Netflix Türkiye Film Arşivi

Birçok filmi bünyesinde bulunduran Netflix Türkiye'nin içerik adeti 2020 itibarıyla 2200'den fazladır. Bu sayı, Netflix dizi listesi içeriklerinin toplamından daha fazladır. Netflix Türkiye'de yer alan filmlerin 350'den fazlası Netflix orijinali olan Netflix filmleri olsa da, mevcut filmlerin önemli bir kısmı ödüllü veya çok fazla izlenmiş filmlerden oluşmaktadır. Ayrıca, çocuklardan yetişkinlere, herkes için uygun içeriklerin yer aldığı Netflix film arşivi bünyesinde birçok animasyon filmi ve belgesel film yer almaktadır.

Netflix Film Tavsiye

Netflix film listesi içerisinde aksiyon, gerilim, dram, aile, komedi, bilim-kurgu, fantastik gibi farklı kategorilerde birçok filmin yer almakta olup; platformda film seçimi yapmak oldukça zordur. Eğer hangi kategoride film aradığınızı bilmiyorsanız, IMDb puanına göre en iyi filmler gibi listeler Netflix film tavsiyesi arayanlara oldukça yardımcı olacaktır.

Netflix film tavsiye rehberinde dikkat edilebilecek bir başka parametre ise, bir kısmı en iyi Netflix filmleri listesinde de bulunan, geçtiğimiz yılın en çok izlenen Netflix filmleridir. Bu filmlerden ilk üçü, 80 milyon izlenme ile en iyi gerilim filmleri arasında yer almasa da oldukça dikkat çekmiş Bird Box, 73 milyon izlenme ile komedi filmi Murder Mystery ve 52 milyon izlenme ile aksiyon filmi Triple Frontier'dir.

Son olarak, Netflix'te yer alan filmler sadece Amerikan filmleri ile sınırlandırılmamıştır. Netflix orijinalleri arasında bulunan Okja'nın da yer aldığı en iyi Kore filmleri, Türkiye'de oldukça izlenmiş ve sevilmiş Dangal'ın bir parçası olduğu en iyi Hint filmleri Netflix Türkiye film listesi içerisinde yer almakta olup, Netflix film tavsiyesi için değerlendirilebilir seçeneklerdir.

Netflix Türkçe Filmler

Netflix Türkçe filmler kategorisi Netflix'te oldukça ziyaretçi çeken bir kategorisidir. Birçok yapımı bir arada bulunduran platform, birçok Türk filmine de ev sahipliği yapmaktadır. Platform bünyesinde Türkiye'nin en sevilen aktörlerinin filmleri olan; Yılmaz Erdoğan filmleri, Cem Yılmaz filmleri ve Ata Demirer filmleri oldukça ilgi görmektedir. Son yılların en çok sevilen Türk filmlerini de Netflix film listesi içerisinde bulmak mümkündür. Üstelik tüm bu filmlere ulaşmak isteyenler ve Netflix'i denemek isteyenler için, Netflix üyeliğinin ilk ayının ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Netflix Türkiye'de Kaç Film Var?

Netflix Türkiye film listesinde en az 2292 film mevcuttur.

Netflix Türkiye'de Kaç Netflix Yapımı Film Var?

Netflix Türkiye film listesinde en az 422 Netflix yapımı film mevcuttur.

Netflix Türkiye'deki En İyi Film Hangisi?

IMDb puanına göre Netflix Türkiye'deki en iyi film: Esaretin Bedeli

Turflix'i Takip Et

Turflix'i Twitter ve Instagram'da takip ederek yeni eklenenlerden haberdar olabilir, kararsız kaldığınızda film ve dizi önerilerini dikkate alabilirsiniz.