Netflix Türkiye Dizi Arşivi

ABD veya Kanada'daki kadar çeşit olmasa da, Netflix Türkiye dizi arşivi de birçok alternatif sunmaktadır. 1300'den fazla dizinin olduğu Netflix Türkiye dizi listesi içinde çok sayıda yerli ve yabancı dizi mevcuttur. Netflix dizileri, Türkiye'deki dizi içeriğinin yaklaşık üçte birini oluşturmakta olup, 450'den fazla sayıdadır. Öte yandan, birçok kullanıcının Netflix'te olup olmadığını merak ettiği Çernobil ve Game of Thrones gibi dünya çapında yankı uyandırmış yapımlar Netflix'te yer almamaktadır. Bu dizilerin Netflix'te yer almamasının sebebi, bir başka streaming servisi olan HBO'nun bu dizilerin yapımcısı olmasıdır.

Netflix Dizi Tavsiye

Bünyesinde farklı kategorilerden birçok dizi barındıran Netflix'te dizi seçimi yapmak oldukça zordur. Netflix dizi tavsiye konusunda araştırma yapan her birey, kendi zevkine göre farklı bir yapımı tercih edebilir. Bu sebeple; konu, kurgu ve tür olarak herhangi bir diziyi öne çıkarmak oldukça zordur. Ancak IMDb puanına göre en iyi diziler gibi listeler, ne izleyeceği konusunda hiçbir fikri olmayan kullanıcılara yardımcı olacaktır.

Netflix dizi tavsiyesi arayanlara yardımcı olabilecek bir başka veri ise, bir kısmı en iyi Netflix dizileri listesinde de bulunan, geçtiğimiz yılın en çok izlenen Netflix dizileridir. Bu dizilerden ilk üçü, 64 milyon izlenme ile en iyi fantastik diziler arasında da yer alan Stranger Things, 45 milyon izlenme ile en aksiyon dizileri sıralamasında en tepelerde kendisine yer bulan The Umbrella Academy ve 44 milyon izlenme ile Netflix'te yer alan en iyi suç dizileri listesinin ancak orta sıralarında yer alan La Casa de Papel'dir.

Son olarak, Netflix'te yer alan diziler sadece Amerikan dizileri ile sınırlandırılmamıştır. Ülkemizde birçok takipçisi olan Descendants of the Sun gibi kaliteli dizilerin yer aldığı Kore dizileri, dünya genelinde oldukça sevilen One-Punch Man gibi örnekleri ile en iyi Japon dizileri, Netflix orijinalleri arasında bulunan Sacred Games gibi Hint dizileri Netflix Türkiye dizi listesi içerisinde yer almakta olup, Netflix dizi tavsiyesi için değerlendirilebilir seçeneklerdir.

Netflix Türkçe Dizi Listeleri

Türk yapımı birçok dizi de Netflix Türkiye'de yer almaktadır. Yayınladıkları dönemlerde rating listelerini kasıp kavurmuş Diriliş: Ertuğrul, Avlu ve Behzat Ç. ve Leyla ile Mecnun gibi dizileri Netflix Türkçe dizi listesi bünyesinde bulmak mümkündür. Ayrıca en iyi en iyi yerli diziler listelerinde de yer alan Fi ve Masum gibi diziler de Netflix Türkiye dizi seçenekleri arasındadır. En beğenilerek izlenen Türkçe diziler, bütün sezonlarıyla ve bölümleriyle ünlü dizi-film platformunda yer alır.

Son olarak Netflix yapımı Türk dizileri de mevcuttur. 2019 itibarıyla 2 sezondan oluşan, Çağatay Ulusoy ve Okan Yalabık gibi iki aktörün yer aldığı Hakan: Muhafız ilk Türkçe orijinal Netflix dizisi olmuştur. Ayrıca, 27 Aralık 2019'da Beren Saat ve Mehmet Günsür'un yer aldığı Atiye de bir başka Türkçe Netflix orijinal dizisi olarak Netflix dizi listesi içerisine girmiştir.

Netflix Türkiye'de Kaç Dizi Var?

Netflix Türkiye film listesinde en az 1401 dizi mevcuttur.

Netflix Türkiye'de Kaç Netflix Yapımı Dizi Var?

Netflix Türkiye dizi listesinde en az 584 Netflix yapımı dizi mevcuttur.

Netflix Türkiye'deki En İyi Dizi Hangisi?

IMDb puanına göre Netflix Türkiye'deki en iyi dizi: Breaking Bad

Bülten

İlerleyen günlerde Netflix içerikleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmak için bültenimize kayıt olun!