Netflix'te Yer Alan En İyi Asker Filmleri

Adı Yıl IMDb
Yeşil Bölge 2010 6,8
Outlaw King 2018 6,9
Subay ve Centilmen 1982 7
Vurguncular 2016 7,1
Önce Babamı Öldürdüler 2017 7,2
Truva 2004 7,2
Testament of Youth 2014 7,3

+ Daha Fazla Göster

22. Yeşil Bölge (2010)

Kaosun hüküm sürdüğü bir bölgede kitle imla silahlarının peşine düşen bir ABD askeri ve ekibi, örtbas edilmiş gerçeklerle yüzleşir.

21. Outlaw King (2018)

14. yüzyılda İskoç Kral Robert Bruce'un daha büyük ve daha donanımlı işgalci İngiliz ordusunu yenmek için kurnazlık ve cesareti nasıl kullandığına dair gerçek bir Davut, Golyat’a karşı hikayesi.

20. Subay ve Centilmen (1982)

Donanma subayı olmak isteyen genç bir adam, kayıt olduğu subay okulunda arkadaşlığı, disiplini ve aşkı öğrenecektir.

19. Vurguncular (2016)

Amerika'nın Afganistan'daki müttefiklerini silahlandırması için açılmış 300 milyon dolarlık Pentagon ihalesini kazanan iki gencin gerçek hikayesi.

18. Önce Babamı Öldürdüler (2017)

Kamboçyalı yazar ve insan hakları savunucusu Loung Ung, çocukken yaşadığı Kızıl Kmerler yönetimindeki dehşeti anlatıyor.

17. Truva (2004)

Prens Paris'in güzelliği efsanelere konu olmuş Sparta Kraliçesi Helen'i kaçırmasının ardından, Agamemnon önderliğindeki Yunan güçleri Truva'ya saldırır.

16. Testament of Youth (2014)

Yazar olmak isteyen İngiliz bi genç kadın, I. Dünya Savaşı esnasında aşkı, umudu ve kaybı tecrübe edecektir.

15. The King (2019)

Şımarık ve umursamaz Prens Hal, despot babası öldükten sonra Kral Henry V adı ile taçlandırılır. Genç Kral, sadece saray siyaseti ve babasının geride bıraktığı savaş ile yüzleşmemeli, aynı zamanda geçmişteki yaşam tarzını bir tarafa bırakmalıdır.

14. Keskin Nişancı (2014)

Irak Savaşı'nda sayısız hayat kurtarmış bir Amerikan keskin nişancısı, evine döndüğünde savaşın etkilerini üzerinde hisseder.

13. En Karanlık Saat (2017)

Mayıs 1940'ta, Batı Avrupa'nın kaderi, Adolf Hitler ile pazarlık yapıp yapmayacağına karar vermesi gereken İngiliz Başbakanı Winston Churchill'e bağlıdır.

12. Son Kalan (2013)

Marcus Luttrell ve ekibi, Haziran 2005'in sonunda ünlü Taliban lideri Ahmad Shah'ı yakalamak veya öldürmek için yola çıkarlar.

11. Kızıl Ekim (1990)

Kasım 1984'te, Sovyetler Birliği'nin en iyi denizaltı kaptanı, emirlere itaat etmeyerek ABD'ye doğru ilerler.

10. Fury (2014)

İkinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde, bir tank komutanı, kendisi ve ekibi için zorlu kararlar almak zorundadır.

9. 300 Spartalı (2007)

Kral Leonidas ve 300 askerden oluşan Sparta birliği, M.Ö. 480'de Termofil Savaşı'nda Perslerle savaşır.

8. Beasts of No Nation (2015)

Adsız bir Afrika ülkesinin iç savaşında, paralı askerlerin arasında yer alan bir çocuk asker olan Agu'un hayatı.

7. Son Samuray (2003)

Amerikalı bir askeri danışman, Japon ordusunu modernize etmek için davet alır; ancak bu davette son vermesi gerektiği samuray kültürünü benimser.

6. Dunkirk (2017)

Belçika, Britanya ve Fransa'dan gelen Müttefik Ordusu askerleri II. Dünya Savaşı esnasında Alman Ordusu tarafından Dunkirk'te kuşatılmıştır; tek ümitleri tahliye edilmeleridir.

5. Yarının Sınırında (2014)

Bir zaman döngsünün içerisinde sıkışıp kalmış bir asker, öldüğü her seferde aynı günü tekrar yaşar.

4. Savaş Vadisi (2016)

II. Dünya Savaşı esnasında Okinawa Muharebesi'nde görev yapan dindar bir sıhhiyeci olan Desmond T. Doss, insan öldürmeyi reddeder.

3. Arabistanlı Lawrence (1962)

I. Dünya Savaşı esnasında Osmanlı İmparatorluğu'na karşı savaşmaları için Arap kabilelerini başarıyla birleştiren ve yöneten İngiliz subay T.E. Lawrence'ın gerçek hikayesi.

2. Full Metal Jacket (1987)

Vietnam Savaşı'na giden askerlere verilen acımasız eğitimlerden, savaş alanında Vietkong ile yüzleşmeye; Kubrick'in gözünden Vietnam Savaşı ve savaşın insanlık üzerindeki etkileri.

1. Soysuzlar Çetesi (2009)

II.Dünya Savaşı esnasında Nazi işgali altındaki Fransa'da, bir grup Yahudi ABD askeri Nazi liderlerine suikast düzenlenmeye karar verir.

Asker Filmleri

Asker filmleri, savaş filmleri türünün bir alt türü olarak gösterilebilecek bir türdür. Genellikle savaştaki askerlerin hayatlarına odaklanan bu filmlerde, nadiren paralı askerlerin hayatı anlatıldığı gibi kimi zaman da kanunsuz biçimde silah kaçakçılığı yapan askerlerin hayatına odaklanmaktadır. Son yıllarda, savaş yaşamış askerlerin psikolojisine odaklanan asker filmleri özellikle Amerika'da en popüler film türlerinden birisidir.

En Güzel Asker Filmleri

En iyi savaş filmleri arasında yer alan en güzel asker filmleri, izleyicilerinin hafızasından uzun süre silinmeyen ve aradan yıllar geçmesine rağmen sürekli konuşulan filmlerdir. Bu konuda akla gelen ilk film ise Stanley Kubrick'in askerlerin psikolojisine odaklandığı Full Metal Jacket'tir. Yine asker psikolojilerine odaklanan ve asker filmleri konusunda akla ilk gelen yönetmenlerden biri de Clint Eastwood'dur.

Öte yandan, öne çıkan bir bşaka savaş filmi teması ise etkileyici biyografik filmlerdir. Arabistanlı Lawrence veya Savaş Vadisi gibi filmler, savaşlarda yer almış ve önemli görevlerde bulunmuş askerlerin hayatına odaklanmakta ve izleyicilerin en sevdiği asker filmleri arasında yer almaktadır. Son olarak, Dunkirk ve Fury gibi filmler de II. Dünya Savaşı esnasında askerlerin yaşadıklarına ışık tutmakta ve en sevilen filmler olarak yerlerini almaktadır.

Türk Asker Filmleri

Türk sinemasının en iyi örneklerini verdiği film türlerinden birisi de Türk asker filmleridir. Dağ ve Dağ II gibi filmler, son yıllarda Türkiye'de çekilmiş en iyi asker filmleri olarak Türk sinema tarihine adlarını altın harfler ile yazdırmışlardır. Bir diğer öne çıkan Türk asker filmi de Ayla filmi olmuştur.

En Çok Tanınan Asker Filmi Oyuncuları

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!