Netflix'te Yer Alan En İyi Türkçe Komedi Filmleri

Adı Yıl IMDb
Hükümet Kadın 2 2013 6,1
Yol Arkadaşım 2017 6,1
Patron Mutlu Son Istiyor 2014 6,1
Kocan Kadar Konuş 2015 6,3
Ailecek Şaşkınız 2018 6,4
Hükümet Kadın 2013 6,5
Sınav 2006 6,5

+ Daha Fazla Göster

32. Hükümet Kadın 2 (2013)

Hükümet Kadın 2 de ilk filmde yaşananların 7 yıl öncesine gidiyor, Xate ve kocası Aziz Veysel in Faruk ile olan azılı mücadelesine tanık oluyoruz. Xate in Güneydoğu nun ilk kadın belediye başkanı olmasına henüz yedi yıl vardır ve şimdilik belediye başkanı Aziz Veysel in eşi olarak yaşamaktadır. Faruk un bitmek bilmeyen koltuk sevda...

31. Yol Arkadaşım (2017)

Başarısız bir ilaç mümessili olan Onur’un kurban bayramına üç gün kala üç zor hedefi vardır; Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi yol arkadaşı Şeref’e rağmen başarmak. Bir telefon uygulamasıyla tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Onur ve Şeref’in eğle...

30. Patron Mutlu Son Istiyor (2014)

Bir yapımcı, senaryo yazarından mutlu sonla biten bir romantik komedi filmi yazmasını ister. Patron Mutlu Son İstiyor filmi ise senaryo yazarının, mutlu sonla bitmesi gereken bu senaryonun peşine düşerek konu arayışı ele alınıyor.

29. Kocan Kadar Konuş (2015)

Şebnem Burcuoğlu’nun çok satan Kocan Kadar Konuş romanından uyarlanan film bu toprağın kadınlarının daha çocukken nasıl koca bulmaya programlandıklarını anlatıyor. Bu kadınların arasında 30 yaşındaki Efsun (Ezgi Mola) gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arar ama diğer kızlar gibi numara yapmayı, trip atmayı, erkeği parmağının ucunda o...

28. Ailecek Şaşkınız (2018)

Babasının şirketinin başına geçerek CEO’luk görevini üstlenen Ferhat (Ahmet Kural) şımarık bir adamdır. Hala çocuksu yapısıyla dikkat çeken Ferhat'ın sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan'dır (Murat Cemcir). İkili çalışanlarına pek de nazik davranmamaktadır. Günün birinde şirket çalışanlarına yemek serv...

27. Hükümet Kadın (2013)

8 Çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Bir gün, başına gelenler onun da Midyatlılar'ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi araların...

26. Sınav (2006)

Beş lise öğrencisi üniversite giriş sınavı sorularını çalmayı planlar.

25. Düğün Dernek 2: Sünnet (2015)

İlk filmde oğlunu evlendiren İsmail, ikinci filmde torununu sünnet ettirme telâşına giriyor. Eski takım bir araya geliyor, başını olmadık belâlara sokuyor, sünnet düğünü şehir çapında bir hadise halini alıyor.

24. Vizontele Tuuba (2004)

1980 askeri darbesinin televizyon ile fazla içli dışlı olmuş Güneydoğu Anadolu'nun küçük bir kasabası üzerindeki etkileri.

23. Eyyvah Eyvah 2 (2011)

Babası Ali Rıza Şeker’i İstanbul’da bulan Hüseyin’in artık tek bir amacı vardır: o da sevdiği kıza, Müjgan’a kavuşmaktır. Firuzan’ı, terzi Ramiz’i ve babasını da yayına alıp memleketi Geyikli’ye dönen Hüseyin Müjgan’ın kalbini kazanmak için elinden geleni yapacaktır.Hüseyin’in memlekette torunlarının yolunu gözleyen dedesi ve nines...

22. Kara Bela (2015)

Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret’in düzeni yaşadığı sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e doğru yola çıkar. Yolculuk boyunca hem arabasının hem de Kudret'in başına gelmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometrenin sonunda hem dostluğun önemini keşfedecek hem de kuralsız yaşamın keyfini öğr...

21. Cebimdeki Yabancı (2017)

Bir akşam yemeği partisinde yeniden buluşan yedi arkadaş, telefonlarına gelen bildirimleri grupla paylaşmalarını gerektiren bir oyun oynayınca iç dünyaları açığa çıkar.

