Netflix'te Yer Alan En İyi Ajan Filmleri

Adı Yıl IMDb
Ajan Salt 2010 6,4
Operation Finale 2018 6,6
Sarışın Bomba 2017 6,7
Açık Tehlike 1994 6,9
Müttefik 2016 7,1
Kod Adı: U.N.C.L.E. 2015 7,3
Kızıl Ekim 1990 7,6

+ Daha Fazla Göster

8. Ajan Salt (2010)

Rusya adına casusluk yapmakla suçlanan bir CIA ajanı, adını temize çıkarabilmek için kaçar.

7. Operation Finale (2018)

İsrailli casuslar, Holokost'un beyin takımında yer alan Nazi subayı Adolf Eichmann'ı yakalamak için Arjantin'e doğru yola çıkar.

6. Sarışın Bomba (2017)

Bir casusun öldürülmesinin ardından, gizli bir MI6 ajanı çift taraflı ajanları bulabilmek için Soğuk Savaş esnasında Berlin'e gönderilir.

5. Açık Tehlike (1994)

Bir CIA ajanı, kendisini Kolombiyalı bir uyuşturucu karteline karşı yürütülen yasa dışı bir savaşın içinde bulur.

4. Müttefik (2016)

2. Dünya Savaşı'nda aşık olduğu kadının iki taraflı ajan olabileceğini öğrenen bir istihbarat subayı, bu durumun gerçek olmadığını ispatlamaya çalışır.

3. Kod Adı: U.N.C.L.E. (2015)

1960'ların başında, bir CIA ajanı bir KGB ajanı ile uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için ortak bir göreve çıkar.

2. Kızıl Ekim (1990)

Kasım 1984'te, Sovyetler Birliği'nin en iyi denizaltı kaptanı, emirlere itaat etmeyerek ABD'ye doğru ilerler.

1. Soysuzlar Çetesi (2009)

II.Dünya Savaşı esnasında Nazi işgali altındaki Fransa'da, bir grup Yahudi ABD askeri Nazi liderlerine suikast düzenlenmeye karar verir.

Ajan Filmleri

Kimi zaman espiyonaj veya casus filmi olarak da bilinen ve film önerileri listelerinde sıklıkla kendilerine yer bulan ajan filmleri, genellikle her an soluk soluğa izleyebileceğiniz temposu yüksek filmlerdir. Aksiyon filmlerini ve heyecanı seven insanların en sevdiği film türlerinden birisi olan ajan filmleri, çoğu zaman gerçekçi bir şekilde işlenmekte ve fantastik öğeler ile süslenmemektedir.

Ajan Filmleri Konusu

Casus filmleri genellikle bir veya birden fazla ajanın casusluk faaliyetlerini ve düşmanları tarafından yakalanmamak için gizli kalmaya çalışmalarını konu edinir. II. Dünya Savaşı'nın ardından Nazi tehditini işleyen bu filmler, Soğuk Savaş'ın başlaması ile bu temaya odaklanmışlardır. Soğuk Savaş'ın sonlanması ile ajan filmlerinin konusu daha çok Orta Doğu'daki teröristler ile ilgili olmuş, Angelina Jolie ve Scarlett Johansson öncülüğünde kadın ajan filmleri de oldukça popüler hâle gelmiştir.

En Güzel Ajan Filmleri

En güzel ajan filmleri genellikle heyecan verici bir kaçışı, teknoloji veya bilim kurgu ile harmanlayan yüksek bütçeli filmlerdir. Bu filmlerin sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri, bünyesinde barındırdığı karakterlerin izleyici tarafından çok sevilmesi veya nefret edilmesidir. Son yıllarda ise ajan filmleri genellikle komedi unsurları ile birleştirilmekte, kimi zaman da siyasi gerilim unsurları ile zenginleştirilmektedir.

Ajan Filmi Önerileri

Aksiyon ve maceradan keyif alıyorsanız, dramatik ya da romantik filmler bana göre değil diyorsanız, Netflix Türkiye'de yer alan ve Matt Damon'ın başrolünde olduğu Bourne serisine göz atabilirsiniz. Ayrıca, ajan filmi denilince akla ilk gelen seri olan James Bond serisini tekrar hatırlamak isteyebilirsiniz. Daha modern bir bakış açısı arıyorsanız, Guy Ritchie filmi olan Kod Adı: U.N.C.L.E.'ı da seyredebilirsiniz.

En Çok Tanınan Ajan Filmi Oyuncuları

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!