Netflix'te Yer Alan En İyi Romantik Filmleri

33. Amerikan Pastası (1999)

Dört genç erkek, artık hayatlarına bakir olarak devam etmeyeceklerine dair birbirlerine söz verirler.

32. Müttefik (2016)

2. Dünya Savaşı'nda aşık olduğu kadının iki taraflı ajan olabileceğini öğrenen bir istihbarat subayı, bu durumun gerçek olmadığını ispatlamaya çalışır.

31. Kesinlikle, Belki (2008)

Boşanmak üzere olan anne ve babasının nasıl tanıştığını öğrenmek isteyen Maya, babası Will'in üç farklı kadınla olan romantik hatıralarının hikâyesini dinler.

30. Aşık Shakespeare (1998)

Genç Shakespeare, son komedisini daha bitirmeden sahnelemeye zorlanır. Güzel ve asil bir kadın bir rol için seçmelere katıldığında, ikili birbirine âşık olur.

29. Aşkzede (2008)

Peter televizyon yıldızı kız arkadaşı Sarah tarafından kalbi kırıldıktan sonar bir türlü hayatına kaldığı yerden devam edemez; çünkü Sarah Hawaii'de onunla aynı yerde tatil yapmaktadır.

28. Masumiyet Çağı (1993)

Münasip, kültürlü bir kadınla nişanlı olan iyi yetiştirilmiş bir New Yorklu, kadının çekici kuzeni ortaya çıkınca toplumun değerlerini test eder.

27. Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

Bir genç kızın hayatı, yazmış olduğu gizli aşk mektuplarının sahiplerine gizemli biçimde ulaşması ile altüst olur.

26. Ölümsüz Aşk (2015)

Yüzyılın üzerinde yaşamış olmasına karşın ihtiyarlamayan olan 29 yaşındaki güzel kadın aşık olunca geçmişindeki saklı sırlar bir bir ortaya çıkar.

25. Muhteşem Gatsby (2013)

Varlıklı ve esrarengiz Jay Gatsby'ye hayran komşusu Nick Carraway, onun tutkulu aşkına ve yaşadığı trajediye tanık olur.

24. Çelik Manolyalar (1989)

Küçük bir Louisiana kasabasına gelen genç bir güzellik uzmanı, bir grup kadının düzenli olarak bir araya geldiği yerel güzellik salonunda iş bulur.

23. Hayallerin Peşinde (2008)

Sözde kusursuz olan hayatlarını değiştirme planı, boşluk içindeki hayatlarından kaçmak için tek çıkış hâline gelince April ve Frank'in evliliğinde sarsıntılar meydana gelmeye başlar.

22. Herkül (1997)

Ölümsüzlüğünü kaybeden Zeus'un oğlu, onu geri kazanabilmek için gerçek bir kahraman olmalıdır.

21. Yeni Bir Başlangıç (1996)

Yaptığı işin ahlaki yönünü sorguladığı bir kitap yazan bir spor menajeri, işinden kovulmasının ardından, yeni felsefesini müşterisi olan tek sporcunun üzerinde test etmeye karar verir.

20. Komik Kız (1968)

20. yüzyılın başlarında oldukça popüler olan komedyen Fanny Brice'in hayatı.

19. Edebiyat ve Patates Turtası Derneği (2018)

II. Dünya Savaşı'nın ardından, savaşın etkileri hakkında bir kitap yazmaya karar veren bir yazar, Alman işgali esnasında absürt biçimde kitap kulübü kurmuş Guernsey Adası sakinleriyle beklenmedik bir bağ kurar.

18. Kaçış Planı (2010)

Eşi, ısrarla öldürmediğini iddia ettiği halde bir cinayetle suçlanarak cezaevine konmuş bir üniversite profesörü, mükemmel bir kaçış için çok detaylı bir plan hazırlar.

17. Aşk ve Küller (2010)

Cindy ve Dean, yavaşlamış evliliklerini düzeltmeye çabalarken yaşamlarının yeni şanslar ve romantizm ile delicesine dolu olduğu eski süper günleri anımsar.

