halinde Network Lock adı verilen sistem devreye giriyor ve tüm internet trafiğinizi durduruyor. Böylece verileriniz korunma altına alınıyor. 

Windows, Mac, iOS, Android, oyun konsolları ve akıllı TV’ler gibi oldukça çeşitli cihazlarda kullanılabilen ExpressVPN’in fiyatı, listedeki diğer servislere göre biraz daha yüksek bir fiyata sahip. Ancak hizmeti beğenmemeniz ya da beklediğiniz verimi alamamanız halinde, 30 günlük para iade garantisi politikası ile harcamanızın tamamını geri alabiliyorsunuz.

 • Çok hızlı bağlantılar
 • Sınırsız bant genişliği
 • Eğer çalışmazsa paranın tümünün iade edilmesi garantisi
 • Başarılı güvenlik politikası
 • Aynı anda maksimum 5 cihazda bağlantı
 • Yüksek fiyat

2. Surfshark

Bu ülkeler ile çalışır: Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Avusturya, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Japonya, Kanada, Meksika, Polonya, Singapur, Türkiye, Çin Hong Kong ÖİB, İspanya, İsveç, İtalya

Dünya çapında binlerce sunucuya sahip olan Surfshark, içlerinde ABD, Almanya, İngiltere gibi ülkelerin de olduğu 16 ülkeye erişim sağlayabiliyor. Kullanımı oldukça basit arayüzüyle Surfshark, çoğunlukla Netflix izlemek için VPN almak isteyenler için biçilmiş kaftan. 

Özellikle SınırYok modu ile internet açısından en katı ve kısıtlayıcı ülkelere bile kolaylıkla erişim sağlamaya olanak sağlıyor. Buna ek olarak en beğenilen özelliklerinden biri olan BeyazListe ile VPN kullanarak bağlanılmamak istenilen sitelere giriş yapıldığında VPN bağlantısı otomatik olarak kesiliyor. Örneğin, bir bankanın internet şubesine bağlanırken VPN kullanmamanız gerekiyor. Surfshark sayesinde o siteyi BeyazListe’ye ekliyorsunuz ve bu siteye yapılan bağlantı VPN kullanmadan oluyor.

Surfshark’ın akıl almaz özelliklerinden bir başkası da sınırsız kullanıcı hakkı sunması. Evet, Surfshark kullanırken aynı anda sınırsız sayıda kullanıcı VPN’e bağlanabiliyor. Tüm ailenizin güvenliğini sağlamak için mükemmel bir seçenek.

Hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısına sahip olmak ve akıcı bir şekilde Netflix izleyebilmek için en iyi seçenek olan Surfshark, Kamuflaj Modu adı verilen bir özellik ile internet sağlayıcınızın bile VPN kullanıp kullanmadığınızı anlayamayacağını ifade ediyor. Üstelik tüm bu özelliklerin haricinde beklenenden çok daha ucuz bir ücretle Surfshark’a sahip olunabiliyor. Ayda sadece 2.05 €’ya kadar ulaşan rakamlarla tüm dünyadaki Netflix kataloglarına erişebiliyorsunuz. Üstelik beğenmezseniz 30 gün içerisinde paranın tamamının iade edileceği garantisini de sağlıyor.

 • Çok pahalı değil
 • Yüksek hızlı bağlantı
 • Aynı anda sınırsız cihazda bağlantı
 • Kullanışlı arayüz
 • SınırYok modu

3. NordVPN

Bu ülkeler ile çalışır: Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Belçika, Birleşik Krallık, Brezilya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, Japonya, Kanada, Meksika, Polonya, Romanya, Singapur, Slovakya, Yunanistan, Çekya, Çin Hong Kong ÖİB, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya

Netflix izleyebilmek için başarılı bir başka seçenek de NordVPN. Oldukça yüksek hızlı bağlantılar sağlayarak FHD hatta 4K yayınlar bile izlerken kullanıcılarına harika bir deneyim imkanı veriyor. Bunu sağlayan özellik ise bant genişliği sınırının olmaması. 

Kullanışlı ve basit bir arayüze sahip olan NordVPN, daha önce hiç VPN kullanmamış kişiler tarafından bile kolaylıkla yüklenebilecek ve kullanılabilecek bir tasarıma sahip. Üstelik aynı anda 6 cihaza bağlanmanıza olanak sağlıyor. Halihazırda ABD, İngiltere, Hindistan, Kanada, Japonya ve daha nice ülkeye erişim sağlayan NordVPN, verdiği hizmetin güvenliğine de oldukça büyük önem gösteriyor.  

2048 bit şifreleme, DNS sızıntı koruması ve 5000’in üzerinde sunucu desteğiyle kullanıcı için en güvenli ve başarılı ortam sağlanmaya çalışılıyor. Ayrıca güvenlik açısından sağladıkları en önemli özelliklerden birisi de kayıt tutmama politikasıdır. NordVPN, internette yapılanların hiçbirini kaydetmez ve dolayısıyla üçüncü şahıslarla paylaşamaz. 

