Netflix'te Yer Alan En İyi İspanyol Dizileri

Adı Yıl IMDb
High Seas 2019 6,8
Élite 2018 7,6
Las Chicas del Cable 2017 7,7
Vis a vis 2015 8,3
La Casa de Papel 2017 8,5

5. High Seas (2019)

İki kız kardeş, 1940'larda İspanya'dan Brezilya'ya seyahat eden lüks bir gemide gerçekleşen bir dizi gizemli ölümün ardından rahatsız edici aile sırlarını keşfeder.

4. Élite (2018)

İşçi sınıfı mensubu üç gencin, yeni kayıt oldukları İspanya'daki özel bir özel okulun zengin öğrencileri ile olan çatışmaları cinayete yol açar.

3. Las Chicas del Cable (2017)

1920'lerde geçen bu hikayede, bir telefon şirketinin operatörleri olarak işe alınan, farklı geçmişlere sahip dört kadının hikayesi anlatılıyor.

2. Vis a vis (2015)

Aşık olduğu patronu yüzünden hapse giren saf bir muhasabeci kadın, bu yeni dünyada hayatta kalabilmeyi öğrenmelidir.

1. La Casa de Papel (2017)

Bir grup soyguncu, İspanya tarihinin en mükemmel soygununu gerçekleştirmek için kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

İspanyol Dizileri

Günümüzde, dizileri ilgi ile takip edilen ülkelerden birisi de İspanya'dır. Son yıllarda popüleritesi oldukça artan İspanyol dizileri, Netflix gibi platformların da etkisi ile hepimizin evine girmiştir. Dünya çapında meşhur olan İspanyol soygun dizisi La Casa De Papel ise bunun en somut örneklerinden bir tanesidir. Genellikle dram ve suç konularına eğilen İspanyol yapımı diziler, İspanyolca öğrenmek isteyenler veya İspanyol kültürünü tanımak isteyenler için biçilmiş kaftandır.

En Güzel İspanyol Dizileri

Ünlü İspanyol dizileri genellikle izlerken yer yer üzüldüğünüz, kendinizi karakterlerin yerine koyduğunuz dizilerdir. Netflix Türkiye'de 2020 yılı itibarıyla izlenebilir olan La Casa de Papel, Vis a vis, Las Chicas del Cable gibi diziler, son yılların en çok sevilen en popüler İspanyol dizileridir.

İspanyolca Diziler

İspanya'nın haricinde, Brezilya dışındaki Güney Amerika ülkelerinde çekilen birçok dizi İspanyolcadır. Ancak, bu ülkelerde çekilen diziler İspanyol dizilerine göre biraz daha farklıdır. Latin Amerika lehçelerine hakim olacak şekilde İspanyolca öğrenmek isteyenler için ideal olan bu dizilerin türü ise telenovela'dır. Latin Amerika ülkelerinde çekilen ve bir çeşit pembe dizi türü olan telenovela, televizyon anlamına gelen "tele" ve roman ya da hikâye anlamına gelen "novela" kelimelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir birleşik sözcüktür. Bu tür dizilerin en popüler olduğu ülke ise Meksika'dır. Telenovela denilince akla gelen ilk isimler ise ülkemizde de bir dönem oldukça popüler olmuş Thalía ve Natalia Oreiro'dur.

En Çok Tanınan İspanyol Dizi Oyuncuları

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!