Netflix'te Yer Alan En İyi Bağımsız Filmler

33. She's Gotta Have It (1986)

Özgür ruhlu bir kadın, uygun olmayan taliplerinden oluşan bir üçlü arasında tercih yapamaz: ilişki odaklı Jamie, sığ erkek model Greer ve bisikletli kurye Mars.

32. Tallulah (2016)

Eski erkek arkadaşını arayan serseri ruhlu bir genç kız, ilgisiz bir annenin bebeğini kaçırır ve eski erkek arkadaşının annesinin yanına gider.

31. Atlantique (2019)

Popüler bir Dakar banliyösüne inşa edilen fütüristik bir kulede çalışan işçiler, aylarca emeklerinin karşılığını alamadan çalışır. Yaşadıkları sıkıntılara son vermek isteyen işçiler, daha iyi bir gelecek için ülkeyi terk etmeyi planlar. Ülkeden ayrılmayı düşünenler arasında genç bir kadın olan Ada’nın sevgilisi Suleiman da vardır....

30. The Other Side of the Wind (2018)

Orson Welles'in bu çok katmanlı filminde efsane bir yönetmen, hayatının son gününde yeni bir projeyi bitirmeye çabalar ve geride bıraktığı miras üzerine kafa yorar.

29. Diğer İnsanlar (2016)

Hayatın zorlukları içinde debelenen bir komedi senaryo yazarı olan homoseksüel David (Jesse Plemons), kanserin son evresinde olan annesine yardım etmek ve destek olmak için New York’tan Sacramento’ya taşınır. Muhafazakâr babası ve kendisinden yaşça çok küçük olan kız kardeşi ile 10 yıl sonra ilk kez birlikte yaşayacaktır. David çoc...

28. Seni Şimdiden Özledim (2015)

Milly (Toni Collette) ve Jess (Drew Barrymore) yıllardır acı tatlı her şeylerini paylaşmış iki arkadaştır. Milly iş kariyerinde çok başarılı bir kadındır, eski rock'çı eşi Kit ile evlenmiş ve iki çocuğu olmuştur. Jess ise şehir planlamacısıdır ve sevgilisi Jago ile birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak bir gün Milly'nin meme...

27. Kemiklerine Kadar (2017)

Anoreksiya hastası genç bir kadın, durumuyla yüzleşmek ve hayatı kucaklamak için alışılmadık bir doktoru ziyaret eder.

26. Bir Hayalet Hikayesi (2017)

Bir trafik kazasında ölen bir adamın ruhu karısıyla birlikte yaşadığı evde sıkışıp kalır.

25. Hiçbir Zaman Burada Değildin (2017)

Mesleğinde bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan Joe (Joaquin Phoenix), geride kalan hayatını, seks ticareti için kaçırılan kızları kurtararak kazanmaya başlamıştır. New York senatörünün kızını kurtarması için kiralandığı zaman ise bir komplo ağının içine sürüklenir. Joe kısa sürede, kendisini ölü görmek isteyen düşmanlarıyla s...

24. Ali's Wedding (2018)

Irak asıllı bir din adamının en büyük oğlu, söylediği bir beyaz yalanın kontrolden çıkması ile kendisini evliliğin eşiğinde, duyguları arasında sıkışmış halde bulur.

23. Kicking and Screaming (1995)

Bu geniş kadrolu komedide, onları bekleyen "gerçek hayat"la yüzleşmekten çok korkan, üniversitedeyken aynı evi paylaşan dört arkadaş, yetişkinliğe gönülsüzce adım atar.

22. Meyerowitz Hikâyeleri (Yeni ve Seçilmiş) (2017)

Birbirlerine yabancılaşmış üç kardeş, pasif agresif babalarının sanatsal çalışmalarını kutlayan bir etkinlik için New York'ta bir araya gelir.

21. Bu Benim Dünyam Değil (2017)

Bilgisayarı çalınan depresif bir kadın, polislerin ilgisiz tutumundan ötürü komşusu ile birlikte hırsızların peşinden gider.

20. Komik Bir Hikaye (2010)

Kendi isteğiyle akıl sağlığı kliniğine yatan Craig, gençler koğuşunun öngörülmeyen bir şekilde kapatılmasının ardından yetişkin hastalarla birlikte yaşamak zorunda kalır.