Piyasadaki en ucuz VPN olmasa da makul diyebileceğimiz bir fiyata sahip olan NordVPN, 30 günlük tam para iade politikasıyla en azından denenmesi gereken VPN servislerinden birisi. Şirketin ifade ettiğine göre, 30 gün içinde %100 memnun kalmayan kullanıcıların parasının tümü iade ediliyor.

 • Çok hızlı bağlantılar
 • Eğer çalışmazsa paranın tümünün iade edilmesi garantisi
 • Yüksek güvenlik, kayıt tutmama politikası

4. PrivateVPN

Bu ülkeler ile çalışır:

Büyük VPN şirketleri kadar tanınmasa bile hızlı, güvenilir ve başarılı bir hizmet sunan PrivateVPN kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Teknolojiden anlamayan kullanıcılar tarafından bile kolaylıkla kullanılabilen tasarımı aynı zamanda oldukça sade.

60 ülkede 150 sunucuyla çalışan PrivateVPN, sürekli güncel tuttuğu IP adresleri sayesinde gizliliği üst seviyelere taşıyor. Ayrıca Netflix izlerken kullanılacak en iyi sunucuları işaretleyen servis, kullanıcıların doğru sunucuyu bulmasını oldukça kolaylaştırıyor. 

Hız konusunda oldukça başarılı şirket mümkün olduğu kadar az gecikmeyle en yüksek hızı kullanıcılarına sunmaya çalışıyor.

PrivateVPN’in en önemli özelliklerinden bazıları gizlilik konusunda karşımıza çıkıyor. AES-256 şifreleme sistemi kullanan VPN servisi, IP adresi, konum, internette yapılanlar gibi çeşitli konuları tamamen gizli tuttuğunu iddia ediyor. Ayrıca bu verilerin kimse tarafından görülemeyeceğini de ifade ediyor. 

Herkes tarafından ulaşılabilen şifresiz ağlarda da üst düzey bir güvenlik sağladığını belirten PrivateVPN, kullanıcıların güvenliğini önemsiyor. Havaalanında, kütüphanede ya da kafelerde bağlanacağınızın ağların da güvenli olmasını sağlayabiliyor.

Aynı anda en fazla 6 cihazda bağlantı imkanı tanıyan PrivateVPN makul bir fiyatla satılıyor. Üstelik 30 gün içerisinde paranın tümünün iade edilebileceğinin garantisini de kullanıcılarına sunuyor. 

 • Diğerleri kadar tanınmadığından engellenme şansı daha düşük
 • Eğer çalışmazsa paranın tümünün iade edilmesi garantisi
 • Sürekli güncellenen IP adresleri
 • Kullanımı basit arayüz
 • Aynı anda maksimum 6 cihazda bağlantı
 • Daha az ülke ve sunucu

---

Mevcut VPN fırsatları

S.S.S.

 • Netflix için en iyi VPN hangisi?

  Hem yüksek bağlantı hızı hem de aynı anda sınırsız sayıda kullanıcı bağlantısı desteğiyle Netflix için kullanılabilecek en iyi VPN servisi ExpressVPN gibi gözüküyor. Bunlara ek olarak Kamuflaj Modu, BeyazListe modu ve oldukça uygun ücretiyle alınabilecek en iyi VPN hizmetini ExpressVPN sunuyor. Ayrıca 30 gün içerisinde para iade garantisi ile de denemek için kullanıcılara mükemmel bir şans tanıyor.
 • Netflix farklı ülkelerdeki içerikleri neden engelliyor?

  Bu olay tamamen telif hakkından kaynaklanıyor. Film ve dizi stüdyoları farklı ülkelerle farklı anlaşmalara sahiptir. Bu nedenle bir ülkede yayınlanabilen bir dizi ya da film, diğer ülkede yayınlanmak için gerekli haklara sahip olmayabilir. Netflix, bu hakkı her zaman alamayabilir. Örneğin, yayınlanacak bir içeriğin ülkedeki yerel bir kanalla anlaşması varsa, Netflix o içeriği kendi platformunda sunamayabilir.
 • VPN ile Netflix kullanmak yasadışı mı?

  Hayır, VPN ile Netflix kullanmak kesinlikle yasadışı ya da illegal bir eylem değil. VPN kullanmak, kişisel verilerin korunması adına sağlanan ve ücretli bir şekilde temin edilen bir haktır. Bu nedenle herhangi bir VPN servisi kullanarak internette bir siteye bağlantı sağlamak yasadışı bir eylem sayılmaz.
🔓 Netflix'in tam aralığını aç!

ExpressVPN'i bugün dene

 • Sınırsız erişim en büyük Netflix kütüphanelerine.
 • Tüm büyük yayın hizmetleri ile çalışır: Prime Video, HBO/Max, Disney+, Hulu, BBC iPlayer, ESPN ve daha fazlası.
 • 30 gün içinde para iade garantisi. Deneme süresinden sonra memnun değil misin? Paranı geri al.
Özel teklif: %49 indirim + 3 ekstra ay ücretsiz! ExpressVPN hakkında daha fazla bilgi edin Hayır, teşekkürler
Kapat
Close button