16. Bram Stoker's Dracula (1992)

Kont Drakula, uzun süre önce ölmüş eşine benzeyen bir kadını bulmak için Londra'ya gelir.

15. Aklı Havada (2009)

Ryan Bingham'ın vazifesi, kurumlarını temsilen ülkenin değişik yerlerine gitmek ve görevlileri işinden etmek. Ancak bayıldığı işini yeni mezun Natalie'ye kaptırdı kaptıracak.

14. Çılgın Aptal Aşk (2011)

Karısının onu boşamak istediğini öğrenen orta yaşlı bir adam, bir ilişki koçundan iyi bir bekâr hayatı sürmek için gerekli noktaları öğrenir.

13. The Sky Is Pink (2019)

Gerçek bir hikâyeden uyarlanan bu dramada, ölümcül hastalığına yenik düşen ve ölümünden sonra ebeveynlerinin inatçı ilişkisini anlatan bir genç anlatılıyor.

12. Phantom Thread (2017)

Moda alanında tasarım yapan birinin ilgisini toplayan garson kız, pek zaman geçmeden onun mankeni, esin kaynağı ve aşkı olur. Süre içinde, ilişkileri git gide seviye atlar ve de garipleşir.

11. Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010)

Hayallerindeki kızın kalbini kazanabilmek için, Scott Pilgrim, kalbini çalmış kızın yedi kötü sevgilisini yenmelidir.

10. Maudie (2017)

Kanadalı ressam Maud Lewis'in hayatını anlatan bu yapımda, Yeni İskoçyalı bir kadın bir yandan hizmetçi olarak çalışırken, diğer yandan resim yeteneklerini geliştirir.

9. Sophie'nin Seçimi (1982)

Brooklyn şehrinde Stingo ile aynı pansiyon yerinde yaşayan Polonyalı muhacir Sophie ve onun kararsız ruh haline sahip sevgilisi arasındaki şiddetli ilişki bir hayli huzursuzdur.

8. Dün Gibi (1991)

Yirmi yedi yaşındaki bir ofis çalışanı, Tokyo'daki çocukluğunu anımsayacağı bir seyahate çıkar.

7. Benden Bu Kadar (1997)

Obsesif bir kişilik olan Melvin ( Jack Nicholson ) bir aşk yazarıdır ve her gün aynı yerde büyük bir titizlikle kahvaltısını yapar ve orda çalışan Carol ( Helen Hunt ) ona hergün tahammül etmektedir. Eşcinsel olan komşusu Simon ( Greg Kinnear ) ise yetenekli bir ressamdır. Bu üç kişi daha sonra birlikte bir maceranın içinde bulurla...

6. Bir Konuşabilse... (2003)

Kariyeri düşüşe geçmiş bir Amerikan aktör, Tokyo'da, fotoğrafçı sevgilisi tarafından ihmal edilmiş genç bir kadın ile beklenmedik bir bağ kurar.

5. The Notebook (2004)

Savaş yıllarında, 1940'ta, iki arkadaş sınıf farklılıkları yüzünden bir şekilde ayrı düşerler. Hikaye Nicholas Sparks'ın best-seller romanına dayanır.

4. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008)

Yaşlı doğan ve tersine yaşlanan Benjamin Button'un hikâyesi.

3. Gökteki Kale (1986)

Madenci bir oğlan ile gizemli bir genç kız, hazinelerle dolu olduğu söylenen efsanevi bir adayı arar.

2. Lagaan: Evvel Zaman İçinde Hindistan'da (2001)

Victoria devrinde, Hindistan'ın küçük bir köyünün insanlarının geleceği, acımasız İngiliz yöneticilerine karşı oynayacakları bir kriket maçına bağlıdır.

1. Sil Baştan (2004)

İlişkileri çıkmaza giren bir çift, birbirlerini anılarından silmek için bir dizi tıbbi bir prosedürden geçer.

Turflix'i Takip Et

Turflix'i Twitter ve Instagram'da takip ederek yeni eklenenlerden haberdar olabilir, kararsız kaldığınızda film ve dizi önerilerini dikkate alabilirsiniz.