Netflix'te Yer Alan En İyi İspanyol Filmleri

Adı Yıl IMDb
El bar 2017 6,3
Kayıp Çocuk 2016 6,4
Errementari: The Blacksmith and the Devil 2018 6,4
Güdü 2017 6,5
The Photographer Of Mauthausen 2018 6,7
Takıntılar, Takıntılar 2017 6,7
Sabırlı Adamın Öfkesi 2016 6,8

+ Daha Fazla Göster

10. El bar (2017)

Madrid'de bir barın önünde iki kişinin ölmesinin ardından, barda saklanan bir grup yabancı birbirlerinden şüphelenmeye başlar.

9. Kayıp Çocuk (2016)

Oğlunu kaçırdığı iddia edilen şüphelinin delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakılmasının ardından, saygın ve tanınmış bir avukat adaleti tek başına sağlamaya karar verir.

8. Errementari: The Blacksmith and the Devil (2018)

Küçük bir kız, bir demircinin şeytana olan borcunu ödememek için bir iblisi rehin tuttuğunu keşfeder.

7. Güdü (2017)

Yazar olmak fikrine oldukça takıntılı olan bir adam, romanına ilham sağlaması için etrafındaki insanların hayatlarında karmaşa yaratır.

6. The Photographer Of Mauthausen (2018)

Nazi toplama kampında bulunan Katalan bir mahkûm, yaşanan dehşeti belgeleyen kanıtları toplayabilmek için çabalar.

5. Takıntılar, Takıntılar (2017)

Obsesif kompulsif bozukluğu olan bir grup hastanın komik maceraları.

4. Sabırlı Adamın Öfkesi (2016)

Bir kuyumcu soygunu sonucunda hapse giren bir adamın eşi, son derece mütevazı ve nazik bir adam ile tanışır; ancak bu adam göründüğü gibi değildir.

3. Büyük Aldatmaca (2016)

Tüm İspanya'yı kandırmış bir eski ajan olan Francisco Paesa'nın gerçek hikayesi.

2. Fırtına Anı (2018)

Uzay zaman bükülmesi sonucunda 25 yıl geriye giderek bir oğlanın hayatını kurtaran bir kadın, bu olayın ardından kendi kızını kaybedince onu geri getirebilmek için mücadele eder.

1. Görünmeyen Misafir (2016)

Cinayetle suçlanan başarılı bir girişimci, deneyimli bir avukatın yardımı ile üç saat içerisinde masum olduğunu kanıtlamalıdır.

İspanyol Filmleri

Her ülkenin film kültürü ve olanakları birbirinden farklı olduğu gibi, bazı ülkelerin yapımları sinema sektöründe daha çok öne çıkmaktadır. İspanyol yapımı filmler de bu noktada akla gelen ilk örneklerdendir. Gerilim, gizem, fantastik, dram, politik, polisiye gibi farklı türleri harmanlayan İspanyol filmleri, çoğu zaman seyircilerinde merak duygusu uyandıran yapımlar ortaya koymaktadır.

En Güzel İspanyol Filmleri

İzledikçe merak duygusu uyandıran gizem dolu İspanyol gerilim filmleri, izleyicilerinin en çok memnun eden en güzel filmlerdendir. Netflix Türkiye'de 2020 yılı itibarıyla izlenebilir olan, her ikisi de Oriol Paulo tarafından yönetilmiş, Contratiempo ve Durante la tormenta gibi filmler daha önceden hiç İspanyol filmi izlememiş olanlar için en iyi İspanyol filmleri arasında gösterilebilir. "Acaba şimdi ne olacak?" demekten hoşlanıyorsanız, bu filmleri izlemekten büyük bir keyif alabilirsiniz.

Diğer yandan, İspanyol korku filmleri de İspanya sinemasının en iyi örneklerini sunmaktadır. İspanyol korku filmi denilince akla gelen ilk film ise başrolünde Manuela Velasco'nun olduğu REC filmidir. REC haricinde öne çıkan diğer İspanyol korku filmleri ise Mientras duermes ve Tesis'dir.

Son olarak, zaman yolculuğu temalı filmleri seviyorsanız, Los cronocrímenes'i izleme listenize ekleyebilirsiniz.

İspanyolca Filmler

Eğer sadece İspanyol filmleri ile yetinmeyip, İspanyolca olan diğer filmleri merak ediyorsanız, en iyi Meksika filmleri ve en iyi Arjantin filmleri gibi seçeneklere de göz atabilirsiniz. Her an korku ve heyecan olsun istiyorsanız, İspanyolca filmler tam olarak aradığınız şeyi size sunacaktır.

En Çok Tanınan İspanyol Oyuncular

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!