19. Paddleton (2019)

Amansız bir kanser hastalığına yakalanan orta yaşlı Michael, hem komşusu hem de dostu olan Andy'den hastalık onu öldürmeden önce hayatına son vermesine yardım etmesini ister.

18. Private Life (2018)

Kırklı yaşlarda, bohem hayatı yaşayan ve bir çocuk sahibi olabilmek için her şeyi deneyen bir çiftin hayatı üvey yeğenlerinin ziyareti ile değişir.

17. Blue Jay (2016)

Liseli eski aşıklar, şans eseri eski kasabalarında bir araya gelirler. Aralarındaki büyülü bağı ve ortak pişmanlıklarını tekrardan keşfedeceklerdir.

16. Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu (2016)

Oğlunu kaybetmesinin ardından hayatı altüst olmuş bir adam, DMS hastası bir gencin bakıcısı olur ve bu genç ile birlikte doğaçlama bir araba yolculuğuna çıkarlar.

15. Bir Dilim Suç (2004)

Tecrübesinin doruklarında bir İngiliz uyuşturucu satıcısı, yasadışı işleri bırakmak için can atmaktadır. Ancak bitmeden önce son bir satış daha yapması gerekir.

14. Şef (2014)

Bir yemek eleştirmeni ile tartışmasının ardından restorandaki işini bırakan bir şef, yaratıcı yanını tekrar ortaya çıkarabilmek için bir yiyecek kamyonu satın alır.

13. Peepli Live (2010)

Yoksul iki çiftçi, ölen çiftçilerin akrabalarına yapılan devlet yardımını alabilmek için hayatlarını sonlandırmaya karar verir.

12. Geri Dönüş Yolu (2013)

14 yaşındaki utangaç bir çocuk, annesi, annesinin sevgilisi ve annesinin sevgilisinin kızı ile çıktığı yaz tatilinde, tatil yaptıkları bölgedeki su parkında bir iş bulur.

11. Aşk ve Küller (2010)

Cindy ve Dean, yavaşlamış evliliklerini düzeltmeye çabalarken yaşamlarının yeni şanslar ve romantizm ile delicesine dolu olduğu eski süper günleri anımsar.

10. Rüzgârı Dizginleyen Çocuk (2019)

Malavi'de yaşayan on üç yaşındaki bir çocuk, tüm olumsuzlara rağmen, ailesini ve köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgar jeneratörü yapmaya çalışır.

9. Beasts of No Nation (2015)

Adsız bir Afrika ülkesinin iç savaşında, paralı askerlerin arasında yer alan bir çocuk asker olan Agu'un hayatı.

8. ROMA (2018)

Mexico City'deki orta sınıf bir ailenin hizmetçisinin 1970'lerin başında geçen duygusal hikayesi.

7. Bir Konuşabilse... (2003)

Kariyeri düşüşe geçmiş bir Amerikan aktör, Tokyo'da, fotoğrafçı sevgilisi tarafından ihmal edilmiş genç bir kadın ile beklenmedik bir bağ kurar.

6. Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi (2014)

Süper kahraman karakteriyle tanınmış, artık unutulmaya yüz tutmuş bir aktör, sönük kariyerini canlandırmaya çalışır.

5. Hunt for the Wilderpeople (2016)

Asi bir çocuk, koruyucu annesinin kocası ile Yeni Zelanda kırsalında kaybolur.

4. Gizli Dünya (2015)

Bir kadın odaya kilitlenip defalarca tecavüze uğrar, ardından de bir bebek dünyaya getirir. Ancak o çocuk beş yaşına geldiğinde kadın kaçma girişimlerinde bulunmaya başlar.

3. Monty Python and the Holy Grail (1975)

Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri, Kutsal Kâse'yi bulmak için yollara düşerken, bu yolda garip engellerle karşılaşırlar.

2. Ateşten Kalbe Akıldan Dumana (1998)

Londra'daki hileli bir kart oyunu, kısa yoldan zengin olmayı planlayan dört arkadaşın kendilerini bir dizi beklenmedik olayın içerisinde bulmaları ile sonuçlanır.

1. Ucuz Roman (1994)

İki tetikçi, gözden düşmüş bir boksör, bir gangster ile karısı, ve bir çift haydutun hayatları, bol şiddet içeren dört farklı hikayede iç içe geçiyor.

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!