Netflix'te Yer Alan En İyi Hint Dizileri

Adı Yıl IMDb
Bard of Blood 2019 7,4
Delhi Crime 2019 8,5
Kutsal Oyunlar 2018 8,8

3. Bard of Blood (2019)

Dört Hint ajanın Taliban tarafından rehin alınmasının ardından, eski ajan Kabir Anand'dan kurtarma görevini üstlenmesi istenir.

2. Delhi Crime (2019)

Delhi Polisi, 2012 Nirbhaya olayı kapsamında tecavüz suçunu işleyen erkekleri bulabilmek için detaylı bir arama çalışması yürütür.

1. Kutsal Oyunlar (2018)

Şifreli bir uyarı, dürüst bir polisi Mumbai'yi felaketten kurtarmak için kaçak bir çete patronuna götürür.

Hint Dizileri

Hint dizileri, Hint filmleri gibi, dünya çapında en çok izlenen ve takipçisi olan yapımlardandır. Genellikle dram ve pembe dizi türünde olan ve ülkemizde de oldukça fazla takipçisi olan Hint dizileri, yayınlandıkları Türk kanallarında en çok izlenen programlardandır. Yavaş tempoda seyreden ancak merak uyandıran kurguya sahip olan bu diziler, günümüzde büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.

Hint Dizileri Konusu

Hint dizilerini izlemeniz durumunda, Hint ailelerin sıcaklığını, Hint bireylerin yaşadıkları aşkı, nefreti ve entrikayı bu yapımların içinde bulabilirsiniz. Bu dizilerin çoğu kimi zaman ağlatmakta, kimi zaman güldürmekte; Hint kültürü hakkında izleyicilerini bilgilendirmektedir.

Eski Hint Dizileri

Hint dizisi denilince akla gelen ilk şey pembe dizilerdir. İlk Hint pembe dizisi ise 154 bölümden oluşan ilk kez 1984'te yayınlanmış Hum Log'tur. Bu dizinin başarılı olmasının ardından Hindistan kültürünü dünyaya tanıtan birçok Hint dizisi çekilmiştir. 2000'li yıllarda Hint dizilerinin özellikle Asya, Afrika ve Orta Doğu'da popüler hâle gelmesinin ardından 3000'den fazla bölümü olan Char Divas Sasuche, Abhishekam ve Yeh Rishta Kya Kehlata Hai gibi diziler milyonlarca insanın hayatına girmiştir.

En İyi Hint Dizileri

Kalabalık ailelerin hayat ile mücadelelerini, veya entrika dolu insan ilişkilerini konu edinen Hint dizileri, türünün en çok sevilen örnekleridir. Kör Düğüm (Uttaran), İki Yabancı (Saraswatichandra), Tatlı Bela (Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon?), Sensiz Olmaz (Rangrasiya) ve Zor Sevda (Qubool Hai) gibi yapımlar Türk izleyiciler tarafından en güzel Hint dizileri arasında gösterilmektedir. Bu dizilerin haricinde, Netflix'in her ülkede orijinal yapımlar yapması ile birlikte Hint dizileri farklı bir boyut kazanmış, özellikle Sacred Games gibi yüksek prodüksiyonlu Hint dizileri de izleyicilerini memnun etmiştir.

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!