20. Eyyvah Eyvah (2010)

Hüseyin, Trakya’nın bir köyünde ninesi ve dedesiyle büyüyen bir delikanlıdır. İki büyük aşkı klarnet çalmak ve Müjgan ile hayatı mutlu devam ederken, hiç beklemediği bir olay onu köyünden ayırır. İstanbul’a gelen Hüseyin’e önce klarneti, sonra da şarkıcı Firuzan destek olacaktır. İstanbul’un gece klüplerinde fırtına gibi esen Firuz...

19. Düğün Dernek (2013)

İsmail, Ramazan Bayramının ilk gününde arkadaşlarıyla bayram namazından dönerken oğluyla karşılaşır. Yurt dışından dönen oğlu, alelacele bir düğün yapmak istemektedir.

18. Arif V 216 (2018)

Arif ve insan olmanın hayalini kuran robot arkadaşı 216 kendilerini beklenmedik bir anda 1960'larda bulurlar ve Yeşilçam'ın altın çağının yıldızlarıyla karşılaşırlar.

17. Yahşi Batı (2009)

Sultan'ın talebi üzerine, 1881'de iki Osmanlı görevlisi ABD başkanına hediye olarak değerli bir elmas sunmak için ABD'ye gider.

16. A.R.O.G. (2008)

Komutan Logar, Arif'i kandırır ve 1 milyon yıl geriye gönderir. Arif'in günümüze geri dönebilmesi için geçmişte yaşayan bu insanları medenileştirmesi gerekmektedir.

15. Organize İşler (2005)

İntihar etmek üzere olan genç bir komedyen, mesleğini öğretmeye hevesli bir araba hırsızı ile tanışır.

14. Hokkabaz (2006)

Başarısız bir sihirbaz kariyerini kurtarmak için bir turneye çıkmaya karar verir, ancak huysuz ve yaşlı babasını da yanında getirmek zorundadır.

13. Kelebekler (2018)

Ne birbirlerini ne de babalarını doğru düzgün tanımayan üç kardeş, babalarının beklenmedik çağrısı ile köylerine doğru yola çıkarlar.

12. İftarlık Gazoz (2016)

Bir Ege kasabasında gazoz çırağı olarak çalışmaya başlayan bir çocuk, sıcak bir yaz gününde oruç tutmaya karar verir.

11. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006)

Trajedi ve mizah dolu bu 14. yüzyıl hikâyesi, asabi Karagöz ile becerikli Hacivat'ı karşı karşıya getiriyor.

10. Limonata (2015)

Birbirlerini tanımayan, farklı kültürel geçmişe sahip iki erkek kardeşin yol hikayesi.

9. Pek Yakında (2014)

Eski bir figüran olan bir korsan DVD satıcısı, boşanmak isteyen karısını vazgeçirmek için bir daha yasa dışı iş yapmayacağına söz verir.

8. Bana Masal Anlatma (2015)

Sıradan bir mahallede sakin bir hayat süren bir minibüs şoförü, hayatının aşkını bulur.

7. Kaybedenler Kulübü (2011)

1990'lı yılların ortalarında, her kesimden insanı bir araya getirebilen bir radyo programı olan Kaybedenler Kulübü'nü sunan iki arkadaş, günlük yaşamlarındaki sorunlarla başa çıkmalıdır.

6. Ölümlü Dünya (2018)

Uluslararası bir kuruluş için suikastler düzenleyen lokanta işletmecisi bir aile, yanlış giden bir operasyonun ardından deşifre olur.

5. Aile Arasında (2017)

Nevrotik bir adamla tesadüf eseri tanışan bir müzikhol vokalisti, tanışmış olduğu bu adamdan yakında evlenecek olan kızının babası rolünü oynamasını ister.

4. Vizontele (2001)

1974 yılında Güneydoğu Anadolu'daki küçük bir köye televizyonun ulaşması, köylüleri heyecanlandırdığı gibi endişeye de düşürmüştür.

3. G.O.R.A. (2004)

Uzaylılar tarafından kaçırılan bir halı tüccarı, G.O.R.A. gezegeninin kötü kalpli komutanına karşı gelerek gerçek gücünü gösterecektir.

2. Her Şey Çok Güzel Olacak (1998)

En büyük hayali bar açmak olan bir adam, uzun süredir görmediği abisi ile birlikte çalıntı ilaçları satmak için Bodrum'a doğru yola çıkar.

1. CM101MMXI Fundamentals (2013)

Unutulmaz bu performansında, Cem Yılmaz günlük yaşamın komik küçük detaylarından oluşan hikayeleri ile izleyicilerini güldürmeye devam ediyor.

Turflix'i Takip Et

Turflix'i Twitter ve Instagram'da takip ederek yeni eklenenlerden haberdar olabilir, kararsız kaldığınızda film ve dizi önerilerini dikkate alabilirsiniz.